Amorion - Forum Gry

Pełna wersja: Event Drwala
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zauważyłam pewien trend związany z eventem drwala, co dwie może trzy ery wygrywa go losowa osoba z dołu posągu lub spoza posągu. Nie ma z tym nic złego, ale jak na event i pewnie wzór na event podobny do górnika to coś zbyt duży rozrzut. U górnika wygrywa praktycznie zawsze top 3. Stąd propozycja poprawienia wzoru na losowanie eventu:

1) Zmiana wzoru określającego szansę sukcesu w evencie drwala – porównanie wartości losowych z przedziału od 1 do (4000 - 16*(drwalnictwo – 1500) – poziom).

Czyli mnożnik do drwalnictwa podniosłabym z obecnych 12* do 16*. Jest to tak mniej niż mają górnicy 20*, event jest dalej ten sam z większym naciskiem na drwalnictwo. Biorąc uwagę najgorszy scenariusz gdzie się kończy event automatycznie (czyli wartość umiejętności daje wygraną w losowaniu), dla przeciętnego górnika event padnie na 100% do 3197 górnictwa, dla starego drwala to 1829 drwalnictwa, a dla proponowanego to 1746 drwalnictwa. 
Drwalnictwo będzie mieć większe znaczenie i taktyka będzie bardziej nagradzana.
Dla mnie spoko, mogę głosować za, przy czym zastanowiłbym się nad przerobieniem w przyszłości eventów górnika/drwala na nieco bardziej ambitne.
Obecnie event drwala jest bardziej randomowy niż górnika, event górnika był zmieniany jakiś czas temu. Można zmienić drwala na podobny chociaż jestem ciekawa pomysłów zmiany na bardziej ambitny.
Mam podobne odczucia, pomysł jest ok. 
Pytanie czy może jest jakaś inna koncepcja eventu, nad którą moglibyśmy podyskutować.
Dajcie ambitne, albo poprawmy ten Big Grin
Ja ogólnie jestem zwolennikiem wiązania ze sobą poszczególnych aspektów gry oraz motywowania graczy do ciągłej, mniejszej lub większej aktywności.
I tak, event drwala można ściśle powiązać z późniejszymi eventami:
Po przekroczeniu 1000/1500/2000 umiejętności drwal ma możliwość na znalezienie w trakcie wyrębu trzech gatunków drzew. Gracz, który jako pierwszy zdobędzie wszystkie 3 wygrywa event, przy czym:
- zdobyte drewno pojawia się w bogactwach w odpowiedniej zakładce
- istnieje możliwość wielokrotnego znajdywania poszczególnych drzew
- zdobyte drewno zostaje później użyte w trakcie eventu stolarza
- wygranie eventu nie blokuje możliwości dalszego pozyskiwania drewna

Dodatkowo, jak wspomniałem przy okazji tematu eventu bohatera i astralnej machiny, lategameowy drwal po osiągnięciu odpowiedniego poziomu umiejętności oraz kontakcie z Devą będzie posiadał wiedzę na temat drewna potrzebnego do stworzenia eq na event bohatera / do zbudowania astralnej machiny.
Zmiana randomu na mniejszy zawsze na plus Wink Jestem za
Zmiana która będzie poddana głosowaniu:
  1.  Zmiana wzoru określającego szansę sukcesu w evencie drwala – porównanie wartości losowych z przedziału od 1 do (4000 - 16*(drwalnictwo – 1500) – poziom).

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, to ma 24h na przedstawienie ich. Jutro wieczorem rozpoczniemy głosowanie.