AMORION Strona Główna AMORION
Nowe Oblicze MMORPG!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przypisanie ip do konta
Autor Wiadomość
lorin dahleberg 
Crowley

ID: 150
Wysłany: 2015-01-11, 16:38   przypisanie ip do konta

W skrócie warto by przypisywać konkretne ip lub grupę ip podobnych do danego konta. Działałoby to tak, że jeśli wchodzimy z innego ip przychodzi na naszego maila wiadomość w celu potwierdzenia, że to akurat my wchodzimy a nie ktoś inny. Plusy są dwa i to ogromne.
1. Zwiększenie bezpieczeństwa
2. Ograniczenie multikonciarstwa polegającego na niezgłoszonej opiece i operowaniu danym kontem przez jakiś program zmieniający lub maskujący ip.

Chyba nie muszę pisać, że teraz w wielu grach jest to właściwie standard więc warto się rozwijać w tą stronę ;)

Numella 

ID: 209
Wysłany: 2015-01-11, 17:29   

Pomysł, jak najbardziej ok, tylko ja tu widzę jeden problem. Czy w związku z tym w przypadku zlotów nie będzie to utrudnienie dla władzy i dla nas? Jest to dla mnie dość ważna kwestia, bo często się spotykamy w różnych miejscach, w różnym składzie, gracz x korzysta z telefonu gracza y, gracz y z gracza z itd. Tak naprawdę nie jesteśmy w stanie nad tym zapanować, bo pół biedy, jak jesteśmy w miejscu, gdzie jest wi-fi (u mnie tudzież w jakimś hostelu), ale zdarza się i tak, że trafimy w miejsce, gdzie zasięg komórkowy to już sukces i wtedy wszyscy łapią się osoby, która ma najlepszy. Nie wywoła to zbędnego zamieszania?

lorin dahleberg 
Crowley

Wysłany: 2015-01-11, 19:00   

Moon jak zwykle w formie. Polecam zająć się gazetą bo chyba miała być zaraz po świętach ;)

Numella, dwie rzeczy: jak jesteś na zlocie to albo sobie nie zawracasz głowy grą bo i po co skoro masz lepsze rzeczy do roboty albo załatwiasz sobie opiekę nad kontem. Zresztą zlot nie trwa wiecznie i myślę, że spokojnie można wszystko załatwić wcześniej. A i teraz rozwój technologiczny sprawia, że zasięg w większości miejsc jest a z naszych telefonów odebrać maila jest niezwykle łatwo.

Numella 

Wysłany: 2015-01-11, 19:14   

Prosty przykład z tego już roku... Sylwester, trwają igrzyska, więc nie ma możliwości by sobie odpuścić, a załatwienie opieki nad kilkoma (zakładam, że rzemki sobie mogą odpuścić) kontami wcale nie jest takie łatwe. Poza tym sama się nie dziwię uczestnikom igrzysk, że nie są chętni do pozostawiania kont w trakcie igrzysk pod opieką. I wierz mi, że w całej Polsce jest masa miejsc, w których po pierwsze nie ma zasięgu w ogóle, a po drugie, w których zasięg jest na tyle słaby, że można obsłużyć internet na zaledwie dwóch, trzech telefonach.

Takie sytuacje mogę mnożyć, dla przykładu początek ery. Zdarzało się i tak, a wtedy też ciężko jest porozpychać naście kont do opieki, że już nie wspomnę, że swoje daje tykać tylko i wyłącznie jednej osobie i to w bardzo wyjątkowych okolicznościach.

Nie piszę, że sam w sobie pomysł jest zły, ale tutaj widzę problem i nasza liczebność, częstotliwość i długość zlotów może powodować zamieszanie, a nie zamierzam przestać ich organizować z tego powodu. Teraz sprawę mam prostą, zgłaszam dzielenie IP na określonej ilości kont, długość zlotu i tyle. Nie wyobrażam sobie, żeby administracja musiała później śledzić kto był na zlocie, kto z czyjego neta korzystał, a kto ma multi ;)

lorin dahleberg 
Crowley

Wysłany: 2015-01-11, 21:07   

W Sylwestra nie było walk a poza tym można spokojnie przełożyć walkę po uprzednim napisaniu do władcy, że wtedy i wtedy nie będzie się miało jak zawalczyć.

Naście kont do opieki? A to jest w ogóle możliwe?

Myślę zresztą, że ze względu na zloty lub zgłoszoną opiekę konta dałoby się zrobić jakiś wyjątek w kodzie, że dane ip zostanie na czas określony przypisane do kilku osób przez co mail by nie przychodził. Przynajmniej myślę, że nie byłoby to jakoś wybitnie trudne do zrobienia.

Problemem jest natomiast to, że gracze mogą się włamywać na konta innych graczy a takie już mieliśmy na Amo przypadki. Problemem jest też to, że gracz xxx dostając passy do konta gracza yyy może nim swobodnie zarządzać kiedy mu tylko pasuje póki hasło nie zostanie zmienione. I nawet nie musi zgłaszać tego administracji bo wystarczy, że użyje odpowiedniego programu.

Numella 

Wysłany: 2015-01-12, 00:01   

W sylwestra nie, ale przed i po już tak ;)

No właśnie nie jest możliwe i o to chodzi.

Jeśli jest sposób na techniczne rozwiązanie tego problemu to ja nie mam nic przeciwko, pod warunkiem, że taki jest ;)

bestia 

ID: 309
Wysłany: 2015-01-14, 18:07   

Dlatego powierza się konto osobą którym się ufa...

Numella 

Wysłany: 2015-01-14, 23:03   

Problem pojawia się, gdy kont do powierzenia jest dużo :p. No, ale jak tam sobie chcecie. Ja generalnie nie mam problemu z mailami spamującymi mi skrzynkę (tej, z której loguję się na Amo i tak już prawie nie używam). O ile nie będzie przez to zbędnego zameszania, a zmniejszy to ilość oszustw to jestem za.

lorin dahleberg 
Crowley

Wysłany: 2015-01-18, 16:32   

bestia napisał/a:
Dlatego powierza się konto osobą którym się ufa...

A co jeśli właśnie powierza się konto osobom, którym się ufa bo wie się, że będą wchodziły przez całą erę i dajmy na to gryzły wieczorami wampirem?

bestia 

Wysłany: 2015-01-25, 20:24   

Stąd pomysł ograniczenia dni opieki ;)

lorin dahleberg 
Crowley

Wysłany: 2015-01-25, 22:26   

Chyba nie rozumiesz o co mi chodzi ;) Nikt kto chce operować drugim kontem przez całą erę i tak by nie zgłosił opieki. Jakiś prepaid, program czy inna zmiana ip i może operować na tym drugim koncie spokojnie. W rezultacie jak sprawdzać ile ktoś się opiekował kontem skoro tego nie widać?

bestia 

Wysłany: 2015-01-29, 13:55   

Aha... ok - nie zrozumiałem ;)

Odpowiedz do tematu