Amorion - Forum Gry

Pełna wersja: Wulgaryzmy, profil, cenzura
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Droga władzo. Jak to jest dokładnie z tymi wulgaryzmami? Czy cytując piosenkę Big Cyca, pt "Gówno na kole" łamię prawo? Gówno jest używane w języku potocznym na co dzień. Nie uważam, żeby powiedzenie "Życie jest jak gówno na kole, raz jesteś na górze, raz na dole" mogło kogokolwiek urazić. I jeżeli już, to czy można to ocenzurować np gwiazdkami? Czy trzeba wpisywać ten śmieszny [kwiatek]?
Władzą nie jestem, ale mam nadzieję, że nikt mnie nie zje za odpowiedź.
Według obecnego regulaminu Amorion słowo "gówno" uznawane jest za wulgaryzm (za sjp.pl), stąd tak, cytując to - łamiesz prawo, niestety. A cenzurę na Amo robi się przez zastąpienie trzech liter wulgarnego słowa innym znakiem, powszechnie przyjęte są gwiazdki. Jednak nie możesz w słowie zostawić żadnych wulgarnych treści po ocenzurowaniu, bo cenzura będzie "niewłaściwa", co też jest łamaniem regulaminu.
Ok, dziękuję. Temat chyba wyczerpany, można zamknąć.
Poprawię się. Ta cenzura dotyczy miejsc "publicznych", piwnicy, plotek, wieści.
W profilu możesz cytować to bezpiecznie i bez cenzury, o ile na wstępie profilu umieścisz informację, że profil wulgaryzmy zawiera - takie ostrzeżenie dla odwiedzających.
Dodam jedynie, że odstępstwa występują w izbie tawerny - możliwa jest wulgarna (nieobraźliwa) treść, która jest uzasadniona fabularnie. Zasada tą kieruję się również podczas akceptacji plotek.