Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Side Eventy
#1
Proponuję ponowne wprowadzenie do Amorion side eventów, które z tego co słyszałem, do tej pory wspominane są nostalgią (np. event wielkanocny).

Przykładowy side event:
Walentynki
Każdy alchemik powyżej 10 poziomu ma możliwość wytworzenia jednego eliksiru miłości oraz sprezentowania go komuś (lub zatrzymania do własnego użytku). Osoba, która go posiada może zawrzeć ślub z dowolną osobą płci przeciwnej, o statusie 'wolny' bez konieczności zgody drugiej osoby. Postać ta dostaje komunikat: ''Użyto na Tobie eliksiru miłości. Pod jego wpływem wziąłeś ślub z X. Możesz rozwieść się za y złota.''



Docelowo wprowadziłbym kilkanaście side eventów, które aktywowałyby się w trakcie każdej z er.
Odpowiedz
#2
Jeżeli wykonanie takiego eliksiru kosztowałby sporo zioła, albo nie dawało wystarczająco expa/umiejki, to top 5 alchemików nawet na to nie spojrzy. A co do efektu - straszny... Nie chciałabym, aby ktoś go na mnie rzucił! Big Grin

Nie słyszałam o takich eventach na amorionie. Można opisy ich gdzieś znaleźć?
Odpowiedz
#3
Aha. To ma być projekt? Rozpoczęcie dyskusji czy właściwie co? Side eventy - spoko. Zawsze to jakieś rozwijanie gry, nie mówię nie tylko nie wiem... masz jakieś konkrety?
Odpowiedz
#4
Ten wielkanocny mógłby powrócić w jakiejś formie.
Kurier na dzień kobiet/mężczyzn powinien być co roku ,bo był świetną śmieszkową opcją.

Z walentynkami na przymuszony ślub z drogim rozwodem? Raczej średnio xD
Odpowiedz
#5
Kurier był chyba na walentynki, a na dzień kobiet/mężczyzn konkurs twórczy.

Ale to są zupełnie inne eventy. Bo tamte wynikają z ludzi - ktoś ma czas i chce go poświęcić (napisać wiersz, potem ktoś to czyta, wybiera, publikuje, a przy walentynkach - zbiera wiadomości i wysyła). Co chwila się takie pomysły pojawiają, ale brakuje chęci i czasu na realizację. Albo obecności administracji na wyrażenie zgody i rozesłania wiadomości.

A tutaj Shade dał przykład eventu mechanicznego - należałoby stworzyć jakiś przepis, coś zakodować, aby pobrało zioła i wykonało jakiś element.

Więc o co dokładnie chodzi?
Odpowiedz
#6
Fajna opcja Smile zawsze coś, by się działo ^^
Ale może bez ślubów xD bo czuje srogą chłostę ?
Odpowiedz
#7
Było parę lat temu, że chyba na dzień kobiet/faceta możliwość wysłania 5 prezentów. Były one totalnie losowe. Przykład:

-Dobrze Pani Ru . Niezwłocznie wyślemy męskie stringi do Pana Zielmitr I Soter o ID 526. Dziękujemy za skorzystanie z usług Amoriońskich Usług Kurierskich. - Hobbit odszedł pobierając od Ciebie opłatę 1000 sztuk złota.
Odpowiedz
#8
chcemy side eventy - tak/nie
pomysły na side eventy (mechaniczne, fabularne) - dyskusja
projekty side eventów (mechaniczne, fabularne)
temat/projekt/pomysł/cokolwiek totalnie bez ładu i składu
Odpowiedz
#9
Więcej przykładów poprosimy Wink Side eventy spoko, powinno coś takiego być nie tylko z okazji świąt czy innych okazji, jakieś drobne zadanka poboczne niebędące eventami dającymi eventy, najwyżej osiągnięcia i jakieś nagrody(jak np. pokonanie nolalotha), to zawsze miłe urozmaicenie.

Natomiast to, co zostało zaproponowane zdecydowanie na nie, będzie to jedynie narzędzie do trollowania i ciekawe, jak szybko Mahdi miałby żonę.
Odpowiedz
#10
Wydaje mi się, że temat do przegadania na luźno w kuluarach. Tam można zrobić rozdział jak wspomniał Hastin, czyli wszelaki podział + na czym by się miały opierać, itd. Tutaj jednak brakuje szczegółów i tak naprawdę do niczego nie dojdziemy w tym wątku - bo temat rozległy, a póki co bez konkretów
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości