Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Być MG, być MG, ja tu fabuły chceee! Luźny opis formy prowadzenia fabuły.
#1
Tongue 
Hej wszystkim!


Jestem Michał w grze Koel ID 541. Po pierwsze witam wszystkich jako nowy gracz na Amorion. Choć z dopiero tu wpadłem to już piętnaście lat temu, a może nawet więcej, odkryłem pierwszą grę na silniku valheru, nieodżałowaną Bruinenę. No i tak wsiąkłem w RPGi. Nigdy nie byłem graczem mechanicznym, zdarzało się że całe ery siedziałem na 1szym LVLu nie ubijające jednego stworka na arenie walk. Mimo wszystko czasami nie wyrabiałem się z "robotą". To co mnie przyciągało do gier na silniku valheru to opowiadanie i tworzenie historii. Tych małych osobistych i dużych, wpływających na całe krainy. To samo sprawiło, że po kilku latach przerwy od tego typu zabawy wylądowałem tutaj. Mega się cieszę, że ten sposób zabawy przetrwał. Widząc jednak, że niewiele dzieje się tutaj w kwestii fabuły, a duża część społeczności wydaje się mechaniczna postanowiłem spróbować coś z tym zrobić, gdyż moim skromnym zdaniem mam do tego kompetencje, doświadczenie i zapał, jako że mistrzowałem już na poprzednich grach, a także bawię się w RPGi stolikowe i mam za sobą pewnie grubo ponad sto stworzonych i poprowadzonych sesji. Będziecie musieli mi na pewno wybaczyć na początku trochę brak orientacji w realiach Amorion, ale solennie obiecuje je nadrabiać. Mimo tej znacznej części mechanicznej populacji ( której obiecuje nie psuć zabawy i nie zmuszać do fabuły jeśli tego sobie nie życzą ) to zauważyłem sporo graczy, którzy pewnie chętnie zatopiliby się w jakiejś dobrej historii. Założę się, że część jest aktywna fabularnie, ale pewnie w grupkach na poczcie albo innych platformach. Zamierzam dotrzeć do tych osób i poprosić, aby pomogli mi swoją wyobraźnią i postaciami opowiadać zajefajne historie dostępne dla ogólnego wglądu dla całej gry Smile


Post ten powstał po pierwsze, aby objaśnić moje podejście do tego jak chcę rozruszać tuta fabułę, a także abyście mogli dać swoją opinię na temat tego co proponuję.




Ogólne założenia



Po pierwsze widzę, że lore Amorionu nie jest dokładnie opisany. Uważam to za bardzo dobrą rzecz! Nie zamierzam pisać go na nowo, gdyż taki stan rzeczy jaki jest daje mi jako MG i Wam jako graczom dużą swobodę i miejsce na tworzenie takich przygód jakie tylko sobie wymarzymy. Chcę GRAĆ sesje od samego początku i to na ich bazie tworzyć lore krainy wraz ze wszystkimi chętnymi do udziału w takich pisaninach. Jedyne co jest niezbędne w światach fantasy to opis Magii, bo naprawdę bestię to na kolanie cztery stworze w dziesięć minut na potrzeby fabularne, a miejsca i krainy plus minus w każdym fantaziaku są podobne. Wraz z tym postem wrzucę także post o magii. Miłego czytania!
Po drugie chcę motywować graczy do działania fajnymi nagrodami. Mogą to być różne rzeczy zależne indywidualnie od dokonań i tematu fabuły. Rozmawiałem z miłościwie panującą nam Panią Namiestnik i padły pomysły : itemy fabularny, fabularne tytuły, nie mówiąc oczywiście o możliwości wpływu na bieg historii krainy (dla mnie najlepsza możliwa nagroda). Każda postać na sesjach będzie też miała u mnie swoją kartę. Tutaj proszę Was o opinię : co Waszym zdaniem zmotywuje graczy do pisanka, wyobrażanka i fabularnego gadanka? Smile
Po trzecie znaleźć fajne formy prowadzenia sesji i odpowiednie platformy, o czym troszkę później będzie.
Po czwarte nie być strażnikiem dobrej zabawy i oddać dużo swobody w ręce graczy. Będziecie do mnie mogli przyjść z każdym pomysłem i jeśli będzie miał ręce i nogi to do dzieła.
Po piąte ufabularyozowanie pewnych elementów gry - plotek, wieści, komentarzy do nich co łączy się z formami opowiadania historii.
Po szóste oddzielenie mechaniki i fabuły. Widzę, że mechaniczna społeczność jest silna i bardzo przyczynia się do tego że Amorion przetrwał próbę czasu ( serio pełen podziwu jestem ). Całe przedsięwzięcie ma za zadanie pobudzenia osób które chcą pisać fabułę i nie psuć już tych dobrze działających mechanik. Wszystkie eventy, do tej pory zdające egzamin, pozostaną nieruszone. To co zamierzam spróbować zrobić, mam nadzieję z Waszą pomocą, to dodanie po prostu interesującej fabuły krainy, ale także poza fabułą główną rozwijanie indywidualnych historii. Oczywiście, jak ktoś będzie wybitnie grał i mechanicznie i fabularnie to za rozwijanie mechaniki na moich sesjach będzie miał delikatne bonusy, aby nagradzać Was za czas, zaradność i znajomość gry, jednak tak jak mówię, to będą drobne bonusy i głównie liczy się klimacenie.
Po siódme określenie jasnych zasad naszej współpracy. Jako MG będę podejmował niejednokrotnie decyzje, które mogą podzielić publikę. Jednak taki mój przywilej i przekleństwo, dlatego chcę by każdy wiedział, że zarówno można stać się bohaterem jak i zginąć w walce i mieć obowiązek zmiany postaci ( nie resetu mechanicznego). Żeby fajnie się grało, a historia wywoływała emocje i rumieńce, muszą być jej konsekwencje, te dobre i te złe i liczę, że osoby bawiące się ze mną w to wszystko zachowają odpowiedni DYSTANS do wszystkiego. Sam mam go do siebie i świata dużo, w końcu jestem prawie trzydziestoletnim facetem, który lubi pisać o tym jak elfy wspinają się po drzewach, krasnoludy kują miecze, a wampiry piją krewkę, zaś za rogiem czai się jakiś łowca nieumarłych i struga już kołek zagryzając czosnkiem, a kanclerz Palpatine ciśnie błyskawicami Wink I się tego nie wstydzę. Ba! Ja być dumny. Konkretne zasady, które preferuję przy prowadzeniu będą u mnie w profilu niebawem.
Po ósme to zapomniałem. Nie jestem alfą i omegą, czasami się pomylę albo będę miał mniej czasu więc proszę o wyrozumiałość.
Po dziewiąte od razu uderzyć z buta z sesjami, pisaninami, karczmami i nie bać się żadnego tematu. Chcesz podróżować statkiem i odkrywać nowe ziemie? Dawaj. Chcesz polować na groźne bestie? Ostrz włócznię, bo jestem gotowy. Zamierzasz zbadać jakieś starożytne ruiny i wynaleźć jakąś zaawansowaną technologię w ramach klimatu fantasy, tak jak młynek do kawy napędzamy krasnoludzkimi mechanizmami? No problemo. Pobijecie się w karczmie? Uderzę w gong. Dawać tu tą fabułę! Rozszarpię ją na kawałki.
Po dziesiąte prowadzić fabułę generalną dla całej krainy starając się angażować w to klany i większe grupy graczy.
Po jedenaste ustalić jasne zasady sesji w których będę miał zaszczyt i frajdę miszczować. Ogólnie na czasie powstanie odpowiednia "zakładka" w moim profilu, gdie wszystko wyjaśnię. Mam też pomysł na prosty system fabularny polegający na KP, spisanych umiejętnościach na różnych poziomach i rzutach d10 i d20. Głównie taki system ma służyć do rozwikłania stykowych sytuacji gracz vs gracz, przeciwko NPC i niezależnym testom czasami zastosuje DC (próg wartości który trzeba osiągnąć by zdać test). Więcej o tym znajdzie się na dniach w oddzielnym temacie na forum, link zamieszczę w profilu.
Parszywa dwunastka - rozmawiajmy! Prowadząć sesje warto ustalać miedzy sobą pewne rzeczy, abym był świadom Waszych preferencji, a Wy moich. Pozwala dawać to też feedback, dzięki czemu rozwijam się jako MG czy dogadać do wspólnej wizji na temat krainy, nawet wskazać bez spiny błąd, czy Wy mi, czy ja Wam i tak dalej. W ten sposób poinformuje mnie też ktoś, że nie będzie odpisu tydzień bo ma urlop, czy dogada szczegóły jakiejś trudnej akcji i tak dalej i tak dalej. Preferuję rozmowy OT na discordzie OralnyDzikus#9680
Nie bójcie się nicku, lubię myć zęby po prostu. Śmiało, piszcie, nie gryzę... za mocno. Tongue

Dobra, czas przejść do konkretnych pomysłów. Ładnie proszę pisać co o tym myślicie. Feedback, szczery i konstruktywny, pomoże nam szybko się poznać. Jestem zdania, że zarówno gracze muszą poznać MG, jak i MG graczy, a Wasze opinie mega mi w tym pomogą. Nie pierdziel się w tańcu, nie myśl, że Twoje zdanie nie ma znaczenia tylko rusz te leniwe nadgarstki i pisz! Big Grin






FABULARNE PLATFORMY





Wieści, plotki, ogłoszenia

Powyższe będą od teraz częściowo fabularnymi elementami gry. Wieści fabularne, pisanie ręcznie, będą odnosiły się do głównej fabuły i ważnych zmian. Gracze biorący udział w wydarzeniach opisywanych przez wieści będą w nich wyróżniani, tak aby czuć, że ich postaci naprawdę wpływają na kreowany przez nas świat i bieg zdarzeń. Ewentualne notki mechaniczne będą zamieszczane na forum, a w wieści będzie offtop, który skieruje tam graczy. Będą też standardowe wieści mechaniczne poza tym, bo jak wspominałem nie chce zmieniać czegoś co lubicie, tylko dodać fabułę i tam obowiązywać będą dotychczasowe zasady.
Plotki to świetny motyw na "mniejsze" i bardziej personalne historie oraz teasery dla głównej fabuły. Ktoś chce dokonać czegoś fajnego/zrobił już to? Dawaj ploteczkę Wink
Ogłoszenia mogą również mieć taką formę, aczkolwiek nie będzie ona wymagana. Bardziej dla chętnych, co to lubią ubrać w historię swój mechaniczny sklep czy tym podobne.
Komentarze pod plotkami i wieściami fabularnymi naprawdę ładnie proszę o to aby były fabularne. Myślimy jak to ująć w regulaminie, na przykład, że wrzucane przez MG plotki i wieści będzie trzeba komentować wcielając się w postać. Offtopowe rozmowy można prowadzić w odpowiednich wątkach na forach albo discordzie ( paczę na Was offtopie z discorda).
Nie mówię, że każda plotka ma być fabularyzowana, ale jednak to bardzo pomaga w imersji osobom, które chcą bawić się w opowiadanie historii.
To wszystko ma za zadanie pokazania, że Amorion to jednak gra w której jest dużo rollplayu i budować klimat wokół historii przez nas wszystkich tworzonych i też być formą nagrody! Będzie bitwa w której gracz X poprowadzi wojska do zwycięstwa, a gracze Y okazali bohaterską postawę? Wspomnienie o nich w wieści i zrobienie z nich herosów na pewno będzie fajną i przyjemną rzeczą. Widoczność żyjącej fabuły na pewno zachęci też parę nowych osób do zarejestrowania się na grze.
Spotkałem się również z czymś takim jak rozgrywanie sesji w komentarzach pod wieściami i może przemyślę coś takiego raz na ruski rok.




Sesjownik/Codziennik

W tej chwili forma panelu "Sesje" pozostawia troszkę do życzenia. Rozmawiam z Isi, której widzę mocno zależy na grze i będziemy kombinować jak to usprawnić, może znajdziemy kogoś kto nawet za $ napisze to porządnie w kodzie gry. Wiem, że prace już były nad tym i dużo zostało zrobione, także jak wezmę to na taczkę i pomogę wieźć grupie zarządzającej grą, na bank niedługo zaimplementujemy odpowiednie miejsce w grze, które będzie wygodne, przejrzyste, a pisanie tam stanie się przyjemnością. Póki co są SESJE i zachęcam do korzystania z nich. Nie ściemniam, że jednak jego funkcjonalność i szata graficzna pozostawia sporo do życzenia, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu wszystko.
Co będziemy tam grać? Chcesz przeprowadzić grupową fabułę, która zostanie zauważona? Zbierz graczy i piszcie tam! Po prostu Smile Ja będę nadzorował, czasem wtrącał się, czasem bawił w NPCów. Będzie to miejsce na historie dotyczące krainy, ale też poszczególnych ugrupowań, klanów, a w końcu po prostu może wypraw czy przygód. Idealne miejsce, żeby zebrać do czterech/pięciu graczy i zrobić coś ciekawego.
Zasady opisane w Sesjach są okej, aczkolwiek w wielu przypadkach nie będziecie musieli czekać na mnie z kontynuowaniem fabuły. Nie mam problemu, żeby gracz z umiarem czasem podsumował pewne swoje akcje czy napisał jakieś kwestie i działanie NPCów. Przykład : dowodzisz armią i wydajesz rozkazy. Opisz podwładnego, jak je wykonuje, co robi. Jeśli to czynności nie wymagające mojej interwencji czyli na przykład rozkaz wymarszu, rozłożenia obozu, wydawania posiłków czy tego typu rzeczy lecicie dalej. Czasem nawet walki z innymi NPCami pozwolę Wam opisać w całości. Na przykład opiszę obóz bandytów, który trzech graczy ma rozbić w celach zarobienia kasy/pomocy wieśniakom/wypełnienia obowiązków. Bandyci to nie smok czy starożytny demon, a  zakładamy że w tym wypadku gracze prowadzą postaci, które są świetnymi wojownikami. Dam Wam w takim razie znać na przykład na poczcie lub w inny sposób : tańczcie, a ja paczę Wink Wszystko na logikę i z wzajemnym zaufaniem, z drugiej strony ta sama grupa natrafiając na starożytne ruiny może mieć problemy z wyciągnięciem czegoś z tej sytuacji, jeśli w party nie ma np. jakiegoś maga/mędrca.




Karczma ( czat )

Karczemny czat to świetny sposób na prowadzenie wartkich akcji. Grałem na innych grach na tym silniku w taki sposób bitwy, walki, eksploracje ruin, polowania, zabijania bestii i wiele innych. Wystarczy poza istniejącymi dwoma pokojami dodać trzeci : historie z krainy ( jakakolwiek nazwa ) i gotowe. Zresztą, nawet bez dodatkowego pokoju można wejść do karczmy i po prostu uznać, że to na przykład środek morza. Może morze może góry, tylko wyobraźnia nas ogranicza.
Sesje tego typu to skondensowana fabuła na jeden wieczór dla góra czterech graczy. Pewnie zasady będą takie : akcja graczy, podsumowanie MG i tak kolejka leci. NIE ROZPISYWAĆ się na tych sesjach, chodzi o wartką akcję.
W ten sposób będzie można rozgrywać różne rzeczy. Umawiamy się powiedzmy we 4. osoby na dany dzień, rezerwujemy kilka godzin czasu i lecimy. Coś jak stolikowa sesja RPG, tyle że stolikiem jest czat w karczmie. Czasami mogą być w ten sposób rozgrywane pewne kluczowe elementy dla sesji z zakładki sesje ( będę nazywał to CODZIENNIKIEM póki co z braku laku, bo jakoś tak mi lepiej pasuje, może ktoś ma pomysł jak to nazwać fajnie? Historie Amorionu? Legendy? )



Sesje mówione

Jak wspomniałem prowadzę stolikowo, więc może od czasu do czasu wskoczymy na discord+roll i też tak zagramy? Daje to dużo narzędzi mi jako MG. Roll20 pozwala wrzucać mapki, tokeny, zdjęcia. Idealne miejsce na rozegranie bitwy na przykład, gdzie powrzucam mapkę, tokeny obu armii i robimy fabularne szachy, a z takiego czegoś powstałoby streszczenie wrzucone w formie wieści na przykład. Można też nawet nagrywać takie spotkania OBSem i potem zamieścić na forum albo zrobić kanał na YT dodatkowo promując tym samym grę.
Nie wiem czy istnieje możliwość implementacji w silniku gry czatu głosowego, ale jeśli tak to można rozważyć taką opcję, gdyż mimo wszystko chciałbym, aby fabuła była prowadzona możliwie często przy wykorzystaniu elementów kodu Amo, aby stała się integralną częścią gry. Jednak implementowanie nowych platform to dla mnie kwestia drugorzędna, bo historie oglądamy po pierwsze w naszych głowach, a nie ekranie czy monitorze.
Z drugiej strony na innej gierce, wiele lat temu, pamiętam MG, którego kochali wszyscy, a prowadził sesje na ... GaduGadu Big Grin I było świetnie!



Forum gry
Spotkałem się też w przeszłości z sesjami prowadzonymi na forum gry. To dobre miejsce na fabuły na naprawdę wieeeeelu graczy ( na przykład 10 osób), które ciągną się przez wieeele wieele czasu.
Jakie to historie? Na przykład życie polityczne krainy, intrygi, spiski. Zwłaszcza, że istnieją sposoby na ukrywanie pewnych wiadomości, a ja jako MG mam wszystko w jednym miejscu, żeby mi mózg nie eksplodował ( żeby jeszcze było co wybuchać).
Ewentualnie jeśli uznamy za bardzo niefunkcjonalne "sesje" na grze to do czasu, aż będący już w przygotowaniu sesjownik właściwy będzie zaimplementowany to będziemy cisnęli fabułki na forum. Był już o tym post i ja się podpisuję pod niego. Potem się po prostu wrzuci na grę, bo jak mówię, najlepiej jak fabuła będzie zaimplementowana tak, aby gracze klikając w przyciski na grze w poszukiwaniu fabuły mogli ją bez problemu znaleźć.


Karczma jako karczma


No karczma, nie? Od zawsze gry tego typu jak Amo kojarzą mi się z siedzeniem w karczmie, żłopaniem piwska z kufla, klimatycznymi rozmowami o tym jak ziemniaki rosną na polu, laniem się po mordzie i karczmarzem za szynkwasem. Jako MG, przy wsparciu karczmarzy mam nadzieję, chcę od czasu do czasu żeby gospoda tętniła życiem. Turniej walk na pięści, gra w kości na pieniądze ( jak bóg, to znaczy admin pozwoli z prawdziwymi korzyściami i mechanicznymi, ale kosteczkami rzucać mogę wszędzie), może konkursy sztuk pięknych, odwiedziny trubadurów, palenie karczmy (raz na pół roku karczma musi spłonąć inaczej to słaba karczma)


Poczta


Poczta jest formą prowadzenia osobistej fabuły i czasem chcecie coś osiągnąć jako postacie, ale nie dzielić sie tym publicznie. Wtedy gracie między sobą (ewentualnie ze mną) i wysyłacie log takiej sesji (czyli zbieracie to w kupę w jakiś plik tekstowy). Wiem, że nowy sesjownik ma mieć opcję ukrywania treści dla postronnych więc poczta będzie tymczasowym rozwiązaniem. Podczas tych sesji też możecie liczyć na nagrody jak w przypadku innych, ale...!

Preferowane sposoby są inne. Dlaczego? Chodzi o to, żeby możliwie wiele osób widziało jak płynie fabuła, a poczta jest personalna. Wiecie, jedna owca idzie, reszta za nią. Jeśli sesje będą widoczne dla wszystkich na takim codzienniku czy w karczmie, to więcej osób się tym zainteresuje, więcej osób się ośmieli i będzie to takie... eee... błędne bezbłędne samonapędzające się koło perpetuum mobile ( to ten wózek golfowy w którym buja się papież? a nie, to papamobile. Wgle ktoś powinien zrobić taką sieć komórkowa. PAPAMOBILE, w żadnej sieci nie pożegnasz się jak w naszej. PAPAMOBILE, przeżegnasz się jak zobaczysz rachunek. Wybaczcie, mój autyzm wychodzi na wierzch, już poważnieje.)



FABUŁA, OPOWIEŚCI, HISTORIE, ALE JAK? DLACZEGO? PO CO?



W moim odczuciu będzie można podzielić sesje trzy płaszczyzny :




Historia Krainy

Sesje związane z główną fabułą całego świata przedstawionego. Wojny, przejęcia władzy, plagi, inwazje, astralne wyrwy, armagedony, kataklizmy, budowy miast, przejmowania terenu i wiele innych. Tutaj pojedyncza osoba może namieszać, jak zawsze, ale samemu będzie trudno coś zdziałać. Sese te będą nastawione na większe liczby graczów lub na serię wielu sesji trwające pewnie całe ery gry.
Tutaj też ważne będą cele klanów, a silne organizacje prężnie działające w tym aspekcie będą mogły mega namieszać. Kto wie, może dzięki temu Wasz klan przejmie nawet fabularny tron w Elakce? Albo zbuduje nowe miasto? Zagarnie dla siebie ziemie jakieś, czy też spowoduje kataklizm, tudzież jemu zapobiegnie?
Zaproponowałem już pewną fabułę na obecną erę i niedługo zacznę wprowadzać ją w życie. Część osób dostanie pewne info o niej, pojawią się ploteczki, wieści... Zobaczycie!






Legendarne czyny

Pod tym pięknie brzmiącym sloganem kryją się wszystkie większe historie, które nie zahaczą o główną fabułę. Nadal spore przedsięwzięcia, jak na przykład duża wyprawa na północne morza czy próba ubicia jakiejś maszkary mieszkającej w zamku o tam za lasem. Wszystkie większe wyprawy, nie trwające całe ery i nie związane z główną fabułą.


Potraktuj to osobiście

Ostatnim, ale dla wielu graczy najważniejszym elementem, będą małe kameralne sesje. Chodzi o to żeby wyciągnąć choć część waszych fabuł z poczty i wrzucić je na zaproponowane powyżej platformy. Są to historie i fabuły wymagające od MG mniej sprawdzania dotyczące osobistych problemów, relacji i pragnień postaci. Może to być nawet sesja 1na1 ze mną, gdzie jakiś mistrz alchemii miesiącami ślęczy nad stworzeniem leczniczego eliksiru. Para graczy chce udać się na polowanie? Jasne! Zróbcie o tym sesję na codzienniku (sesjach) lub założymy wątek na forum, a jak chcecie mnie zaprosić na wieczór do karczmy i na tamtym czacie to rozegrać to czemu nie? Chcecie odegrać emocjonalną chwilę pochówku kogoś bliskiego, z czego wynika jakaś przysięga na całe życie? Może opowiedzieć historię, która nada głębi waszej postaci? Albo po prostu się popsocić? Dawajcie!



MOTYWACJA, CZYLI KIM JESTEŚ?!
JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!


Wszystkie sesje prowadzone na zaproponowanych przeze mnie platformach będą nagradzane. Oczywiście forma, ilość i jakość nagród będzie zależała od tego co uda się Wam osiągnąć według fabuły, no i oczywiście też od mojego kaprysu *złowieszczy śmiech*
Wiadomo, sesje duże, głównowątkowe będą mocniej nagradzane niż te personalne, ale żadnych nie oleje.


Fabularne :


Fabularne rangi i tytuły
Fabularne przedmioty o dużej mocy
Możliwość kreowania historii i wpływy na losy innych graczy
Nadanie fabularnie ziemi
Zostanie legendą krainy
Wymienienie bezpośrednio w wieściach/plotkach
Możliwość współtworzenia lore krainy
Rozwój postaci w zaproponowanym systemie fabularnym ( będzie temat na forum odpowiedni)
Przyjemność i emocje płynące z przeżyć dzięki sile wyobraźni!

To ostatnie brzmi jakbym był kucykiem pony. Tylko grubym. Badum tss.
*odpowiada cisza*
Tak myślałem.



 
Reasumując


Zamiast szukać problemów odrzucam je na bok. Nie ma lore opisanego? Walić to, mamy swobodę. Przydałby się lepszy codziennik? Platform jest milion, a sesjownik niedługo się pojawi. Brak Ci chęci i motywacji? A co powiesz na zostanie hrabią na zamku albo mistrzem cieni, przy okazji zwiększając ciężar sakiewki? Ewentualne problemy walę w twarz i z karate im. Po prostu biorę kładę dłonie na klawiaturze, stukam w literki i piszę i chcę grać sesje i bawić się dobrze z tymi którzy tego chcą i to moje motto, czyli "Zabawię się z każdym kto chce!". MG fabularnej dziwki jeszcze nie mieliście Wink

Dla mnie Amorion ma duży potencjał na bycie świetnym miejscem także dla fabularnych graczy. Musicie jednak zdać sobie sprawę, że TO OD WAS WIELE ZALEŻY. Ja mogę napisać milion takich postów, zacząć sto wątków fabularnych, ale bez Waszego zaangażowania, opinii, bez Waszych świetnych postaci i pomysłów nie uda się nic. Będę musiał napisać książkę i zostać kolejnym Sapkowskim, a na starość będę miał przerośniętego wąsa i ego, na co to komu, a po co. Tata zawsze mi powtarzał, że sam to se możesz kupke i siusiu zrobić i żebym otaczał się zaufanymi o fajnymi ludźmi. Nie oczekuje przy tym ogromnego poziomu pisania, to idzie wypracować, bo sam zaczynałem od "powiedział cienzkim krokiem - ktury to siem smeje!". Najważniejsze są chęci, a pisząc człowiek się rozwija, pisze więcej i więcej, lepiej i lepiej, szybciej i szybciej i więcej erosków można ciekawych walnąć... Znaczy postów, postów więcej. Także jeśli ktoś się boi, że nie ogarnia, ale ma ogromne chęci zapraszam! Chętnie pomogę.
Jasno powyżej, w mojej opinii, w tym poście udowodniłem, że choć nadal przyda się więcej narzędzi do prowadzenia fabuły to możemy ruszać z kopyta. Dlatego już zaplanowałem fabułę główną na tą erę i liczę, że mi pomożecie! Startujemy od razu, wyglądajcie plotek i wieści.


TYM SAMYM OGŁASZAM CASTING DLA 3ech GRACZY CHCĄCYCH ODEGRAĆ WAŻNE POSTACIE W NADCHODZĄCEJ FABULE!!!

Wymagania są takie, że tworzycie ze mną te postaci. Musicie mieć czas i chęci  i stosunkowo ok pióro. Chce móc na Was liczyć przez następne tygodnie, może miesiące. Wiadomo, bez przesady, nie musicie być nołlajfami, ale jeśli taka forma aktorstwa komuś odpowiada albo jest zaintrygowany to śmiało  uderzajcie na pocztę, a najlepiej na Discordzie (w profilu ID 541 jest odnośnik).
Zaznaczam też, że te postacie będą miały z góry narzucone pewne cechy, role i pragnenia, ale nadal możecie dużo dodać do nich od siebie. Wszystko do dogadania. Bardzo, bardzo, bardzo ładnie proszę tylko zdecydowane i pewne osoby o udział w tym castingu. Jeśli masz czas, ochotę i chcesz zagrać rolę w moim przedstawieniu to dawaj śmiało!

Pozdrawiam
Wasz fabularny Dzikus
Koel ID 541
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości