Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arena Igrzyskowa (do wprowadzenia nawet w trakcie ery, bez pośpiechu)
#1
Cześć, widzę że Tarlyn poruszył temat, o którym już kiedyś było, ale przeszedł bez echa, a widzę że jednak ktoś ma podobny zamysł. Link do jego tematu:
http://amorion.pl/forum/showthread.php?tid=1802

Co by było w Arenie Igrzyskowej? Po pierwsze, przed 105 dniem ery nie można do niej wejść. Lokacja - znajdywała by się na obrzeżach Elakki (nie w mieście, no chyba że się nie chce tak robić, to od biedy można ją wrzucić do Elakki).

Co by miała Arena Igrzyskowa w sobie? Po pierwsze:

Recepcja: miejsce gdzie gracze mogą się zapisać do IA. Walidowany jest ich poziom oraz klasa (inna niż rzem). Jeden klik i możemy się zapisać.
Przywódcy klanów w recepcji będą mieli dodatkową listę graczy ze swojego klanu, którzy zgłosili się do reprezentowania klanu na IA. Przywódca może zatwierdzić max 3 osoby tak jak podczas przyjęcia do klanu (powiedzmy, że do 130 dnia może zmienić kogoś - gdy np dana osoba nagle nie może grać na amo i potrzeba zmiany).
W recepcji cała reszta graczy będzie mogła zobaczyć uczestników oraz klany jakie reprezentują (bądź idą bezklanowo).

Bukmacher: Arena Igrzyskowa to świetne miejsce by na podstawie terminarza działał automatyczny bukmacher, w którym można obstawiać:
-wyniki poszczególnych walk,
-zwycięzcę IA (tylko przed startem),
-zwycięski klan (też tylko przed startem).

Raporty: dostępne tylko dla Nerpha, szczegółowy raport walk, zawiera:
-procenty trafienia oraz uniku obu graczy na siebie,
-pełny raport z walki (taki jak dostajemy na pocztę),
-siłę ataku, obronę, szybkość obu graczy oraz talizmany jakie mieli na sobie podczas walki,
-wzięte błogosławieństwa/jokery/rytuały (to chyba w bazie i tak leci do jednej kolumny) oraz bronie/eq.
Dzięki temu Nerph może sprawdzić KAŻDĄ walkę i sprawdzić czy ktoś się komuś nie podłożył (np założył zbroję z karą do uniku 50% i całkowicie "przypadkiem" dostał w 1 ataku - taki random nie?).

Ponadto zwykli gracze mogliby zobaczyć raporty innych uczestników IA (takie zwyczajne jak na poczcie), tylko bez wartości za ile dany gracz uderzył innego (powiedzmy "ochrona przed przeciwnikiem" tego ile się ma siły ataku).

Sala walk: obecnie mamy 2/3 walki w ciągu 2 dni. Załóżmy, że mamy 2 walki w ciągu 2 dni (bo w tej erze było strasznie dużo walk na IA, co było już potem męczące). Najprościej zrobić skrypt, który odpali automatycznie o danej godzinie (np. 21) wszystkie walki z danego dnia (oczywiście byłoby po 1 na uczestnika). Wartości statów/eq normalnie pobrane z bazy dla danego momentu, jedyna różnica, że:
-wszystkie walki odbywają się w jednym momencie,
-nie ma kombinowania, że jak "x" przegra, "y" zremisuje, to mogę się podłożyć "z" i wtedy "t" awansuje więc poczekam do 23:45 z walką albo "poczekam do 23:45 następnego dnia, wtedy będę miał więcej eny i zrobię 3:1 z "x" zamiast 2:1",
-gracze nie tracą statów po przegranej (no bądźmy szczerzy, ten random jest strasznie do bani),
-gracze nie "umierają" po przegranej walce. Skoro to walka na arenie, to przegrany nie jest dobijany (skoro następnego dnia ma z następnym uczestnikiem walczyć),
-nie ma problemu "ja chcę atakować", "nie mam energii",
-nie ma problemu umówienia się na "chwilę po 19" i czekanie do 21 na jaśnie pana, który loguje się z dwugodzinną obsuwą.

Losowanie: odbywałoby się według algorytmu (chyba max 2 klanowiczów obecnie może być w 1 grupie) + rozpisany by był każdy dzień potyczek w danej fazie. Nerph mógłby tam zmieniać ręcznie, gdyby zaszła taka potrzeba.

Ranking: aktualny wyniki poszczególnych grup indywidualnie oraz klanowo liczące punkty automatycznie.

Szpiegowanie w lokacji Areny Igrzyskowej byłoby obarczone błędem 10-20%, Jak ktoś ma 10k szybkości, to pokazywałoby od 8/9k do 11/12k. Taka dodatkowa niewiadoma dla rywali.

Co jeszcze można dodać do tego?
Odpowiedz
#2
Widzę pomysł faktycznie podobny, nie wiedziałem o nim.

Co do sali walk - mam obiekcje, gdyż największy fun z IA w tej chwili, to ustawienie się pod przeciwnika. Pod tego bierzesz jaszczura, a pod tego kantynówkę itd. A tutaj, masz jedno ustawienie pod wszystkich.

Jednakże, tak jak pisałem - temat jest duży, zacznijmy chociaż od zapisów, bo na raz nie wejdzie kompletnie nic.
Odpowiedz
#3
Nie no, masz jedną walkę dziennie, więc ubierasz się konkretnie pod swojego przeciwnika tak jak obecnie to robisz. Po prostu walka toczy się automatycznie i w tym samym czasie dla wszystkich uczestników. Nigdzie nie wspomniałem o jednym ustawieniu pod wszystkich.
Odpowiedz
#4
Ok, moje przeoczenie. Ale to by mogło mocno wydłużyć czas IA i to zmienia mechanikę IA, moja propozycja to pozostawienie wszystkiego w obecnej formule, ale z automatyzacja. Bukmacher - super sprawa, ale jedna erę po pierwszej próbie. Ludzie nie wybacza jak stracą złoto bo coś źle zadziałało a admini będą mieli więcej roboty przez to, jak coś nie zadziala
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości