Amorion - Forum Gry
Zmiana godziny resetu głównego - Wersja do druku

+- Amorion - Forum Gry (http://amorion.pl/forum)
+-- Dział: Amorion (http://amorion.pl/forum/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Dział: Propozycje (http://amorion.pl/forum/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Zmiana godziny resetu głównego (/showthread.php?tid=1803)

Strony: 1 2


Zmiana godziny resetu głównego - neherignus - 26-09-2018

Hej, krótko i na temat. Proponuję by godzina resetu głównego nie była koniecznie o 24, a o godzinie startu ery (która byłaby stała). W obecnej formie gdy nowa era startuje w niedziele o godzinie 18-20 (czasem 21), nie zawsze każdy zdąży przed resetem się zalogować + i tak w tych początkowych godzinach jest straszny chaos i poruszenie. Często też gracze (najczęściej woje) czekają do północy by wziąć domek i szybko wbić poziom jeszcze przed snem, niestety nie zawsze można sobie pozwolić na czekanie do godziny 24, a zwłaszcza jak są 2-3 osoby do wyklikania energii.


RE: Zmiana godziny resetu głównego - Ponury Naebany Mistrzu - 27-09-2018

popieram. cenie sobie czas na spanko.


RE: Zmiana godziny resetu głównego - Silny Roman - 27-09-2018

Eee
Nic nie wnosząca zmiana, ktora wprowadzi tylko wiecej chaosu


RE: Zmiana godziny resetu głównego - Nerph - 28-09-2018

Nie zgadzam się, że to zmiana nic nie wnosząca bo jej sens jest dokładnie taki jak to pomysłodawca opisał.
Natomiast faktycznie wywołałaby też pewną ilość chaosu, chociażby w kontekście przepisów, których spora część odnosi się do ograniczeń na dobę, dotychczas kojarzoną z resetem głównym.
Przyznam szczerze, że na razie jestem sceptyczny czy to faktycznie tak istotna zmiana, będę wdzięczny za większą ilość opinii.


RE: Zmiana godziny resetu głównego - Ranmir - 28-09-2018

Jestem za.
Co do przepisów wystarczy dopisać aneks definiujący dobę w grze np od godziny takiej do takiej.


RE: Zmiana godziny resetu głównego - Zielmitr - 29-09-2018

Jestem przeciw,

Wprowadzi nam więcej zamieszania, problemów z prawem, przyzwyczajeniami graczy oraz rozgrywaniem ery.
Jeżeli celem zmiany jest  nie stracić od 3,6 do 7,2 energii, którą równie dobrze można wtopić w budynkach to ciekawieSmile
Nikt nikomu nie broni spania, a ręki nikt sobie nie da uciąć, że nie powtórzy się sytuacja z czekaniem na resety by wbić w nocy ten poziom.


RE: Zmiana godziny resetu głównego - Bemu - 11-11-2018

Znaczy jak dla mnie argument rytm dobowy jest indwalida. Z tego względu, że doba i tak zostanie zachowana. Z tym, że bedzie to nie doba nasza a doba z gry czyli np od 19 do 19...
Ziel, koledze nie chodziło o to, że ludzie będą czekac i wbijać tylko , ze osoba ktora jest odpowiedzialna za domek klanowy musi czekać bo woje i inni ludzie czekają, a wolałby w tym momencoe spać...
Czy jest to zmiana potrzebna? Nie jestem ani za ani przeciw. Jak dla mnie, nie ma to znaczenia strategicznego zaczynajac erę i tak malo ktory klan ma domek w pierwszych godzinach a co za tym idzie argument o czekaniu... inwalida.
Mozna natomiast ustalić inną godzine resa np zamiast z godziny 00:00 na godzinę 12:00...


RE: Zmiana godziny resetu głównego - Zwłok - 06-01-2019

Zmiana północy na południe jest absolutnie bez sensu. W tym czasie będzie więcej narzekań, bo ludzie zwyczajnie są w pracy i w szkole. Nie każdy ma rano czas na wejście i ogarnięcie wszystkiego, więc będą te 12-18 (cenimy czas na spanko, tak?) godzin do tyłu, bo musieliby wziąć budynki wieczorem zamiast przed południowym resetem głównym.

Zmianę można byłoby zaprojektować tak, że w dniu startu ery zwyczajnie resetu głównego nie ma. Wymagałoby to pewnie ręcznej ingerencji Nerpha, ale to tylko dwa razy do roku. Wtedy nikt nie narzekałby, że nie udało mu się wejść do gry przez ograniczenia serwera a sam natłok chętnych do spania w klanowym domu byłby bardziej rozłożony w czasie.


RE: Zmiana godziny resetu głównego - Ranmir - 06-01-2019

"Zmianę można byłoby zaprojektować tak, że w dniu startu ery zwyczajnie resetu głównego nie ma."

Bardzo dobre rozwiązanie, popieram.


RE: Zmiana godziny resetu głównego - Tarlyn - 07-01-2019

Nie wiem czy to rozwiązanie jest dobre. Reset główny reguluje magazyn królewski (który zwyczajnie nie funkcjonuje do pierwszego resetu) co może hamować niektórych graczy.
Raczej właściwszym byłaby blokady korzystania z budynków pierwszego dnia (do pierwszego resetu) - tj akademii, domu.

Jednakże, moim skromnym zdaniem, temat jest szerszy niż tylko 1 dzień ery - zwyczajnie część graczy chce zyskać "przewagę" poprzez szybsze skorzystanie z budynków zarywając noc (zwłaszcza uczniowie i studenci), na czym potencjalnie cierpią osoby wstające wcześnie rano do pracy. Tutaj godzina 20-22 byłaby właściwsza (pokrzywdzeni są jedynie pracujący na nockach).