Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Event Drwala
#1
Zauważyłam pewien trend związany z eventem drwala, co dwie może trzy ery wygrywa go losowa osoba z dołu posągu lub spoza posągu. Nie ma z tym nic złego, ale jak na event i pewnie wzór na event podobny do górnika to coś zbyt duży rozrzut. U górnika wygrywa praktycznie zawsze top 3. Stąd propozycja poprawienia wzoru na losowanie eventu:

1) Zmiana wzoru określającego szansę sukcesu w evencie drwala – porównanie wartości losowych z przedziału od 1 do (4000 - 16*(drwalnictwo – 1500) – poziom).

Czyli mnożnik do drwalnictwa podniosłabym z obecnych 12* do 16*. Jest to tak mniej niż mają górnicy 20*, event jest dalej ten sam z większym naciskiem na drwalnictwo. Biorąc uwagę najgorszy scenariusz gdzie się kończy event automatycznie (czyli wartość umiejętności daje wygraną w losowaniu), dla przeciętnego górnika event padnie na 100% do 3197 górnictwa, dla starego drwala to 1829 drwalnictwa, a dla proponowanego to 1746 drwalnictwa. 
Drwalnictwo będzie mieć większe znaczenie i taktyka będzie bardziej nagradzana.
#2
Dla mnie spoko, mogę głosować za, przy czym zastanowiłbym się nad przerobieniem w przyszłości eventów górnika/drwala na nieco bardziej ambitne.
#3
Obecnie event drwala jest bardziej randomowy niż górnika, event górnika był zmieniany jakiś czas temu. Można zmienić drwala na podobny chociaż jestem ciekawa pomysłów zmiany na bardziej ambitny.
Angel
#4
Mam podobne odczucia, pomysł jest ok. 
Pytanie czy może jest jakaś inna koncepcja eventu, nad którą moglibyśmy podyskutować.
#5
Dajcie ambitne, albo poprawmy ten Big Grin
#6
Ja ogólnie jestem zwolennikiem wiązania ze sobą poszczególnych aspektów gry oraz motywowania graczy do ciągłej, mniejszej lub większej aktywności.
I tak, event drwala można ściśle powiązać z późniejszymi eventami:
Po przekroczeniu 1000/1500/2000 umiejętności drwal ma możliwość na znalezienie w trakcie wyrębu trzech gatunków drzew. Gracz, który jako pierwszy zdobędzie wszystkie 3 wygrywa event, przy czym:
- zdobyte drewno pojawia się w bogactwach w odpowiedniej zakładce
- istnieje możliwość wielokrotnego znajdywania poszczególnych drzew
- zdobyte drewno zostaje później użyte w trakcie eventu stolarza
- wygranie eventu nie blokuje możliwości dalszego pozyskiwania drewna

Dodatkowo, jak wspomniałem przy okazji tematu eventu bohatera i astralnej machiny, lategameowy drwal po osiągnięciu odpowiedniego poziomu umiejętności oraz kontakcie z Devą będzie posiadał wiedzę na temat drewna potrzebnego do stworzenia eq na event bohatera / do zbudowania astralnej machiny.
#7
Zmiana randomu na mniejszy zawsze na plus Wink Jestem za
#8
Zmiana która będzie poddana głosowaniu:
  1.  Zmiana wzoru określającego szansę sukcesu w evencie drwala – porównanie wartości losowych z przedziału od 1 do (4000 - 16*(drwalnictwo – 1500) – poziom).

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, to ma 24h na przedstawienie ich. Jutro wieczorem rozpoczniemy głosowanie.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości