Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PvP] Szpiegowanie w czasie IA
#1
Propozycja jest prosta, zablokowanie możliwości szpiegowania graczy będących uczestnikami Igrzysk. Szpiegowanie w czasie IA potrafi przybierać wręcz patologiczne formy, które podważają uczciwość walk. Pierwszy lepszy przykład- Osoba X pisze, że można atakować, w tym czasie Y w przeciągu kilku sekund ogarnia na jakimś czacie klanowego złodzieja, który robi skan i Y ubiera się pod kontrę na X, a inaczej przegrałby walkę. Jest to skrajnie nieuczciwe i takie akcje wielokrotnie miały na amo miejsce. Brak możliwości skanu będzie wymagać więcej myślenia i kombinowania, by poznać statystyki przeciwnika = więcej funu Wink
Odpowiedz
#2
Zabranie złodziejowi możliwości szpiegowania w najważniejszym etapie ery sprawi, że będzie on bezużyteczny. Staty i umki widać w posągu, Kowale kują podobne eq, a na IA już są maxy.
Angel
Odpowiedz
#3
Obawiam się, że właśnie to sprawi, że złodzieje staną się na końcowym etapie ery bezużyteczni... Ale jednocześnie dałoby to mega smaczek na IA. Nie byłoby nierówności, że ten kto atakuje, może wpierw sobie poskanować i się dopasować. Jednak najważniejszy głos tutaj należy według mnie do postaci związanych z walką. Czy taka zmiana oprócz nieco utrudnienia gry, może źle wpłynąć na samego złodzieja?
Odpowiedz
#4
Na samego złodzieja to w żaden sposób nie wpłynie... to szpiegowanie przed walkami jest rzeczywiście trochę irytujące. Wydaje mi się jednak, że istnieją lepsze sposoby na uporanie się z tym. Można by zmienić mechanizm szpiegowania, że gracz musiałby być afk przynajmniej 10 minut, żeby można było go szpiegować - nie możesz szpiegować graczy którzy aktualnie klikają i coś robią. Był kiedyś pomysł ze skryptem automatyzującym walki, wtedy odpadłby nam problem typu "to kto atakuje", ale to znowu tworzy nam szereg innych problemów... no i finalnie za bardzo nie eliminuje problemy skanowania przed walką. Zgadzam się jednak z tym, że to jest problem i coś co powinniśmy zmienić/załatać.
Odpowiedz
#5
Rozumiem usunięte zostaną też posągi, rankingi oraz osiągnięcia? Te zmieniające się osiągnięcia w czasie rzeczywistym to magia, gdzie widzisz czy ktoś dodał szybkość,atak/obronę.

Problem jest niewielki, bo większość kombinacji ma ograniczenia co może grać ,a ilość opcji ograniczona. Szybkościowiec z dnia na dzień nie będzie tankiem ,a tank szybki. Chcemy na igrzyska ograniczeń? Lokacja od pojedynków, żadnego kastrowania mechanik klas. 

Co do niecnych praktyk igrzyskowych przez lata zrobiono wiele postępów. Są po 2 walki, więc w jednej się zaczyna. Nie ma sztywnych drabinek w III fazie tylko losowane, nawet bohater teraz jest po igrzyskach co oznacza mniej walkowerów i przedłużania walk.
Odpowiedz
#6
Tak swoją drogą uważam, że możliwość szpiegowania jednego gracza 90 razy w ciągu jednego resetu jest karygodna i powinno to zostać zmienione na takie jak w przypadku ugryzień wampira, czyli jedno szpiegowanie/reset. Podobnie z kradzieżą.
Odpowiedz
#7
Jest pewien postęp... ale można zrobić większy. Posągi i rankingi są dostępne dla wszystkich. Szpiegowanie jest opcją złodzieja. Kastracja może faktycznie zbyt mocna... Ale propozycja Hastina - limit szpiegowania i kradzieży, może ma sens? Tylko wtedy trzeba byłoby pozmieniać liczniki expa i umiejki, aby nagle złodziej nie przestał być grywalny.
Odpowiedz
#8
Nie podoba mi się pomysł ucinania umiejętności, dla mnie jeśli chodzi o IA bardziej problematyczne jest raczej to, który z graczy atakuje pierwszy - przy 3 walkach potrafi zrobić to różnicę i tutaj faktycznie rozwiązaniem mogła by być osobna lokalizacja do walk igrzyskowych.
Odpowiedz
#9
Shade, jeżeli "ucinanie" umiejek(co nie ma według mnie miejsca, tylko ograniczy możliwość na wałki), to zwiększyć ilość walk albo wprowadzić reguły odnośnie tego, kto ma atakować? Np. masz 2 walki i każdy musi atakować przynajmniej raz.
Odpowiedz
#10
Hm, w takim razie rozwiązań jest kilka tak jak już zauważono:
1. Wyłączenie możliwości szpiegowania
2. Ograniczenie do X szpiegowań jednego gracza w ciągu dnia - pytanie, do ilu?
3. Osobna lokacja do walk (imo to zbyt skomplikowane + część czegoś większego)
4. Nie można szpiegować aktywnych ludzi, tylko jeśli są X minut bezczynni - pytanie ile? 5 min? 10 min? A może 3 min?
5. Kiedyś pojawił się pomysł by skany uczestników IA były obarczone błędem +-10% pokazywanych statów

Jak dla mnie 2, 4 oraz 5 brzmią fajnie, 1 to kastracja i utrudnienie w pozbywaniu się PK w czasie IA. 3 jest ok, ale jako cała maszyna, czyli lokacja igrzyskowa.

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły co mogłoby być sensowne, a przy okazji ciekawe, to dajmy sobie 48 godzin na ewentualną dodatkową dyskusję, potem zaczniemy głosowanie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości