Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilans ataków
#11
Zielmitr: tak.
Merthezeer: to jest przykład, szczerze mówiąc nie zastanawiałem się czy 30% to optymalna wartość, natomiast 10% wydaje mi się zbyt niską różnicą szybkości.
Odpowiedz
#12
Wracając do tematu, na które pojedynki zwracamy uwagę? Poza finałowymi pojedynkami z wysokimi wartościami szybkości mamy też resztę igrzysk, gdzie różnice szybkości nie zawsze są kosmiczne i 5%-30% różnicy robi robotę.

Bo dla pojedynków expiących jeszcze graczy(tacy się na I/II fazie Ia zdarzają), którzy trzymają szybkość na określonym poziomie lub jej nie rozwijają, już 10% zrobi sporej części z nich 1-1 zamiast 2-1.

Dzisiaj nie licząc paladyna, który ma potencjał w takich pojedynkach wyprzedzić wszystkich poza magiem z gramem szybkości to:
Mag od buta ma koło 12k szybkości i wyprzedzi każdego z tego zakresu na 2-1 lub więcej
Łucznik zawsze na podobnej szybkości(statystyka) z WB będzie miał 2-1 bo na kantynowym łuku ma 700 więcej szybkości.
Kolejność dziobania mag>łucznik>wb

Szczytowe na 300 poziom wartości to:
WB=2100+300+1800+750+3800*1,5=10650   Broń+speed_lvl+bless+speed_z_lvlPO200+speed*talik
ST=2800+300+1800+750+3800*1,5=11350    Broń+speed_lvl+bless+speed_z_lvlPO200+speed*talik  
i wolny mag
MAG=(1800+5000+750)*1,54+300=11927      Bless+Kostur+speed_po200lvl*czary_do_speeda+speed_lvl

generalnie 5% nam szczytowych pojedynków tej grupy nie zmieni, wyższe wartości zostawią nam 2-1 tylko na walkach wolnych expiących z szybkimi, albo zmusza inwestowanie przez wolnych w nieco szybkości by mieli 1-1 przy wystarczająco wysokich %.

Zmieniałbym:
a) Tylko 1/2 próg.
b) Coś z wartości 5%-15%.

Chyba, że chcemy naprawdę mocno spłycić walki szybkich do 1-1, jednak robienie 2-4-6k przewagi szybkości to nie przypadek tylko kilka dni treningu.(lub losowy rytuał)
Odpowiedz
#13
Cytat:Zmieniałbym:
a) Tylko 1/2 próg.
b) Coś z wartości 5%-15%.
Chciałbym doprecyzować, podpunkt a oznacza, że tylko próg z 1:1 na 2:1 podlegałby nowym zasadom?
Jeśli tak, to dlaczego?

Co do proponowanych wartości - tak na dobrą sprawę nie jestem w stanie wskazać najbardziej optymalnego % natomiast nie do końca zgadzam się z tym, że różnica 2k szybkości koniecznie powinna dawać dodatkowy atak.
Moim zdaniem to jednak kwestia relacji szybkości dwóch postaci, bo o ile wytrenowanie 2k to sporo energii (zwłaszcza przy droższym treningu), ale np. w sytuacji gdy ktoś wydał kupę energii na 15k speeda, niekoniecznie zasługuje na to by przeciwnik z 17k miał dwukrotnie więcej ataków.
Odpowiedz
#14
Tak,

Cały temat jak i zmiana miała w koncepcji zmienić tylko pierwszy próg, który dzisiaj dawał za posiadanie więcej szybkości 2-1. Finalny efekt obecnej zmiany to generalnie zmiana tego pierwszego progu oraz ostatniego bo z tabelki

1 atak na 1 atak:
Szybkość A = Szybkości B (tylko równe)
2 ataki na 1 atak:
1.01 - 2.2
3 ataki na 1 atak:
2.25 - 3.2
4 ataki na 1 atak:
3.25 - 3.95
5 ataków na 1 atak:
4.0 -



przechodzimy na tą: (Pewnie inaczej te progi powinienem ująć  o te 0.01 bo różnica 20%, nie 21%)
1 atak na 1 atak:
mniej niż 1.2
2 ataki na 1 atak:
1.2 - 2.2
3 ataki na 1 atak:
2.21 - 3.2
4 ataki na 1 atak:
3.21 - 4.2
5 ataków na 1 atak:
4.21 -

Ten ostatni wpływa nam na możliwe zdolności bojowe jeśli expimy lub na ile możemy sobie pozwolić w inwestowanie w szybkość nim zepsujemy sobie expienie. Jeśli mnie pamięć nie myli erę temu były pomysły zmniejszania ostatnich progów szczególnie w krótszej erze.

Nie wiem jak daleko zajedziemy w zmianach, ale jeśli nie przyspieszymy graczy wraz z nową datą igrzysk 135 dnia.
To wracamy do scenariuszu z zeszłej ery, gdzie IA zaczęły się z opóźnieniem koło 130 dnia. Tylko, że teraz po lekkiej niedogodności nie zobaczymy buildu wampira czempiona z tej ery, a przez nowe progi zrobią nam masę pojedynków 1-1, oraz innych problemów ale to nie temat na omawianie obecnych zmian.
Odpowiedz
#15
A czy cały ten temat o bilansie ataków nie wynika właśnie z tego, że brakuje tych pojedynków 1:1?
Odniosłem wrażenie, że zgadzamy się, iż drobne (procentowo, nie liczbowo) różnice w szybkości nie powinny skutkować tak wielkimi różnicami w ilości ataków.

A odnośnie propozycji by modyfikacja dotyczyła jedynie przejścia z 1:1 na 2:1
Gracz A - szybkość 31k
Gracz B - szybkość 10k
Wg starych zasad stosunek ataków 4:1
Wg nowych - 3:1
Mnie ta druga wersja wydaje się jednak bardziej uczciwa, 10k też trzeba jakoś wytrenować (o ile nie jest się magiem).
Odpowiedz
#16
Pojedynków 1-1 brakuje na 100%,

Tak i nie, bo niewielkie różnice w szybkości na pewnych etapach są zaplanowane lub stworzone jako specyfika danej klasy/rasy/kombinacji. np. kantyna łucznika, kostur maga, bonus złodzieja.
Nie mogę mówić za wszystkich, ale generalnie problem widziałem w tym dalszym odcinku, gdzie widać już większe liczby. Np. w tej erze Ja vs Neher, gdzie różnice bywały przy sumach szybkości między 35-40k rzędu 200-300 szybkości różnicy.
Problemem też jest nieco sam system lub możliwości tzn. 1-1 albo 2-1 i ktoś wygrał podwojenie ataków, gdyby istniało 3-2 albo 4-3 ataki świat by wyglądał pewnie inaczej.


Czy podany przykład nie daje w obu przypadkach 3-1? ( stara tabelki szybkości z FAQ
3 ataki na 1 atak:
2.25 - 3.2)
Odpowiedz
#17
1:1 ma nie być tylko dla szybkościowców po 30k szybkości, ale też dla krasiów (i innych wolnych buildów, bo znów będzie że KF chce boostować krasie, nie?) którzy mają 4 szybkości i różnica 1 poziomu więcej daje temu jednemu atak przewagi, gdy ten drugi ma tylko 1 atak, co jest niedorzeczne Big Grin

Nowa tabelka jest w porządku, dlatego że od 2:1 trzeba być o "szybkość wolniejszego" szybszym by dostać dodatkowy atak. Obecnie ostatni próg, z 4:1 na 5:1 jest strasznie ścięty (3,25-3,95).

@Zielmitr 3:2 lub 4:3 by oznaczało, że ogólnie za przekroczenie jakiejś wartości (np 10k) dostawałoby się dodatkowy atak. To nienajlepsze rozwiązanie, ponieważ 10001 vs 9999 dawałoby 2:1, albo 20001 vs 19999 dawałoby 3:2, czyli powrót do korzeni gdzie minimalnie większa szybkość daje kosmiczny boost w postaci +1 do ilości ataków na rundę.
Odpowiedz
#18
Podany przykład też mieści się w mniejszej wymaganej różnicy % na pierwszym progu.

Nowa i stara tabela generalnie różni się tylko na pierwszym i ostatnim progu, ale tego drugiego nie osiągało się przypadkowo i chodzi mi generalnie o sprawę z expieniem.

@Neherignus, źle mnie zrozumiałeś i wyciągnąłeś wnioski do swojej interpretacji. Stwierdziłem, że jesteśmy ograniczeni obecnym systemem ilości ataków i zawsze gdzieś będzie niesprawiedliwość z podwajaniem czyichś szans. Szans na zmianę systemu oraz pomysłów nie ma, ale raczej nie byłby on w ujęciu przedstawionym, gdzie różnica 1 punktu różnicy szybkości daje nam przewagę, a w kierunku w jakim zmierzamy czyli bliżej widełek różnic %.
Odpowiedz
#19
Ok, teraz rozumiem. W takim razie jest na to sposób, tylko musielibyśmy inaczej spojrzeć na szybkość oraz na walki PvP. Liczby użyte są tylko podglądowe i mają rozjaśnić pomysł:
-bazowa ilość ataków 24
-maksymalna ilość ataków 120
-szybkość wpływa na ilość ataków gracza (zwiększając do maksymalnej wartości)
Załóżmy, że każde 10k szybkości (z czegokolwiek) daje dodatkowe 24 ataki (czyli każde ~416,(6) szybkości daje dodatkowy jeden atak!), w związku z czym przy 40k szybkości mamy maksymalnie 120 ataków (nie bijcie, to tylko założenie). Rozważmy walkę Ziel (20k szybkości) vs Neher (10k szybkości). Ziel dzięki temu ma 72 ataki, a Neher 48 - co daje "3:2" w bardziej sprawiedliwym stylu. Weźmy inną walkę, np 12k szybkości vs 10,5k. Ten pierwszy z szybkości dostaje 28,8 ataków, czyli zaokrąglając w dół ma 52 ataki w walce. Druga osoba z 10,5k szybkości dostaje 25,2 - po zaokrągleniu 25 ataków, czyli ma 49. Walka wygląda więc 52 vs 49 ataki. Nie ma drastycznego przeskoku, ale ten szybszy faktycznie dostaje "mały bonus" przewagi. Taki system by mi się nawet podobał Wink Nie musimy się przecież trzymać kurczowo tego że musimy mieć 1:1, 2:1, 3:1, 4:1 oraz 5:1. Jestem ciekaw co Nerph o tym sądzi.
Odpowiedz
#20
1) Nie oczekiwałem zmian obecnego systemu na NE, najwyżej skorygowanie.
2) 3:2, 4:3 to był tylko przykład bez określenia dokładnej metody, którą całkiem ładnie rozbudowałeś.

Pomysł wygląda bardzo ciekawie.
Trzymamy się 24 rund?
Jak przypuszczalnie wyglądałyby walki graczy z większą ilością szybkości? (np. 41k vs 40k, 40k vs 30k, 30k vs 20k, 40k vs 20k)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości