AMORION Strona Główna AMORION
Nowe Oblicze MMORPG!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana wykładni prawa Amorionu
Autor Wiadomość
Deadalus 
Deaduś

ID: 23
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2016-06-01, 22:05   

Nie jest żadnym oczernianiem, bo słowa mają swoje znaczenie, moja droga.
Rozumiem, że po prostu poczułaś potrzebę odezwania się pierwszy raz od długiego czasu akurat na fejsbuku i ze zwykłej życzliwości ostrzegałaś mnie tam zaraz po moim odwołąniu i wyśmianiu Cię wszędzie gdzie się dało, a także zobaczeniu jaka jest reakcja ludzi na sam fakt interwencji w takiej sprawie. Wtedy właśnie urosła w Tobie potrzeba jedyna jak dotądd, odkąd jestem w Tallamaris odezwania się do mnie tam, żebym nie robił czegoś, czego nie robiłem, bo zostane skasowany? Jesteś taka kochana i to bardzo miło z Twojej strony. :)

Jeśli się mylę, to wyprowadź mnie z błędu i podaj wszystkim powody swojego postępowania.

Nerph 
<wstaw tytuł>

ID: 14
Wysłany: 2016-06-02, 20:41   

Nithrom napisał/a:
Gracze dojrzeli, ale amo i prawo to zdecydowanie cofnęło się w rozwoju, bo słowo typu dupa, za które są bany i nie tylko to nawet w przedszkolu nie jest karane.

Możemy tu sobie gadać o tym co nas boli i uwiera, a przymykać oko na pewne zależności, tyle że w ten sposób do niczego nie dojdziemy.
Założenie, że zmiany w przepisach biorą się z czegoś innego niż zachowanie graczy, świadczy o wybitnej krótkowzroczności.

Ded, podpisałbym się pod punktami 1-3, tyle że drżącą dłonią ponieważ tak w dużej mierze było przez całkiem długi czas, po czym to właśnie te indywidualne, różniące się od siebie w poszczególnych przypadkach decyzje rangowych urosły do miana problemu.

Jak już wspomniałem zawsze będzie co krytykować, Amorion jest obecnie zbyt zróżnicowany pod względem graczy by można było zadowolić wszystkich. Jeśli idziemy w jedną stronę, ktoś narzeka na ostrość prawa, idziemy w drugą to słyszy się o tym, że rangowi są nad wyraz łagodni dla niektórych (w domyśle zawsze dla znajomych), stajemy w miejscu - cóż, zawsze znajdą się przypadki twierdzące, że wszystko jest do bani, administracja to pośmiewisko i w ogóle jest strasznie.
Czasami zastanawiam się czy gra w tak postrzeganą grę to już masochizm :)

Dlatego pozostaje nam jedynie próbować, dostosowywać się i eksperymentować.

Kergis 
W cieniu...

ID: 112
Wysłany: 2016-06-08, 16:59   Re: Zmiana wykładni prawa Amorionu

Deadalus napisał/a:
Prawo NIE jest od tego, żeby władzy było wygodnie, tylko żeby KAŻDEMU z nas się tutaj grało miło.

Zgodzę się z tym połowicznie. Regulamin (prawo to zbyt daleko idące określenie) zazwyczaj powstaje po to, by gracze mogli korzystać z uroków gry w sposób komfortowy, na równych i uczciwych zasadach. Nie oznacza to jednak, że regulamin nie może być skonstruowany tak, by ułatwić wykonywanie obowiązków przedstawicielom administracji.

Wydaje mi się również, że przedstawione propozycje (punkty 1-3) nie są niczym nowym. Tak naprawdę mówią nam o cechach solidnego urzędnika (rangowego). Bo właśnie taki urzędnik powinien umieć spojrzeć na problem z kilku stron, wziąć pod uwagę różne czynniki, potrafić porozumieć się z graczem i co najważniejsze wiedzieć, że ranga to dodatkowe uprawnienia, z których powinno korzystać się, oddzielając rozsądek od emocji (karze się za złamanie regulaminu, nie za osobiste animozje).

To nie regulamin jest zły. Owszem, zawiera wiele nieprecyzyjnych zapisów, ale to ich interpretacja jest problemem. Tu właśnie do akcji wkraczają rangowi. Niektórzy z nich być może zapominają się lub działają na niekorzyść gracza, świadomie wykraczając poza swoje kompetencje. Takie rzeczy należy zgłaszać Władcy, jak mówi System Kar.

§ 24. Od decyzji Księcia, Strażnika Miejskiego lub Karczmarza przysługuje odwołanie (...).

Odpowiedz do tematu