Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego warto pisać sesje na forum, czyli bolączki amoriońskiego eMGie.
#1
Generalnie zauważyłam, że znakomita większość Amoriońskich graczy nie sesjuje globalnie. Mogę tylko domyślać się, że bierze się to z wielu powodów i zapewne, gdybym zaczęła je wymieniać, to post zrobiłby się przydługim i nieco monotonnym zlepkiem żali i bolączek każdego fabularsa.

Jak kilka osób jednak już zdążyło zauważyć (a może więcej niż kilka, tylko nie chcą się przyznać), jedną z pierwszych sesji założyłam w panelu sesyjnym w grze, a drugą na forum. Dlaczego tak? Jeśli ktokolwiek z Was, chociaż raz brał udział w sesji w grze, to zapewne wie, o co chodzi. Panel jest wysoce niefunkcjonalny, a to tylko przeszkadza i to nie tylko prowadzącemu rozgrywkę, ale przede wszystkim graczom.

Zawsze wychodziłam z założenia, że TO JEST ZABAWA. W jakim stopniu każdy z nas bierze ją do siebie, to inna sprawa, ale sesjowanie, czy w ogóle granie online powinno być zabawą. Stąd pomysł założenia drugiej sesji na forum. Początkowo myślałam, że po prostu porównam oba miejsca i nie ukrywam, zachęcę trochę Was - gracz, do tego, żebyście forum odwiedzali troszkę częściej.

To, że druga sesja jest na forum nie znaczy, że ta pierwsza jest zła - wręcz przeciwnie. Ale ja wiem i gracze wiedzą, że mogłaby być jeszcze lepsza, zarówno pod względem wizualnym, jak i po prostu ciekawsza technicznie.

Pisanie na forum wbrew pozorom nie jest takie złe, jeśli się już przełamiesz i postanowisz pokazać się od tej strony szerszej publice. No bo nie czarujmy się - sesja na forum, którą mogą zobaczyć i skomentować wszyscy, czy też sesja globalna w sesjowisku w grze to nie to samo, co pisanie pw. I nie umniejszam tutaj takiej gry - wręcz przeciwnie - sama piszę prywatne sesje o różnym charakterze, ale jednak gracza najlepiej poznaje się wtedy, gdy można zobaczyć, jak radzi sobie w większym gronie. 

Zebrać kilka osób, które nie boją się "wystawić" na oczy czytających i oceniających to spore wyzwanie - nawet dla dobrego MG. Cieszę się zatem, że przy sesji w grze nie było większych problemów. I tak - do sesji na forum też zebrała się grupa chętnych, więc i tutaj uda się rozpocząć zabawę.

Ale za tym idzie kilka słów wyjaśnień: JAK GRAĆ NA FORUM? CZYM JEST SESJA NA FORUM? JAK PISAĆ POSTY NA FORUM?

Wbrew pozorom sesje na forum nie różnią się niczym dla graczy od sesji w grze. No, może są ciekawsze, bo treść można sobie w dowolny sposób "upiększać", no i co najważniejsze - edytować.
Tak naprawdę nikt nie powiedział, że posty na forum muszą mieć objętość rozdziału książki i nikt też nie każe nikomu rozpisywać się tak, by zabrakło miejsca dla innych... (Jest to tak samo możliwe, jak trzaśnięcie drzwiami obrotowymi w internetach). Sesję na forum prowadzi się niemal identycznie, jak każdą inną. Różnica jest znacząca, jeśli porównamy nasz panel sesyjny i forum pod kątem możliwości technicznych. Z jednej strony mamy pustynię, a z drugiej rafę koralową - tak mniej więcej.
Kiedyś usłyszałam, że sesji na forum nie należy się bać, bo jeśli trafi się dobry MG i ciekawi gracze, to można się doskonale bawić. I rozwinąć warsztat pisarski. Sama uczyłam się w ten sposób, odkrywając różnice między czatowaniem, a pisaniem nieco dłuższych wypowiedzi, nad którymi można się zastanowić, i które można edytować.


Miałam okazję z kilkoma osobami grać prywatnie, obserwowałam też sesję Via Nocturna i wiem, że wielu graczom się ona podobała. Nie wiem jednak w czym tkwi problem i jak rozwiązać kwestię braku sesyjnej aktywności na forum. Pomóżcie komentarzami, bo tylko razem uda się coś zmienić.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Dlaczego warto pisać sesje na forum, czyli bolączki amoriońskiego eMGie. - przez Valerie - 08-03-2019, 18:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości