Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wulgaryzmy, profil, cenzura
#1
Droga władzo. Jak to jest dokładnie z tymi wulgaryzmami? Czy cytując piosenkę Big Cyca, pt "Gówno na kole" łamię prawo? Gówno jest używane w języku potocznym na co dzień. Nie uważam, żeby powiedzenie "Życie jest jak gówno na kole, raz jesteś na górze, raz na dole" mogło kogokolwiek urazić. I jeżeli już, to czy można to ocenzurować np gwiazdkami? Czy trzeba wpisywać ten śmieszny [kwiatek]?
Odpowiedz
#2
Władzą nie jestem, ale mam nadzieję, że nikt mnie nie zje za odpowiedź.
Według obecnego regulaminu Amorion słowo "gówno" uznawane jest za wulgaryzm (za sjp.pl), stąd tak, cytując to - łamiesz prawo, niestety. A cenzurę na Amo robi się przez zastąpienie trzech liter wulgarnego słowa innym znakiem, powszechnie przyjęte są gwiazdki. Jednak nie możesz w słowie zostawić żadnych wulgarnych treści po ocenzurowaniu, bo cenzura będzie "niewłaściwa", co też jest łamaniem regulaminu.
Odpowiedz
#3
Ok, dziękuję. Temat chyba wyczerpany, można zamknąć.
Odpowiedz
#4
Poprawię się. Ta cenzura dotyczy miejsc "publicznych", piwnicy, plotek, wieści.
W profilu możesz cytować to bezpiecznie i bez cenzury, o ile na wstępie profilu umieścisz informację, że profil wulgaryzmy zawiera - takie ostrzeżenie dla odwiedzających.
Odpowiedz
#5
Dodam jedynie, że odstępstwa występują w izbie tawerny - możliwa jest wulgarna (nieobraźliwa) treść, która jest uzasadniona fabularnie. Zasada tą kieruję się również podczas akceptacji plotek.
Angel
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości