Amorion - Forum Gry

Pełna wersja: [Klan] Widoczność statystyk
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Temat również odkopany z forum - całość tutaj.
Dotyczy ukrycia statystyk klanowych członkom.

Dla osób, które nie są liderami - statystyki klanu to siła ataku i obrony klanu oraz ilość złota i mithrilu, które znajdują się w skarbcu. Cała reszta jest widoczna.

Sprawa dotyczy przyjmowania nowych klanowiczów. Nigdy nie mamy pewności, czy nie przyjmujemy "szpiega", "multika" (tych zawsze jest sporo), czy nawet w przypadku konkurencji (np przy pomocy w postawieniu budynków, czy przy korzystaniu z nich), gdzie nie chcemy, aby te informacje wyciekły... taki gracz szybko wejdzie w "klan" i zescreenuje statystyki. Jak można temu zaradzić obecnie? Przywódca musi bardzo szybko wejść w opcje przywódcy, następnie uprawnienia, wybrać osobę i zmienić z "NIE" na "TAK" w odpowiedniej rubryczce, oraz zatwierdzić. Wiadomo kto będzie szybszy...
Nawet dla nie przejmujących się takimi "zasadzkami" - zwykłemu graczowi te informacje nie są potrzebne do gry. A uspokoją przywódców w czasach, gdzie komuś zachce się jednak wywoływać klanowe wojny.

Obecnie w uprawnieniach, nadawanych przez przywódcę klanu znajduje się zapis:
"Nie może zobaczyć informacji o klanie:" - automatycznie ustawione jest "NIE" (tak jak we wszystkich innych uprawnieniach)
Sugeruję zmianę na:
Może zobaczyć informację o klanie:" - zostawiając "NIE" na swoim miejscu, ale automatycznie oznaczałoby to, że bez zmiany na "TAK" klanowicze nie będą widzieli statystyk.

Niewielka zmiana, a otrzymamy +5 do spokoju przywódców klanów Big Grin
Można wprowadzić w trakcie ery - nie zmieni to rozgrywki.
Zapraszam do dyskusji.
Moim zdaniem zmiana nic nie wnosi. Jeżeli szpiegowanie, "zasadzki" czy cokolwiek innego jest dla kogoś problemem to może należy pomyśleć o ograniczeniu amorionu.
Imo wystarczyłoby, żeby defaultowo było zaznaczone przy 2 problemowych opcjach "TAK", co nie wydaje się wielką i trudną zmianą. Natomiast rozważyłbym, czy nie dać złodziejom opcji szpiegowania klanów i poznania ich statystyk, stanu skarbca, itp. Kiedyś się coś takiego przewijało na forum, myślę że można by to odkopać.

Hastin- Jeżeli klan x chce toczyć wojnę z klanem y, to taka informacja może sprawić, że któryś z klanów będzie mógł się przygotować pod to znacznie skuteczniej i uprzykrzyć życie kilkudziesięciu osobom, bo przegrana obrona to zgon dla całego klanu. Uwierz, że nie trzeba mieć priorytetów amo>życie, by takie rzeczy ludzi irytowały, jeżeli wejdą sobie poklikać na spokojnie i kilka-kilkanaście razy dziennie coś ich ubije i na co nie mają wpływu Wink
Szpiegowanie klanu - może być ciekawą opcją. Ale to na inny projekt. Tutaj chciałam tylko poruszyć problem, który powraca co wojnę... ale nie tylko. Chyba, że tylko do mojego klanu próbują się ciągle dostać osoby, które za kilka dni trafiają do lochów za multi. To nie ja powinnam ograniczyć Amorion, tylko raczej osoby, które te multi/szpiegów ciągle produkują.

Któregoś razu z ciekawości, wyłączyłam wszystkim klanowiczom widoczność statystyk. Nikt się nie zorientował przez długi czas, co tylko potwierdza, że to dla normalnego gracza nic nie zmienia. A uchroni przed tymi "nienormalnymi".
Ciekawe też jest to, że praktycznie wszystkie pozostałe uprawnienia zaczynają się od "Może xx", a tutaj jest "Nie może xx". Raz, że fajnie byłoby to ustandaryzować, a dwa tak jak Arana pisze w pierwszym poście, by po prostu zapobiec niepożądanemu szpiegowaniu.
Temat niewielki, ale jeśli ma ktoś jeszcze jakieś uwagi, to ma dwa dni na wypowiedzenie się, po tym czasie projekt zostanie poddany głosowaniu.

Zmiany poddane głosowaniu:
  1.     Ukrycie widoczności statysyk klanu (atak, obrona, złoto, mithril) dla klanowiczów jako domyślna opcja
  2.     Zmiana nazwy uprawnienia klanowego z "Nie może zobaczyć informacji o klanie" na "Może zobaczyć informacje o klanie"
Zapraszam do odpowiedniego tematu z głosowaniem