AMORION Strona Główna AMORION
Nowe Oblicze MMORPG!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sens wojny
Autor Wiadomość
Ivory 
Hell Awaits

Wysłany: 2011-02-18, 22:19   

Po co wypowiadać wojny klanom fabularnym, a w tym przypadku klanowi niewysokolotnemu którego przywódczyni jest praktycznie nieaktywna? Dobre pytanie...

Arezius
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-19, 23:19   

Te wojenki się zaczynają robić śmieszno-nudne ;)

Trissia 

ID: 194
Wysłany: 2011-02-21, 14:03   

Podejrzewam, że to nie jest miejsce na tego typu dywagacje.
Jeśli będziesz się upierał, zapraszam na pocztę.
Swój cel w tych śmieszno-nudnych wojenkach mamy.
A tak w ogóle ... czego się czepiacie? Co wam nie pasuje? Aktywność graczy? Podpowiem tylko, że zabawę fabularną podpieramy mechaniką, by wszystko było sprawiedliwe. Może to wam co nieco rozjaśni sytuację.

Arezius
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-21, 22:07   

Sprawiedliwe fragowanie klanów... Ciekawe : D

ale Ostrza nie będą długo was tolerować ;)

Even
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-22, 07:33   

W prawie klanowym przydały się zapis ograniczający ilość prowadzonych "wojen" w tym samym czasie. Najlepiej do jednej, bo to już jest śmieszne co wyprawiasz Trissia.

Trissia 

ID: 194
Wysłany: 2011-02-22, 10:52   

Ale takiego zapisu nie ma, więc swoją śmieszność zachowaj dla siebie.
Konstruktywność waszych wywodów powala. Jak już wcześniej pisałam, jeśli chcecie wyjaśnię swój punkt widzenia na poczcie.

Rzeczywiście wojny, które prowadzimy są śmieszne, bo wypowiadamy je beznadziejnym klanom, no i co? Takie to karygodne, że trzeba nas zbesztać publicznie? Dajcie sobie spokój.

Kring
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-22, 11:48   

Arezius napisał/a:
Sprawiedliwe fragowanie klanów... Ciekawe : D

ale Ostrza nie będą długo was tolerować ;)

Fragowanie? Dobre sobie ;)
Zobacz bilans walk naszego klanu, następnie wejdź w posągi klanów - najwięcej zwycięstw i zobacz kto fraguje a potem możesz im ponarzekać ;)

Ostrza nie będą nas tolerować? Trudno, jeżeli uczyć się walczyć i przegrywać to od najlepszych ;)
Tak wnioskuję bo, jesteście chyba jednym z najstarszych klanów - cóż ja tutaj siedzę tylko od tej ery :-P

Tak jak napisała Trissia - naszą zabawę fabularną podpieramy mechaniką i tyle.

Even napisał/a:
W prawie klanowym przydały się zapis ograniczający ilość prowadzonych "wojen" w tym samym czasie. Najlepiej do jednej, bo to już jest śmieszne co wyprawiasz Trissia.

A mi się wydaje, że bardziej pożyteczne byłoby zwiększenie wymaganych surowców do stworzenia klanu (złoto + mithril, drewno, adamantium), ustalenie minimalnej ilości członków (np. 10 lub 15, potem każde miejsce dla nowego członka miałoby swoją cenę) aby klan mógł istnieć, to zapobiegałoby powstawaniu takich "klanów". Bo przepraszam bardzo, czy 2-4 osobowe klany to nie jest właśnie śmieszne? :e

Pozdrawiam

Bimbromir
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-22, 12:37   

Abstrahując od tej konkretnej sytuacji, to nie można ingerować prawem, w coś co jest inaczej rozwiązane mechanicznie.
Przykład: strażnice. Początkowo istniało kilka dyskusji i zapisów co, kto, gdzie i jak, a najwięcej rozpraw dotyczyło "bezprawnych" ataków na strażnice. Gracze często lądowali we więzieniu z powodu strażnic, aż do chwili gdy wprowadzono proste rozwiązanie mechaniczne. a zlikwidowano zapisy prawne ingerujące w tę dziedzinę. Zniechęcające i irracjonalne.

Ustawy muszą być powiązane z mechaniką i zasadami gry tak, aby można to było intuicyjnie i ławo określić.

Dopóki nie ma kompletnego upgreadu klanów, nie można w żaden sposób ograniczać ataków, a jeśli już - to mechanicznie, skryptem takim jak w MnF.

Salthar
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-22, 12:57   

Wiem że już nikt nawet tekstów klanowych nie czyta bo to tanie, nic nie znaczące w większości, banialuki. Otóż wystaw sobie że nasz klan nie! Nie potrzebne nam powody do ataku na klany, inne niż to że są słabsze. Przecież Evenie drogi sam w poście wyżej kozaczysz do takiego klanu :] Pojawiło się tu kilka osób które ewidentnie zadarło w dupie z zazdrości. Więcej inwencji panowie to nic trudnego jak wudac na naszym przykładzie :] w naszym klanie nie mamy półboga, wampiłaka, serafina, anioła, władcy odległej planety ani też Mahdiego ;) ale chyba kpisz sam z siebie myśląc że się wystraszymy. Krasnoludy i wampiry to wystarczająca siła. To dopiero nasza pierwsza era i z tego miejsca podziękowania do starych wyjadaczy, wspaniałych Tyranów Amorionu żeście se klike skręcili i wszystko trzymacie w tajemnicy. Pełen szpan po prostu. Imponujecie nam swoim szybkim nabijaniem lvli i tym jak potężne klany zakładacie. Mimo to taki HS ci się w oczko wbił Evenie? No to się przyzwyczajaj bo My dopiero zaczeliśmy :D Śmieszne to jest to że nikt nie kontroluje powstających klanów. Dwie trzy osoby w klanie, jakieś Pierdki jako imiona i funkcje klanowe w postaci Wielkich pytongów czy Plemników morderców. Profanacja bohaterów książkowych, ludzie na tytuł legendy trzeba sobie zapracować. No ale w tych wojnach taki bystrzak jak Ty jako śmieszne dostrzega co innego. Hehe jesteśmy tu, a twoje sapanie tylko podkreśla nasze istnienie :D wojny były i będą bo HS jest w Amo. Jak ktoś lubi lać mobki, to Blizzard dla miłośników takich mocnych wrażeń wypuścił serie Diablo. Bardzo polecam i grafika troche lepsza niż w Amorion.

Malakhai
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-22, 14:45   

Kompletnie nie jestem w stanie pojac skad sie wzial ten nagly lament odnosnie wojen. Amorion to gra, co wiecej RPG. Kazdy ma prawo grac w nia jak chce i My nikomu tego prawa nie odbieramy. Jak ktos chce grac w mega super poteznym klanie z nadistotami w skladzie to ma do tego pelne prawo. Taki klan musi sie jednak liczyc z tym, ze zostanie mu wypowiedziana wojna bez zadnej konkretnej przyczyny. Nazbieralo sie tej amatorszczyzny na Amo i na klanowych stronach rozpychaja sie lokciami demonstrujac jednoczesnie swoja wszechpotezna sile. A jak wojna do nich przychodzi to jest zaraz placz, lzy, zal na forum itp. Wydaje mi sie, ze cos tutaj jest nie halo.
Po co wypowiadac wojne klanowi fabularnemu? Ano po to zeby dac sie wykazac czlonkom tego klanu, zeby pokazali jak bardzo sa mocni. Jak bardzo doswiadczeni w RPG. Dla starych wyjadaczy wojna fabularna to po prostu kolejna przygoda a nie powod do rozpisywania sie jak wielka krzywda wlasnie im sie dzieje. To dziecinne zachowanie obrazuje niestety slabosc Amo, gdzie pojawilo sie mnostwo pseudo fabularnych graczy potrafiacych jedynie prezyc muskuly na wlasnych profilach lub klanowych stronach. A jak przychodzi co do czego to mamy co widac. Lament, placz, trzesienie portkami, strzelanie fochow, banowanie na poczcie i tym podobne "dorosle" zagrania.
Najprostszym rozwiazaniem bylby immunitet dla klanow tylko pytanie po co w takim razie zakladac klan?
Dla szpanu?
To chyba nie o to tutaj chodzi.
P.S.
Ostrza nie beda tego tolerowac? Coz, jezeli o mnie chodzi to jestem gotowy na kolejna wojne.
Ostatnio zmieniony przez Malakhai 2011-02-22, 22:14, w całości zmieniany 1 raz  

Salthar
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-22, 15:08   

Niee Malakh. Przecież w tak nudno-śmiesznym evencie nikt nie weźmie udziału :]

Malakhai
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-22, 15:23   

Jeszcze jedno mi sie przypomnialo.
Nie dziwi mnie fakt, ze nikt nie podejmie prawdziwie fabularnej wojny z Nami.
Czemu?
Bo zostalibysmy spopieleni samymi spojrzeniami.
Jaki sens prowadzic wojne skoro Nasi przeciwnicy maja w szeregach Geralta z Rivi, Boga Wojny, Wielkich Przedwiecznych i cale legiony nieumarlych albo demoniczne hordy pod swoja komenda? A dodatkowo sa inspirowani anielskimi chorami i maja wsparcie od samego Stworcy Wszechrzeczy.
Idziemy droga do zatracenia Przyjaciele.
Triss, Kring i Salthar, do Was kieruje ponizsze slowa:
Poddajmy sie poki mamy czas :)

Even
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-22, 17:34   

@Salthar
Śmieszne jak trzy krowy na pastwisku. Nie znasz mnie, więc daruj sobie takie teksty.

Kring napisał/a:
A mi się wydaje, że bardziej pożyteczne byłoby zwiększenie wymaganych surowców do stworzenia klanu

Są już odpowiednie projekty i trwają nad nimi prace.

Salthar
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-22, 18:22   

Nie znam cie? No to nieźle gdzieś trafiłem w czuły punkt :] włazisz na forum, walisz tanie frazesy i co? Jak ci brak argumentów to dyskusji nie zaczynaj Evenie :] epickiego czynu dokonałeś tym atakiem.

Nadawca: Herold (ID: 0)
Data: 2011-02-22 17:17:48
Treść: Even uniknął ataku Salthar
Even uniknął ataku Salthar
Even atakuje Salthar i zadaje 8462 obrażeń! (0 zostało)

Even zwycięża!

Bez urazy Even ;-) myślałem że luźno gadamy ;-) no nie spodziewałem się po tak wyniosłym temacie jak bicie słabszych, ataku Herosa z 195 levcem. Powiedz co ci leży na sercu :-P no to jeden z głowy. Chyba już wiadomo jak wyglądają realia Amo, więc czas urywać tą gadke. Wniosek jest taki, silniejszy zawsze bije słabszego co nie Even? :] i o co cała ta afera ja się pytam. Hipokryzja rządzi :D
Ostatnio zmieniony przez Salthar 2011-02-22, 19:59, w całości zmieniany 2 razy  

Even
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-22, 18:28   

Nie mówi mi co ja mogę. ;-) Polecam się na przyszłość.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi