AMORION Strona Główna AMORION
Nowe Oblicze MMORPG!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tenshi - obiektywnie patrząc.
Autor Wiadomość
Moongroow 
Zawsze Zły

ID: 361
Ostrzeżeń:
 1/5/6
  Wysłany: 2014-06-10, 10:46   Tenshi - obiektywnie patrząc.

Zacznijmy od podstawy prawnej:

Wyciąg z 12 paragrafu kodeksu Amorion, traktujący o nadawaniu rangi rycerza/damy mówi:

Cytat:
(...)szczególnie zasłużeni i cechujący się nieskazitelną postawą, zostaną podniesieni do chwalebnej rangi Rycerza/Damy.

Szczerze nie mogłem się doszukać innych kryteriów nadawania tego tytułu. Jeśli się pomyliłem proszę mnie poprawić.

Sugerując się jednak ogólnym i znanym mi jeszcze z czasów bycia namiestnikiem kryterium nadawania tej zaszczytnej rangi wnoszę o zniesienie tego tytułu dla gracza Tenshi Mezurashii (ID: 19).

Gracz ten nie powinien otrzymać nigdy takiej rangi. Śmiem podejrzewać, ze została ona nadana po koleżeńsku i bez żadnych podstaw ku jej otrzymaniu przez w/w. Tenshi została usunięta z pozycji karczmarki dyscyplinarnie, jeszcze za czasów mojego urzędowania. Dopuściła się złamania kodeksu Amorion kilkukrotnie, w tym zagroziła bezpieczeństwu danych osobowych graczy, chcąc się popisać przed znajomymi w piwnicy, publikując adresy IP oraz zaszyfrowane hasła dwóch osób, grających wtedy na Amorion.
Jest to moim zdaniem karygodna postawa.
Nie wspominając już o tym iż jest postacią kontrowersyjną, która nie potrafiła wykonywać powierzonych jej zadań, a tawernę traktowała jako swój plac zabaw niekoniecznie kierując się prawem stanowionym w krainie. Śmiem przypuszczać, że sama nie miała pojęcia o prawie.

Dodam jeszcze, że błędem władzy było powierzenie 13stoletniej wówczas dziewczynie, kiedy to gra posiada stosowne ograniczenia wiekowe tak ważnej funkcji moderacyjnej.

Wnoszę więc o jak najszybsze pozbawienie gracza tejże funkcji licząc na głosy poparcie osób, które narażone były na działanie tejże karczmarki.

Z poważaniem
Moongroow Lathandan

Asharon 

ID: 36
Wysłany: 2014-06-10, 11:14   

Nie mam tak wnikliwych informacji, jak Moon to opisał, jednakowoż sam miałem "przyjemność" zobaczyć Tenshi na piastowanym urzędzie karczmarskim.
Wpadł do karczmy, wyczyściła wszystkie wypowiedzi i chyba prewencyjnie banik dla wszystkich. Oczywiście zapytawszy o przyczyny bana usłyszałem PG, poprosiwszy o jakiekolwiek dowody, nie uzyskałem ich do dnia dzisiejszego.
Historia jakich z pewnością wiele i co by wyprzedzić pytania a gdzie dowody na takową sytuację samemu zadam pytanie. A gdzie jakiekolwiek dowody że ranga Damy należy się tej właśnie osobie, skoro ją otrzymała to z pewnością za jakieś zasługi... Kto wskaże niedowiarkowi jakieś realne, namacalne dowody ?

lorin dahleberg 
Crowley

ID: 150
Wysłany: 2014-06-10, 16:22   

Hejt temat, proszę zamknąć.

Moongroow 
Zawsze Zły

Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2014-06-10, 17:42   

Crowley, proponuję nie spamować jeśli nie masz nic do dodania.

Czekam na odpowiedź administracji w tej kwestii.

Emprah
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-11, 15:06   

Dobre pytanie Moon. Ciekawe czym się zasłużyła by otrzymać taką rangę? Jeśli ona się nadaje to ja też chcę być Damą :D Z pewnością ładniej mi w Rushu.

Finkregh
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-11, 19:17   

Dla mnie prosta sprawa. Tenshi była karczmarzem krótko i to chyba jej jedyna zasługa dla krainy. Jak wiecie istnieją osoby które były na tym stanowisku dłużej a rangi nie dostały(np Gloop) . Zgłaszam również wątpliwości co do tego kto obecnie jest właścicielem jej konta. Moim zdaniem ranga powinna zostać zabrana tak jak w przypadku Neko Lathandan.

Mist 

ID: 21
Ostrzeżeń:
 3/5/6
Wysłany: 2014-06-15, 12:40   

Kolejny głupi popis Moona, temat trzeba zamknąć, żeby nie
karmić tego trolla;
Gdyby zabrać tytuł Tenshi, trzeba by też ku sprawiedliwości
dziejowej, permanentnie zbanować Moona, zabrać tytuł Kelebrianie,
usunąć pustostany w postaci Gemmy, Gistryda etc. oraz wszystkich
Bohaterów, którzy już lachę na Amo położyli.

Tak więc lepiej zostawmy wszystko tak jak jest;
Tym bardziej, że bywali w grze rangowi, którzy dali ciała
o wieeeele bardziej niż Tenczita.

Tharain 

ID: 107
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2014-06-15, 23:44   

Mist napisał/a:
Kolejny głupi popis Moona, temat trzeba zamknąć, żeby nie
karmić tego trolla;

Nawet zepsuty zegarek dwa razy na dobę wskazuje dobrą godzinę. Mnie zainteresowały tezy Moona:
- Tenshi została zwolniona dyscyplinarnie ze stanowiska
-dostała rangę damy po koleżeńsku (kto jej dał tą rangę?)
- podstawą do wydania rangi była jej praca na stanowisku karczmarki.

Nie wiem na ile są prawdziwe te tezy, jeżeli są nieprawdziwe, to przydało by się jakieś sprostowanie ze strony Nerpha. (w końcu chodzi tutaj o poważny zarzut patrząc od strony praworządności). Jeżeli są prawdziwe, to takiego sprostowania prawdopodobnie się nie doczekamy.
Swoją drogą na początku amo nadawaniu rang honorowych towarzyszyła wieść z wyszczególnieniem zasług danej osoby. Bardzo zacna inicjatywa to była. Szkoda, że zanikła.
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Jozin z Bazin
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mist 

ID: 21
Ostrzeżeń:
 3/5/6
Wysłany: 2014-06-19, 16:56   

Tharain napisał/a:
na początku amo nadawaniu rang honorowych towarzyszyła wieść z wyszczególnieniem zasług danej osoby. Bardzo zacna inicjatywa

Moim zdaniem w Urzędzie Miejskim można by dołożyć każdemu Rycerzowi i Damie
rekordy; za co otrzymali daną rangę; Byłoby jasno i przejrzyście i nikt by nikomu
w oczy nie pluł zdaniem: Chcesz skasować Ginstryda i Gemmę, a nawet nie wiesz
jak bardzo się przysłużyli Amo!
...No właśnie, nie wiem, a wy wiecie?

Asharon 

ID: 36
Wysłany: 2014-06-27, 14:20   

Mist napisał/a:
Gdyby zabrać tytuł Tenshi, trzeba by też ku sprawiedliwości
dziejowej, permanentnie zbanować Moona, zabrać tytuł Kelebrianie,
usunąć pustostany w postaci Gemmy, Gistryda etc. oraz wszystkich
Bohaterów, którzy już lachę na Amo położyli.

Mist to może ku sprawiedliwości dziejowej skoro władza i inni olewają sobie sprawy którymi zająć się powinni, to my jako gracze powinniśmy olać amo? przestać płacić datki, kupować premium itd ? Bo skoro władza nas olewa, to my olejmy władzę ?!
Nie na tym to polega, skoto Tenshi dostała rangę to chciałbym aby władza wypowiedziała się za co ją dostała, przedstawiła jakieś dowody, jeśli nie, to najwyraźniej ranga została przydzielona po znajomości i należałoby wyciągnąć konsekwencje tak względem Tenshi jak i osoby która rangę przydzieliła
Już nie wspomnę że przydałaby się osoba która miała by jaja i wreszcie zrobiła porządek w tej krainie, bo może i słowa przykre, ale amo zeszło na psy

Moongroow 
Zawsze Zły

Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2015-03-29, 06:15   

Ja jednak chciałbym kontynuować temat i mimo całego swojego szacunku do dobrze wykonywanej przez Nerpha pracy i decyzji, niemal historycznych dla Amorion - chciałbym by ustosunkował się do moich zarzutów (już nie chodzi tu o koleżeństwo, bo to był najgłupszy zarzut) jednak reszty i jeśli to możliwe o zdjęcie zaszczytnej rangi damy z osoby tak mocno ją plugawiącej.

Tarlyn 

ID: 543
Wysłany: 2015-03-29, 12:13   

Nie przeczytałem wszystkiego dokładnie, ale co mi się rzuciło w oczy:
- odkopywanie trupów
- zarzut pod tytułem " publikując adresy IP oraz zaszyfrowane hasła dwóch osób, grających wtedy na Amorion.
Jest to moim zdaniem karygodna postawa. "
Chciałbym uspokoić: sam adres IP, to trochę naruszenie prywatności, chociaż mało kto to potrafi wykorzystać.
Dwa, zaszyfrowane hasła... Funkcja która szyfruje hasła jest tak skonstruowana, by nie dało się tego procesu odtworzyć, jeśli tak się to stanie -> Funkcje trzeba zmienić i nie korzystać (nawet karczmarz, Mahdi, Nerph nie mogą poznać waszego hasła. Koniec i kropka, to nie zgodne ze sztuką).

Moongroow 
Zawsze Zły

Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2015-04-02, 01:59   

Tarlyn napisał/a:
Nie przeczytałem wszystkiego dokładnie, ale co mi się rzuciło w oczy:
- odkopywanie trupów
- zarzut pod tytułem " publikując adresy IP oraz zaszyfrowane hasła dwóch osób, grających wtedy na Amorion.
Jest to moim zdaniem karygodna postawa. "
Chciałbym uspokoić: sam adres IP, to trochę naruszenie prywatności, chociaż mało kto to potrafi wykorzystać.
Dwa, zaszyfrowane hasła... Funkcja która szyfruje hasła jest tak skonstruowana, by nie dało się tego procesu odtworzyć, jeśli tak się to stanie -> Funkcje trzeba zmienić i nie korzystać (nawet karczmarz, Mahdi, Nerph nie mogą poznać waszego hasła. Koniec i kropka, to nie zgodne ze sztuką).

Przeraziła mnie Twoja niewiedza.
Hasła zostały hashowane w systemie md5 który jest do odczytania przez byle głupka.
Publikowanie przez osoby trzecie adresu IP jest pogwałceniem prawa RP.
Jak jesteś taki kozak to daj swoje IP, zrobie Ci ddos taki, że zmienisz zdanie po jednym dniu bez neta.

Pozdrawiam

drizzit 

ID: 183
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2015-04-28, 15:04   

Wnioskuję o zamknięcie tematu. Moon oczywiście pewnie się pokłócił z Tenshi i po raz kolejny uprawia prywatę.

Odpowiedz do tematu