Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Surowce
#1
Targowisko jakie jest każdy widzi.
Propozycja jest taka aby nieco ograniczyć fantazje graczy co do cen surowców do dziesięciokrotności ceny surowców w Magazynie królewskim (kupno)
Nie ingerować tutaj w takie rzeczy jak zbroje czy bronie.
Chodzi o same surowce.
Odpowiedz
#2
Czy Ceny Maksymalne kiedyś zadziałały?

Zmiana nic nie zmieni realnie, bo sprzedawcy przejdą na priv zamiast targowiska. Jest Popyt jest podaż, patrząc na ceny musi Ci chodzić o meteoryt. Właśnie ludzie losowo skupujący praktycznie bezużyteczny minerał nakręcają cenę i kabzę "januszom biznesu". Na budynki klany zbiorą, a kupowanie meteoru tak wcześnie dla eventu koło 150 dnia, gdzie dopiero za jakieś 60 dni zobaczymy czy warto jest takie :_;
Odpowiedz
#3
Tyle, że sprzedaż na priv już nie będzie taka prosta, co nie będzie pozwalało tak bardzo sztucznie podbijać cen...
Odpowiedz
#4
Czy coś się zmieniło w sprzedaży na prive, że to nie będzie takie proste?

Na szeroką skalę handlem meteorem zajmują się mniej więcej znani gracze lub organizacje. Zrobienie sztucznej blokady sprawi, że nie będzie meteorytu na targowisku bo pierwszy lepszy mistrz biznesu zapłaci sobie ogłoszenie albo da opis, że kupi N razy drożej niż będzie blokada i nic się nie zmieniło. Rozwiązanie jest po prostu błędne i na Amorionie jak i w realnym świecie nie zadziała/ło Smile
Odpowiedz
#5
Ja jestem za wolnym rynkiem, bez ingerencji w niego i ustalania cen. To ostatnie nic nie zmieni, tylko doprowadzi do rozwinięcia się czarnego rynku, czyli w tym przypadku jego odpowiednika jakim jest handel przez priv.
Odpowiedz
#6
Ojjj, zawsze można prawnie ustalić, że sprzedaż prywatna nie powinna przekraczać ceny rynkowej i tyle
np poprzez karę 100 krotności różnicy między sprzedanym towarem a ceną rynkową i tyle.
Odpowiedz
#7
A jak egzekwować to prawo?
Tylko wolny rynek Wink
Odpowiedz
#8
(08-12-2018, 14:16)Gafar napisał(a): A jak egzekwować to prawo?
Tylko wolny rynek Wink

Na przykład wpisami w dzienniku... Wysłaniem wiadomości do administracji?
Specjalnie szukasz problemu tam gdzie go nie ma?
Odpowiedz
#9
(10-12-2018, 00:23)Bemu napisał(a):
(08-12-2018, 14:16)Gafar napisał(a): A jak egzekwować to prawo?
Tylko wolny rynek Wink

Na przykład wpisami w dzienniku... Wysłaniem wiadomości do administracji?
Specjalnie szukasz problemu tam gdzie go nie ma?


Powstanie nowa funkcja: Tajniak!  Cool
Rekrutacja na tydzień, max 2. Przez ten czas próbujesz zagadywać do osób na priv i ugadujesz niższe/wyższe ceny. Robisz przelew... wysyłasz wpis do głównego Tajniaka. Przyłapany! Do lochów szumowinę, co rynek niszczy  Angry
Konto premium na czas trwania misji, to przyciągnie chętnych. A czarnorynkowi sprzedawcy będą się bać, bo nie wiadomo będzie komu ufać. Siostra brata sprzeda, mąż żonę... To dopiero pomysł! 

Wybaczcie, musiałam Tongue
Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni. ~
Odpowiedz
#10
Jak dla mnie propozycja nierealna, a zarazem trudna do zrealizowania. Wpisy do administracji? o.O
Angel
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości