AMORION Strona Główna AMORION
Nowe Oblicze MMORPG!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt Urzędu Sądu Najwyższego.
Autor Wiadomość
Pernile 

ID: 682
Wysłany: 2015-01-25, 17:00   

Neowos napisał/a:

Żeby mówic o nierównym traktowaniu, musiałbyś mieć wgląd w historię kar z tej ery. Z racji że jest to Tharain po reikarnacji, mógł dostać tylko ostrzeżenie lub grzywnę. U Pernille mogło to być już kolejne przewinienie w tej erze. Jej wykręcenie się grzywną mogło nie przysługiwać.

Przez cały czas jaki grałam nie otrzymałam nawet ostrzeżenia, mam nadzieję, że zostanie to potwierdzone przez władzę.
Ponadto jeśli ktoś wraca po kasacji do krainy nie rozumiem dlaczego miałoby to być powodem dla pobłażania. Przecież jeśli rzecz się dzieje w krótkim okresie czasu jest to recydywa z którą trzeba walczyć. Osoba, która dostała szanse powrotu powinna się zachowywać krystalicznie czysto.
Aaa i Tharain dostał tylko ostrzeżenie czyli dysproporcja pomiędzy karą dla niego a dla mnie jest ogromna.

Bullioni 

Wysłany: 2015-01-25, 19:48   

Ktos z wladnych sie wypowie na ten temat, czy jak zwykle glowa w piasek i po temacie? Najchetniej to bym poczytal straznika z beceo, ktory karal. Nie spodziewam sie zadnej odpowiedzi, bo na ammo nic co czynia rzadzace postacie nie musi byc uzasadniane, czy tez oparte na jakimkolwiek paragrafie. Gra ta jest prywatna i prywata tu rzadzi. Pozostaje sie tylko z tym faktem pogodzic, albo zakonczyc gre. Ja se jeszcze chce pograc, wiec wiadomo ze pogodzony jestem z niesprawiedliwoscia, dyskryminacja i kumoterstwem.

Neowos 
Renion Noiner

ID: 274
Wysłany: 2015-01-25, 21:02   

Pernile nie siedzi już w więzieniu, chociaz miała do odsiedzenia jeszcze przynajmniej 3 dni. Może odwołanie od decyzji strażnika miejskiego przyniosło dobry skutek :)

System Kar przewiduje w § 20 specjalną drogę postępowania w przypadku recydywy.
Recydywiści, rozumiani jako gracze skazywani w poprzednich erach za najcięższe przestępstwa (tworzenie kolejnych multikont, wykorzystywanie błędów w grze, nagminne reklamowanie innych gier, włamania na konta czy wielokrotne wulgarne/rasistowskie wypowiedzi), w przypadku ponownego ukarania za podobne przestępstwa mogą zostać skazani na stałą banicję, równoznaczną z usuwaniem kolejno zakładanych kont(...)

Kiria 
Vruuviana

ID: 450
Wysłany: 2015-01-26, 16:03   

Przypadek, który poniżej omówię może rozjaśni wielu osobom też sprawę i sądu.
Strażnik Miejski konsultował się ze mną w sprawie kary dotyczącej gracza id 682 i nie chowam głowy w piasek, że nie miałam o tym pojęcia i jestem współodpowiedzialna za to, co się stało. Porównaliśmy wymiar kar za inne czy podobne przewinienia stosowane przez rangowych i taką podjęliśmy decyzję. I to prawda, że gracz ten miał czystą kartotekę. Nie jestem doskonałą rangową, ale zawsze chętnie wysłucham drugiej strony. A kiedy argumenty mnie przekonają, to potrafię przyznać się do błędu i ewentualnie poniosę odpowiednią karę.
Gracz id 682 troszeczkę przekłamuje rzeczywistość i w swoim profilu umieszcza tylko jedno sformułowanie, którym obraziła Tharaina. Bowiem było ich więcej, a jakoś nie kwapi się aby je zacytować. I porównując wypowiedzi tych dwóch graczy, sprawa była ewidentnie jasna, kto na kogo naskoczył i w sumie bez powodu. Nie obraził jej pierwszy, ani nawet nie zwracał się do niej w swoich wypowiedziach. Tharain po raz kolejny podjął temat SN, projektu Numelli i oczywiście swojej kasacji, ale to nie był przyczyną do takich określeń, jakie tam padły w jego kierunku. Można było go zignorować. Ale nie. Gracze podjęli temat, a szczególnie Pernille. Pozostali zachowali się bardziej kulturalnie, m.in. Numella prosząc go, aby tę rozmowę przenieść na pocztę.
Następnego dnia Pernille podczas rozmowy pomawia mnie o stronniczość ze względu na przynależność klanową. Próbuje też wymusić ukaranie Tharaina w zamian za uzupełnienie swojego profilu, tak aby był rzetelnym odzwierciedleniem przebiegu całej sytuacji. W odwecie zgłasza profil Tharaina. Kiedy uznaję, że nie jest idealny, ale nie zasługuje na taki wymiar kary, jaki by jej odpowiadał, proponuję, aby również zasięgnęła opinii drugiego Księcia. I on ma podobne zdanie do mnie.
Zastanawia mnie jedno, że Pernille miała świadomość kary na jaką zasługuje, bowiem sama to w swoim poście w komentarzach zawarła, a jednak odwołuje się od niej. Gdzie tu logika? ;)

Nasuwa mi się przypadek gracza od którego zaczął się „proces” prowadzący do kasacji, o której głośno ostatnio. Gracz ląduje w lochach za wulgaryzmy w profilu, a w swoim profilu umieszcza adnotację, że tylko za d*** tak się stało, a w rzeczywistości były też inne. Temat podejmuje Tharain i dalszy przebieg znamy wszyscy.

Moje propozycje związku z Projektem Urzędu Sądu Najwyższego według Pernille będą służyły uniewinnianiu zasłużonych graczy, takich jak Tharain. Ale w omawianym przypadku skorzystała z takiego przywileju Władcy. I nadal twierdzę, że jest on potrzebny, gdyby decyzją Sądu podtrzymana była kara wymierzona przez rangowego. I jeszcze raz powtórzę, że nie musi on wszystkich ułaskawiać. Możecie się ze mną nie zgodzić.
A odnośnie postu Ismaela. Tak, temat sądu omawiany jest również na forum administracyjnym przez rangowych, o czym Nerph wspomniał już wcześniej.

Pernile 

ID: 682
Wysłany: 2015-01-26, 19:38   

Widzę tutaj pani Cossia z KFu lubi ładnie owijać w bawełnę. Przedstawię jednak kilka faktów.
1. Owszem nazwałam Tharain buggerem i hejterem, który odstrasza graczy. Tak, byłam świadoma, że mogę za to wylądować w lochach ale to tylko dobitnie pokazuje jak traktowani są gracze w tej krainie.
Ja- osoba mało udzielająca się w grze - za złamanie 9 paragrafu dostaję karę, która nierzadko przysługuje osobom, które łamały wielokrotnie prawo
Tharain - osoba, która złamała co najmniej kilkukrotnie 9 paragraf, w dodatku osoba, która w przeszłości wielokrotnie wyzywała ludzi między innymi od hejterów, idiotów i półgłówków - ostrzeżenie za grożenie komuś daniem w pysk
Numella - normalna, rzeczowa dyskusja w temacie - ostrzeżenie czyli kara taka sama jak dla Tharaina
Chciałam tylko zwrócić uwagę na fakt, że Tharain co chwila rozpętuje jakąś burzę w komentarzach a jego posty są kasowane dopiero gdy zrobi się duże zamieszanie. Moim zdaniem osoba z rangą powinna prewencyjnie kasować wszelkie takie rzeczy, niezależnie od tego czy jest kłótnia już. Ponadto powinno się jakoś działać, żeby Tharain nie powodował następnych hejtburzy. Przemawiać mu do rozsądku. A Vruuviana jako osoba klanowo z nim powiązana powinna się tym bardziej poczuwać do takiego działania.
2. Vruuviano, nie próbowałam na tobie wymóc decyzji odnośnie profilu Tharaina bo to Twój obowiązek. Jedynie odmówiłam Tobie i powiedziałam, że uzupełnię profil po tym jak Ty przestaniesz traktować wybiórczo graczy o czym świadczy podpunkt pierwszy.
Jeśli chodzi o Lamadina to gadałam z nim. On twierdzi, że nie może podjąć działania póki Numella nie zgłosi tego. Ty zaś twierdziłaś, że nie ma tam obrażania Numelli a nawet posunęłaś się do sugestii, że Numella prędzej nazywa swoich graczy idiotami. Nie manipuluj faktami.
3. Nie tyle odwołałam się od kary bo od początku w moim odwołaniu, i wszystkim ludziom z którymi gadałam, mówiłam, że zasłużyłam na karę. Złożyłam skargę na Ciebie i Borverta bo:
-sposób w jaki mi odpowiadałaś był bardzo niestosowny
-Borvert właściwie olał mnie
-odmówiłaś wykonania obowiązków
-zastosowaliście oboje po konsultacji niesprawiedliwe i nierówne kary wobec mnie, Tharaina i innych graczy.

Bullioni 

Wysłany: 2015-01-26, 20:46   

Vru, pelen szacunek.
Po za tym jak najbardziej zgadzam sie z prawem laski dla wladcy. To cywilizowany i od dawna znany przywilej wladcow. Mnie glownie chodzi o to zeby wladza nie miala w sadzie przedstawicieli po za oskarzycielem.

No i Is tu nie komentaze, a przyklad pokazuje po co sad mialby byc. No i posprzataj lepiej koncowki er w swoim wykonaniu, bo w nich okrutny balagan jest.

Kiria 
Vruuviana

ID: 450
Wysłany: 2015-01-28, 12:01   

Pernile, miło że gracz ze stażem poniżej roku pamięta mój nick, którym posługiwałam się o wiele wcześniej :-)

W takim razie wracamy do pracy sądu, Jakby taka praca wyglądała, rozpatrując idealny przykład nie odwołania od decyzji rangowego, tylko skargi na niego.

Wpływa skarga, w której podane są konkretne zarzuty na rangowego. Przez Sędziego rangowy proszony jest o odniesienie się do tych zarzutów.
Po przeczytaniu uzasadnienia (obrony) rangowego, każdy z ławników musi podjąć decyzję, mając dwie opcje do wyboru. Albo skarga jest zasadna, albo nie i musi swoją decyzję uzasadnić opierając się na faktach i obowiązującym prawie.

Cytat:
Złożyłam skargę na Ciebie i Borverta bo:
-zastosowaliście oboje po konsultacji niesprawiedliwe i nierówne kary wobec mnie, Tharaina i innych graczy.

Tak więc pora na moje uzasadnienie, na moją nazwijmy to obronę przed tymi zarzutami.
Zacznę od ostatniego zarzutu:

Cytat:

Tharain
Nie jest to gracz o kryształowym serduszku, nie mający nic na sumieniu. Doskonale to wiemy, ale poniósł już karę jedną z najwyższych, bowiem zostało usunięte jego konto. To jest gracz który czuje się pokrzywdzony, próbuje samotnie dociekać sprawiedliwości. Nigdzie nie chcą go wysłuchać. Korzysta więc z ogólnie dostępnych form przekazu informacji w grze. I nikt tego mu nie może zabronić, o ile nie narusza to przepisów. A przepisy zostały naruszone i co do tego nie mamy wątpliwości.

Cytat:
23 stycznia 2015 r. napisane przez Tharain Ardazurbar ID: 3608:
Pernille ID: 682 a k***a kim ty jesteś? ten bugger był z angielskiego?
(1.1) wulg. określeni osoby uprawiającej seks analny, zwłaszcza z mężczyzną
jeżeli tak, to poproszę o jakąś interwencję administracji, bo chamstwa w wykonaniu tej osoby nie ścierpię, mimo że niby kobieta to w pysk mogę dać

Groźba karalna podlega ocenie czy obawa spełnienia groźby jest w pełni uzasadniona. Z zapisu wynika, iż Ci gracze się nie znają osobiście, więc strach przed użyciem siły przez Tharaina jest bezzasadny. Uzasadniona obawa zachodzi wtedy, gdy pokrzywdzony, realnie oceniający sytuację, potraktuje groźbę poważnie i uwierzy w możliwość jej realizacji. Nie stanowią przestępstwa groźby, które co prawda wywołały u pokrzywdzonego obawę, że zostaną spełnione, ale z kontekstu sytuacyjnego wynika w oczywisty sposób, że obawa ta jest bezpodstawna.

Wypowiedź Tharaina jest niekulturalna, podżega do dalszej kłótni, ale nie ma w niej znamion groźby karalnej ani obrazy, tak więc nie podlega pod § 9, ale idealnie pasuje do § 13. Zabrania się rozpowszechniania bezwartościowych treści (rozumianych jako spam/flood/flame war) przy ołtarzu czy też w komentarzach.
Zgodnie z przepisami karą za to lochy są dopiero w przypadku czterej kolejnych upomnień w ramach jednego miejsca (rozumianego jako ta sama wieść), tak więc gdyby gracz je otrzymał było by niezgodne z prawem.

Pernille
Gracz o małym stażu, niewidoczny w grze, posiadający czyste konto, lecz doskonale poinformowany o tym co działo się w przeszłości.

Cytat:
23 stycznia 2015 r. napisane przez Pernille ID: 682:
Zamknij już japę wulgarny buggerze bo przez takich jak Ty nie da się tu wytrzymać. Ciągle tylko robisz smórd wokół siebie i zatruwasz krainę swoimi hejtami. Po co w ogóle wracałeś? Nie widzisz, że mało kto Cię tu chce?

Mogę być niesympatyczna, mogę nawet polecieć do lochów ale do poziomu chamstwa i bufonady jakie prezentuje ten koleś jeszcze mi daleko. Pisze Amon, że krainy upadają przez złą administrację a ja powiem, że tak naprawdę przez hejterów takich jak Tharain, którzy swoją bezczelnością i chamstwem odstraszają graczy.

Kod:

http://pl.wiktionary.org/wiki/bugger
http://pl.bab.la/slownik/angielski-polski/bugger
https://www.diki.pl/slownik-angielskiego/?q=bugger

Trzy słowniki podają znaczenie - m.in. pederasta, dupek, gnojek, gałgan i tych znaczeń należy się spodziewać w połączeniu z pozostałymi zwrotami, jakich użyła- „wulgarny” i cyt. „zamknij japę”nie chciała przez to powiedzieć, jaki to Tharain jest miły i że lubi z nim rozmawiać.

Pernile celowo chciała obrazić gracza używając tych określeń. Było to z jej strony świadome i nie można mówić o przypadku. Obraziła gracza i wobec niej zastosowano karę z
Cytat:
§ 9. Surowo zabrania się obrażania innych mieszkańców, stosowania wobec nich gróźb…
Jeśli przedstawiciel władzy wykonawczej uzna, iż powyższe przepisy naruszone zostały w sposób nieznaczny, będzie miał prawo ograniczyć karę do pisemnego upomnienia.

uznano, iż powyższy paragraf został naruszony znacznie i celowo, dlatego więc
Cytat:
Udowodnione przypadki naruszenia powyższego przepisu karane będą zesłaniem do lochów na okres od 3 do 10 dni z kaucją uzależnioną od sytuacji (minimum 10000sz pomnożone przez poziom postaci, przy czym nie mniej niż 10000sz + 1000sz pomnożone przez wiek konta) lub nawet bez możliwości wpłacenia kaucji.

Można było zastosować kaucję, ale wtedy gracz szybko opuściłby Lochy i kara nie spełniłaby swojej roli. Pragnę zauważyć, że kara była wysoka, ale potrzebna i uzasadniona. Zwracam też uwagę, że nie zastosowano kary maksymalnej w postaci 10 dni.

Podsumowując
W mojej ocenie Tharain zasługiwał na upomnienie z innego paragrafu, bowiem jak wyżej przedstawiłam jego post nie został potraktowany jako groźba czy obraza, tylko jako podsycanie niepotrzebnej dyskusji, prowokowanie do kłótni itp. Wg przepisów karą za to przewinienie dopiero w przypadku czterech kolejnych upomnień w danej wieści są Lochy i gdybyśmy Tharaina tak osądzili byłoby to niezgodne z przepisami. I z tego paragrafu zostali upomnienie pozostali gracze, pomimo na pierwszy rzut oka łagodniejszych przewinień.
Natomiast Pernille poniosła karę z paragrafu 9 mówiącego o obrażaniu, pomawianiu itd. I taka kara została zastosowana.

Zarzut drugi:
Cytat:

Wklejam tutaj naszą jedyną rozmowę.
Cytat:
    Witam.
    W związku z komentarzami w wieściach otrzymujesz upomnienie za złamanie paragrafu § 13 Systemu Kar: Zabrania się rozpowszechniania bezwartościowych treści (rozumianych jako spam/flood/flame war) przy ołtarzu czy też w komentarzach.
    Proszę nie podżegać graczy do kłótni.

Jedna z Twoich wypowiedzi:j
    Zamknij już japę wulgarny buggerze bo przez takich jak Ty nie da się tu wytrzymać. Ciągle tylko robisz smórd wokół siebie i zatruwasz krainę swoimi hejtami. Po co w ogóle wracałeś? Nie widzisz, że mało kto Cię tu chce?

Zgodnie też z § 9 Systemu Kar otrzymałaś karę lochów. Bowiem jednocześnie zostały naruszone dwa paragrafy.
    § 13. Zabrania się rozpowszechniania bezwartościowych treści (rozumianych jako spam/flood/flame war) przy ołtarzu czy też w komentarzach.

W przypadku jednoczesnego złamania innych przepisów krainy (wulgaryzmy, obraźliwe wypowiedzi, nielegalna reklama itp.) równolegle wymierzane będą inne kary z odpowiednich paragrafów Systemu Kar.

Pozdrawiam
    Vruuviana Stonefist
    Ksieżniczka Amorion

Pernille:

A dlaczego Tharain nie wylądował w lochach skoro groził mi "daniem w pysk"?

Vruuviana Stonefist:

Tharain otrzymał upomnienie, a porównując Twoje i Jego wypowiedzi zdecydowanie przewyższyłaś go nazywając poza powyższym - hejterem, który swoją bezczelnością i chamstwem odstrasza graczy.

Pernille:

Aha czyli realna groźba użycia przemocy jest niczym w porównaniu do powiedzenia tego... co ten koleś wielokrotnie mówił w stosunku do innych graczy. Ale już rozumiem, w końcu ten sam klan http://amorion.pl/gui/emots/wink.png

Vruuviana Stonefist:

Nie opieramy się na tym, co mówił wielokrotnie, tylko na tej konkretnej sytuacji, na tych konkretnych wypowiedziach.
    Poza tym troszeczkę inaczej Tharain sformułował swoją wypowiedź "dam Ci w pysk" http://amorion.pl/gui/emots/wink.png

I raczej nie rozumiesz, bowiem nie wiem, czy zauważyłaś, że karę lochów otrzymałaś nie ode mnie, a od członka innego klanu, więc posądzenia o stronniczość raczej nie są na miejscu http://amorion.pl/gui/emots/wink.png

Pernille:

Nie mam pretensji o to, że wylądowałam w lochach bo wiedziałam jakie mogą być konsekwecje. Mam pretensje o to, że nie traktujecie równo graczy.
    Tharain groził mi, jest na to paragraf. To jak mi groził jest sprawą drugorzędną. Mój wpis nie powinien się pojawić ale jego tym bardziej.
    To, że wcześniej nie dostawał za takie określenia banów dobitnie pokazuje jak traktujecie graczy.
    Zgłaszam profil Tharaina w którym nazywa Numellę idiotą i liczę, że za taką obrazę wyląduje w lochach.

Vruuviana Stonefist:

Jeszcze zanim odpowiem, to zajrzyj sobie na forum i zobacz, że jestem jak najbardziej za stworzeniem Sądu, w którym byliby również gracze.

Co do idioty, to poproszę o cytat, bowiem ja nie widzę w jego profilu takiego wpisu, w którym tak twierdzi.
    Widzę wpis, w którym powtarza słowa bodajże właśnie Numelli, dotyczące klanowiczów. A może to ona w ten sposób ich obraża?http://amorion.pl/gui/emots/wink.png

A najbardziej mi się podoba, że piszesz do mnie, jakbym była odpowiedzialna, za wszystkich rangowych http://amorion.pl/gui/emots/wink.png

Pernille:

CZYTALAM na forum Twoja propozycje uniewinniania zasłużonych graczy takich jak Tharain.
    Jest wyraźną sugestia w stronę Numelli, że jest idiotka. Nie udawaj, że nie widzisz.

Pretensje idą w Twoja stronę i Borverta bo widzieliscie posty tharaina a później je skasowaliscie dając mu tylko upomnienie.

Vruuviana Stonefist:

Wydaje mi się, że temat wyczerpałyśmy.
    Lamadin jest w grze i zgłoś jemu profil Tharaina, bowiem ja nie uważam, żeby za treści tam zawarte otrzymał karę Lochów. Może on będzie miał inne zdanie i zainterweniuje.

A i jeszcze jedno. Jak już tak opisujesz w profilu za co otrzymałaś upomnienie i lochy, to wpisz wszystkie określenia, jakie użyłaś w stosunku do Tharaina, a nie tylko jedno wybiórcze.

Miłego dnia http://amorion.pl/gui/emots/smile.png

Pernille:

Jak Ty przestaniesz traktować wybiórczo graczy to się zastanowię.

Pierwsza część listu była informacyjną, w celu powiadomienia gracza o tym dlaczego zastosowano taką karę. w pozostałej Nie widzę żadnych znamion niestosowności, nie obrażam gracza, spokojnie odpisuję, kieruję też do innego rangowego, nie udowadniając, że „moja racja jest najmojsza”, Widzę, że nie dojdziemy do porozumienia, więc rozmowę kończę pisząc „Miłego dnia :)” Jednak chyba to nie satysfakcjonuje mojego rozmówcy. I jeszcze zwrócę uwagę na mały może fakt, że to Pernille na mnie "krzyczy", bowiem wielkie litery w internetowych wypowiedziach oznaczają krzyk.

Zarzut trzeci:

Cytat:

Nie dotyczy mojej osoby, ale jak wspomniałam to były nasze wspólne decyzje dotyczącej tej kary, więc więc odpowiem. Następnego Borvert miał problemy z internetem i nawet było to zgłoszone Władcy.

I zarzut ostatni
Cytat:

Jakich obowiązków? Czy skarga na jakiegoś gracza musi kończyć się przyznaniem racji osobie, która to zgłasza? Nie sądzę, i to wyjaśniłam w liście, że nie widzę podstaw do ukarania i nawet skierowałam gracza do innego rangowego. Bo może się mylę.

To tyle mojego uzasadnienia. Teraz zaczyna się rola osób orzekających. Odnieście się do każdego zarzutu w stosunku do mnie i spróbujcie sobie sami ocenić ich słuszność czy też nie. I tak jak wspomniałam, macie do wyboru jedną z dwóch opcji. Winna zarzucanych czynów czy też niewinna.

Numella 

ID: 209
Wysłany: 2015-01-28, 14:47   

No i tutaj właśnie pojawia się problem, którego ja osobiście bardzo się obawiam, mianowicie brak obiektywności.

Zakładając, że ja orzekam (oczywiście wówczas nie mogę być powiązana ze sprawą, a teraz to sobie teoretyzujemy).

W kwestii pierwszego zarzutu, owszem, również zgadzam się z tym, że Pernille zachowała się bardziej agresywnie w stosunku do Tharaina, niż on w stosunku do niej. Natomiast mimo wszystko, ja w obliczu jego zachowania czułabym się obrażona, bo jestem starą konserwą i jakby mi facet napisał, tudzież powiedział, że "da mi w pysk" to poziom mojego oburzenia sięgnąłby zenitu (dokładnie taki sam był powód mojego wzburzenia, gdy ten sam gracz napisał do strażniczki "pocałuj mnie w d***ę kochana strażniczko"). I nikt mi takiego podejścia do obrazy zabronić nie może. W związku z tym wg mnie jego zachowanie podpada pod § 9, a nie pod § 13.

Drugi zarzut również jest kwestią sporną. Staram się spojrzeć na to przy maksimum obiektywizmu i dochodzę do takiego wniosku. Owszem, ton wypowiedzi Vruu w żaden sposób nie był niestosowny. Odpowiedziała na wszystkie pytania z zachowaniem wszelkiej kultury, pomimo, że Pernille przyjemna nie była. W mojej ocenie można natomiast zarzucić Vruu złe podejście do tematu. Nie powinna sugerować, że ja sama obrażam swoich graczy, bo po pierwsze nie są to moje słowa, a jedynie cytat innej osoby, a po drugie kontekst tego zdania jest taki, że u nas możesz być sobą nawet jeśli jesteś kompletnym idiotą, a nie taki, że wszyscy u nas są idiotami. Naturalnie rozumiem dlaczego Vruu nie podjęła akcji po tym zgłoszeniu i nie zrobił tego również Lamadin. Tylko, że od Księżniczki powinna wyjść tylko i wyłącznie taka informacja, że jeśli ja czuję się obrażona profilem Tharaina to sama profil ów powinna zgłosić i tu wg mnie leży błąd Vruu. Od początku pojawienia się tego wpisu w profilu Tharaina wiedziałam, że mam prawo to zgłosić, bo jest to obraźliwe, natomiast nie zrobiłam tego z dwóch powodów. Po pierwsze nie tak łatwo mnie obrazić, zwłaszcza w "internetach". Ktoś kto sugeruje, że jestem "idiotką" nie wiedząc o mnie kompletnie nic, a opierając się jedynie na fakcie, że ośmieliłam się wystawić opinię szkodliwą tej osobie sam wystawia o sobie odpowiednie świadectwo. Po drugie, nie mam najmniejszej ochoty być kolejnym czynnikiem zapalnym w akcji pod tytułem "Tharain". W związku z tym ma on oficjalnie, pełne prawo do wypisywania na mój temat wszystkiego co mu myśli na palce przyniosą, byle wara od Thalionów ;).

Zarzut trzeci jest oczywiście obalony, bo jak nie miał dostępu to nie miał :).

Zaś zarzut czwarty patrz zarzut drugi. Według mnie powinna paść informacja, że sama powinnam zgłosić obrazę. Tak właśnie zrobił Lamadin, gdy zgłoszenie do niego trafiło. W pierwszej kolejności zapytał mnie, czy chcę coś z tym zrobić, a ja odparłam, że nie i podałam swoje uzasadnienie ;).

No i teraz pytanie, czy zarzuty są słuszne, czy nie?

Szczerze fajnie by było, jakby na próbę wypowiedziało się kilka osób i zobaczymy co z tego wyjdzie. Będziemy mieć próbkę tego co da sąd ;)

Borvert 

ID: 263
Wysłany: 2015-01-28, 17:03   

Ja tak w skrócie ;).

Po pierwsze:
    Wielkie WOW dla Vruu za tą wiadomość, za opisanie wszystkiego i przede wszystkim chęci. Niektórzy zamiast docenić jej starania to na okrągło marudzą, a szkoda.

Po drugie:
    Zarzuty Pani 682

a) - Nie obraziła jej nigdzie, nie rzuca wulgaryzmami, odpowiada na pytania pomimo naskoku z jej strony = +
        b) - Można to nazwać olaniem, ja po prostu zakończyłem rozmowę, gdyż stwierdziłem że wszystko wyjaśniłem, fakt mogłem uprzedzić o tym fakcie, no ale już trudno. W dodatku miałem problemy z internetem, wiedział o tym Władca, Księżniczka i Strażniczka, całkiem możliwe, że jeszcze Książe [o ile moja wiadomość została przekazana].
        c) - Podzielam zdanie Vruu.
        d) - Nie otrzymałem żadnego listu - poza tą Panią - na temat otrzymanej kary przez gracza.

No i jeszcze profil Thariana.
    Ja nie widziałem, aby w nim nazywał kogokolwiek idiotą. Profil Ciotki (Num) zawiera cytat nieobrażający nikogo, a nawet jeśli to dostalibyśmy zgłoszenie, jednak nie przypominam sobie żadnego.

Tak tak, napisałem to wszystko, co już jest wiadome.

lorin dahleberg 
Crowley

ID: 150
Wysłany: 2015-01-28, 21:09   

Cytat:
System Kar przewiduje w § 20 specjalną drogę postępowania w przypadku recydywy.
Recydywiści, rozumiani jako gracze skazywani w poprzednich erach za najcięższe przestępstwa (tworzenie kolejnych multikont, wykorzystywanie błędów w grze, nagminne reklamowanie innych gier, włamania na konta czy wielokrotne wulgarne/rasistowskie wypowiedzi), w przypadku ponownego ukarania za podobne przestępstwa mogą zostać skazani na stałą banicję, równoznaczną z usuwaniem kolejno zakładanych kont(...)

Idealnie trafione! Postuluję o zmianę w prawie by zapis o recydywistach obowiązywał nie tylko postacie z poprzednich er ale też z danej. Postuluję też o to by osoby, które wróciły do gry w tej samej erze w której były kasowane, karane były ostrzej z racji ich wykroczeń. Oczywiście przepis ten miałby obowiązywać tylko wobec osób skasowanej w danej (obecnej - przyp. red.) erze.

Cytat:
Tharain
Nie jest to gracz o kryształowym serduszku, nie mający nic na sumieniu. Doskonale to wiemy, ale poniósł już karę jedną z najwyższych, bowiem zostało usunięte jego konto. To jest gracz który czuje się pokrzywdzony, próbuje samotnie dociekać sprawiedliwości. Nigdzie nie chcą go wysłuchać. Korzysta więc z ogólnie dostępnych form przekazu informacji w grze. I nikt tego mu nie może zabronić, o ile nie narusza to przepisów. A przepisy zostały naruszone i co do tego nie mamy wątpliwości.

Wątpię by nikt go nie chciał wysłuchać. 91 naiwnych osób posłuchało ;)
Problem polega na tym, że jego formy przekazu powodują napięcie, co z kolei przekształca się w niepotrzebny hejt i groźby w komentarzach. Nie wiadomo po co ;)
A najlepszą formą obrony jest pokazanie się może nie z krystalicznej strony ale coś w ten deseń.

Cytat:
Groźba karalna podlega ocenie czy obawa spełnienia groźby jest w pełni uzasadniona. Z zapisu wynika, iż Ci gracze się nie znają osobiście, więc strach przed użyciem siły przez Tharaina jest bezzasadny. Uzasadniona obawa zachodzi wtedy, gdy pokrzywdzony, realnie oceniający sytuację, potraktuje groźbę poważnie i uwierzy w możliwość jej realizacji. Nie stanowią przestępstwa groźby, które co prawda wywołały u pokrzywdzonego obawę, że zostaną spełnione, ale z kontekstu sytuacyjnego wynika w oczywisty sposób, że obawa ta jest bezpodstawna.

Wypowiedź Tharaina jest niekulturalna, podżega do dalszej kłótni, ale nie ma w niej znamion groźby karalnej ani obrazy, tak więc nie podlega pod § 9, ale idealnie pasuje do § 13. Zabrania się rozpowszechniania bezwartościowych treści (rozumianych jako spam/flood/flame war) przy ołtarzu czy też w komentarzach.

Stop, stop! Gdzie w treści prawa jest o groźbach możliwych do zrealizowania?
"Surowo zabrania się obrażania innych mieszkańców, stosowania wobec nich gróźb lub prób szantażu(..)"
Bo ja tutaj takiego czegoś nie widzę. Czyli według Twojej interpretacji Vruuviano mogę powiedzieć do randomowego gracza, że go zabiję, złamię mu szczękę oraz co tam komu może przyjść na język? I nie będzie można podjąć wobec mnie żadnych kroków prawnych bo PRAWDOPODOBNIE nie będę w stanie zrealizować tych gróźb? A co jeśli jednak?
W ogóle na jakiej podstawie można stwierdzić, że dana groźba jest możliwa do zrealizowania a jaka nie? Nawiązując do Twoich słów z tego tematu: nie ma tutaj takich narzędzi jakie mają prawdziwe służby porządkowe czy sąd, żeby można było stwierdzić z dużą dozą prawdopodobieństwa, że coś może się stać a coś nie. To tylko internety ale do jasnej ciasnej szanujmy się i innych. Groźba to groźba i możliwości jej wykonania nie możesz, a raczej NIE POTRAFISZ w pełni ocenić.

Cytat:
Nie obraził jej pierwszy

Proszę Pani ale to ona zaczęła! *krzyknął siedmiolatek po tym jak został upomniany przez nauczycielkę za targanie włosów koleżanki*

Cytat:
Tylko, że od Księżniczki powinna wyjść tylko i wyłącznie taka informacja, że jeśli ja czuję się obrażona profilem Tharaina to sama profil ów powinna zgłosić i tu wg mnie leży błąd Vruu. Od początku pojawienia się tego wpisu w profilu Tharaina wiedziałam, że mam prawo to zgłosić, bo jest to obraźliwe, natomiast nie zrobiłam tego z dwóch powodów.

Indeed! Zgłoś! Zgłoś! :D

Cytat:
b) - Można to nazwać olaniem, ja po prostu zakończyłem rozmowę, gdyż stwierdziłem że wszystko wyjaśniłem, fakt mogłem uprzedzić o tym fakcie, no ale już trudno. W dodatku miałem problemy z internetem, wiedział o tym Władca, Księżniczka i Strażniczka, całkiem możliwe, że jeszcze Książe [o ile moja wiadomość została przekazana].

W BCO to typowe kończyć rozmowę w środku xDD

Cała sprawa pokazuje w ciekawy sposób to jak bardzo potrzebny lub niepotrzebny jest sąd. Z jednej strony mamy potrzebę by ten sąd był i rozwiązywał podobne sprawy. Z drugiej strony jednak są obawy czy każda rozprawa będzie kierowana przez odpowiednich ludzi.

Tharain 

ID: 107
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2015-01-28, 22:29   

lorin dahleberg napisał/a:
Problem polega na tym, że jego formy przekazu powodują napięcie, co z kolei przekształca się w niepotrzebny hejt i groźby w komentarzach. Nie wiadomo po co ;)

Zejdz ze mnie. Masz Igrzyska, bierzesz w nich udział, to na nich się produkuj. Dobrze pomyślisz, to jeszcze je wygrasz jak to obiecuje Drizzit.

Numella napisał/a:
Natomiast mimo wszystko, ja w obliczu jego zachowania czułabym się obrażona, bo jestem starą konserwą i jakby mi facet napisał, tudzież powiedział, że "da mi w pysk" to poziom mojego oburzenia sięgnąłby zenitu (dokładnie taki sam był powód mojego wzburzenia, gdy ten sam gracz napisał do strażniczki "pocałuj mnie w d***ę kochana strażniczko").

Rozumiem, że jako stara konserwa podchodzisz do nieznanych mężczyzn na ulicy i jedziesz im tekstem: "zamknij już japę wulgarny pedale". ? A oni się zamykają i odchodzą? No to droga nie w moim świecie. Gdybyś do mnie wyskoczyła z takim tekstem, to na początek byś dostała ostrzeżenie, gdybyś wyjechała do mnie z rękoma, dostałabyś z liścia, a gość by dostał centralnie z baśki, bądz pięści bez ostrzeżenia. Chcesz kobietą, to się też tak zachowuj, a nie jak Rafalala na sterydach. I że nie da, ale może dać, a to mała różnica jest.
Co do drugiego tekstu, to może myślalem powiedzmy o deklu, więc pieszczotliwe to mogło być nawet? :) Zresztą, jakbyś do mnie wyjechała z takim tekstem z "dupą" to bynajmniej bym się nie obraził, tylko odpowiedzial według formułki z Kinksajzu: Na pieszczoty to trzeba sobie zasłużyć, no, chyba, że byś zasłużyła...Z drugiej strony Agrenta za dupę wsadza do lochów i traktuje to jako ciężkie przestępstwo, więc faktycznie mogla sie obrazić za tak niewinny zwrot. Toteż ją za to przepraszam, nie było moim celem ją obrazić, gdybym chciał to zrobić, użyłbym innych sformułowań.

ps Numella: a zwrot brzmiał nie "pocałuj mnie w d***ę kochana strażniczko"
tylko: "pocałuj mnie w d*** kochana strażniczko" To jakaś sugestia z twojej strony?
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Jozin z Bazin
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Ez 

ID: 2836
Wysłany: 2015-01-28, 23:33   

Jeżeli to nie kolejny wulgarny trolling Tharaina to powyższy post jasno i wyraźnie obrazuje to o czym wspomina jeszcze wyżej Crowley. Wobec przedstawionej metodyki zachowań nie rzucałbym wprost że nie może to być groźba. :)

Idąc dalej to kolejny wpis w wykonaniu Tharaina który jawnie świadczy o jego niedostosowaniu do e-społeczności jaką w pewnym sensie jest Amorion. Czy naprawdę chcemy tu ludzi agresywnych, wulgarnych i stroniących od jakiegokolwiek szacunku do kobiet, czy nie przesadzę jeśli powiem że do kogokolwiek?

Gardzę fest po tym co przeczytałem. I w sumie chylę czoła wobec Vru, która jako kobieta mimo wszystko potrafi być tak bezstronna i obiektywnie spojrzeć na sprawę "Tarana".

Reasumując. Groźba to groźba, złamanie paragrafu w wykonaniu "człowieka" który nawet nie miesiąc wcześniej został usunięty z krainy.

Poddaje waszej decyzji to czy chcemy sobie tu grać w otoczce pełnej wzajemnego szacunku i uczciwej rywalizacj,i czy też na zgliszczach hejtu i wałów kręconych na lewo i prawo.

Pozdrawiam.

Pansy Tuckborough 

ID: 1231
Wysłany: 2015-01-28, 23:45   

Ja także jestem zniesmaczony kolejnym chamskim atakiem Tharaina na Numelle. Proszę żeby rangowi w końcu zareagowali. Zarówno tu, jak i w Amo.

Numella 

ID: 209
Wysłany: 2015-01-28, 23:59   

Ja już więcej nie skomentuję tej sprawy. W obliczu takiego podejścia i zachowania nie mam ochoty palcem kiwnąć, żeby cokolwiek pomóc tworzyć. A Tobie Tharainie, choć nie czuję się w żaden sposób obrażona, radzę dobrze się zastanowić nim kolejny raz dotkniesz klawiatury, by napisać coś publicznie, bo sam wystawiasz o sobie opinię.

Mamy u siebie graczy najróżniejszej maści, ale nie sadzę, by komukolwiek coś takiego mogło choćby przyjść do głowy. Brak mi słów po prostu :(.

Moongroow 
Zawsze Zły

ID: 361
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2015-01-29, 00:40   

O dziwo zostałem poproszony o wypowiedź w kwestii sądu. Już spieszę z odpowiedzią na ten poroniony z założenia pomysł.

Vertill napisał/a:
Pomijając już akapit z profilu, przechodzę od razu do samego projektu:

Nie każdemu wybacz Vertillu chce się czytać Twój profil, nie należę więc do osób zaglądających tam i nie mam zamiaru tego czynić. Jeśli składasz propozycję, nie zakładaj, że każdy popędzi tłumnie czytać wypociny w Twoim prywatnym kąciku. Ma być rzeczowo, składnie, krótko i na temat, ale TUTAJ. Nie pasuje - nie składaj propozycji.

Cytat:
a) Skład sądu Najwyższego

- Sąd najwyższy składać się winien z przewodniczącego, zwanego Marszałkiem Sądu Najwyższego, oraz maksymalnie dziesięciu ławników, zwanych Sędziami. Jeden z nich powinien być (ale nie musi) mianowany osobiście przez Marszałka na swojego zastępcę.

Wyczuwam z całym szacunkiem dziecinadę już w pierwszym podpunkcie pierwszego punktu. Zażenowało mnie tworzenie "Marszałka Sądu Najwyższego". Nazwa wyssana z palca, wyolbrzymiona, nieelegancka, niezgodna z etymologią sądowniczej terminologii. To samo tyczy się Sędziów nazywanych również Ławnikami. Radzę zapoznać się z podstawowymi różnicami między osobą sędziego, a ławnika. Następne co mnie uderza jak ruska propaganda w PRL to zastępcy, zastępców przełożonych i tak dalej. Na co, po co? Utrudnianie sobie i reszcie.

Głupie, niepotrzebne zmiany. Bo niby nazwa inna, a mechanizm ten sam. Żadna innowacyjność, zawsze w sądzie był Kanclerz, Sędziowie. Teraz będziemy mieli ławników i marszałka. O ironio, po co? Zupełnie niepotrzebne.

Cytat:
- Każda organizacja klanowa, posiadająca minimum dwudziestu członków, ma prawo zgłosić dwóch kandydatów na w/w stanowiska. Zgłoszenia przyjmuje Władca bądź Namiestnik, z rąk przywódcy klanu.

Aha. Widzisz absurd tego co napisałeś? Co z tego wynika? Nic.. bo zaraz przechodzimy do następnego podpunktu:

Cytat:
- Na stanowiska mogą się też zgłaszać osoby niezrzeszone. Pod warunkiem, że w bieżącej erze nie byli członkami żadnej organizacji.

Po co więc robić coś na kształt walnego zgromadzenia klanowego sędziów (sic! ławników), skoro i tak mogą się zgłaszać niezrzeszeni. Do tego głupotą jest ogólnie mieszanie w to jakichkolwiek klanów. Każdy może założyć klan składający się z 20 osób. KAŻDY, nawet ja. Co wtedy, zostanę jednym z sędziów jak ładnie rozpiszę konkurs, albo tylko ja się zgłoszę na tą funkcję? BEZSENS.

Cytat:
- Na stanowiska nie mogą zgłaszać się osoby pełniące aktualnie jakąkolwiek funkcję publiczną (wyłączając „Bohaterów”. Nie bardzo rozumiem czemu tytuł ten określany jest w profilach graczy jako ranga).

xD chyba nie muszę komentować śmieszności tegoż... xDDDD

Cytat:
- Do jednej organizacji klanowej nie może w tym samym czasie przynależeć więcej niż dwóch członków sądu. Chęć dołączenia do takiej organizacji aktualnego członka, jest równoznaczna z wyrzeknięciem się rangi przez jedną z trzech osób i zastąpienie ją inną.

Wyrzeczeniem, a nie wyrzeknięciem. Chcesz tworzyć nowy sąd bez znajomości gramatyki? Aha. Kolejny punkt, który nic nie wnosi. Równie absurdalny jak reszta. Proponuje "wyrzeknięcie" się pisania na forum jeśli nie masz lepszego pomysłu. Wtedy będzie ok, ja nie będę się czepiał, nikt nie będzie dociekał.

Cytat:
b) Przebieg głosowania.

- Udział w głosowaniu na skład Sądu Najwyższego może wziąć udział każdy, kto ukończył wiek minimum 18 w grze.

Po co więc sędziowie, marszałek? Wiesz jaki byłby obiektywizm takiego "składu głosującego"? Wyobraź sobie zbiór Twoich wrogów, który ma przyznać Ci premię w pracy tylko pod warunkiem jeśli zostanie przez nich przegłosowana. Miłej zabawy z Twoją premią.

Cytat:
- Głosy zbierać będzie (do ustalenia) poprzez przyjmowanie ich na pw.

Kto będzie zbierać? Kto ma tak pojemną skrzynkę? Kto się zgodzi na niejawne głosowania ludności? Śmiechu warte.

Cytat:
- Każdy ważny, oddany głos, musi mieć swoje potwierdzenie w postaci zachowanej pw.

Enjoy Twój brak miejsca w skrzynce. Ile Ty masz lat chłopie? 13? Myślisz trochę realistycznie?

Cytat:
- Głosowanie będzie ukryte.

Ech.. Aha i co dalej?

Cytat:
- Każdy gracz może oddać jeden, ważny głos.

Mhm, a coś innego, czego jeszcze nie napisałeś wyżej?

Cytat:
- Nie można głosować na kandydatów z organizacji, do której jednocześnie przynależy bądź przynależał w bieżącej erze glosujący.

Jak prawo określa takie organizacje? Bo jeśli przelecę przez wszystkie klany w ciągu jednej ery, to żaden z nich nie może głosować? Widzisz głupotę, którą napisałeś? Sądzić mają tylko ludzie z klanów, które nie sympatyzują z innymi? xD Jezu jaki absurd. W życiu nie przeczytałem większych bredni.
GDZIE JEST OBIEKTYWIZM? Nie ma, bo po co?

Cytat:
- Podobnie osoba niezrzeszona nie może zagłosować na kandydata, jeśli należała do tej samej organizacji co on w bieżącej erze.

To jest dokładnie to samo co napisałeś powyżej. Skończ marzyć, śnić i tworzyć sąd i wracaj do grania mechanicznego. Błagam.

Cytat:
- Osoba która zebrała największą ilość głosów, automatycznie mianowana zostaje na stanowisko Marszałka. Może jednak zrzec się go na rzecz drugiej z kolei osoby.

I TERAZ BUM! Chodzi o głosowanie ku przyznawaniu rangi (co nie zmienia faktu, że i tak są to absurdalne pomysły wyżej, nawet jeśli chodzi o głosowania na sędziego). Chapeau bas, widzisz już dziury w tym co piszesz? Te wszystkie luki i niedopowiedzenia? Wprowadzanie w błąd gracza? Super nie?

Cytat:
- Głosowanie będzie trwało przez 7 dni.

Nie będzie trwało. Nerph i reszta rangowych na szczęście ma mózg, który pracuje w prawidłowy sposób - nikt nie da tym bredniom ujrzeć światła dziennego w postaci kodu gry.

Cytat:
c) Działanie Sądu najwyższego

Nie, nie będzie działał.

Cytat:
- Kompetencje: patrz gmach sądu → ustrój sądu najwyższego → punkt V. Z tą różnicą, że gracz wniosek składa bezpośrednio na ręce Marszałka.

No to gdzie te ZMIANY?

Cytat:
- Rozprawa odbywa się poprzez założenie tematu w odpowiednim dziale forum.

Było.

Cytat:
- Prowadzącym rozprawy jest Marszałek bądź jego zastępca.

A jak obydwaj zachorują, zginą, zemdleją albo cokolwiek to co wtedy? Wtedy to samo.

Cytat:
- W rozprawie udział biorą: Marszałek/zastępca, obrońca, oskarżyciel oraz oskarżony.

Mama, tata, dziadek, babcia, wujek, ciocia i stryjeczny kuzyn ze strony prababci.

Cytat:
- Obrońca jest funkcją nieoficjalną i niepubliczną i zostać nim może każdy gracz. Oskarżony nie musi korzystać z pomocy takiej osoby, może bronić się sam.

Było.

Cytat:
- Żeby wyrok był prawomocny, głosy musi oddać minimum sześciu ławników. Jeśli sprawa nie zostanie rozstrzygnięta po dwóch tygodniach, zostaje umorzona.

Bzdura, brednia, głupota, absurd. Nie wiem jeszcze jak to nazwać. Chyba gramy w inną grę. Po dwóch tygodniach to sędziom się nie odechce aktywności w sądzie i nigdy nie zbierzesz takiego składu.

Cytat:
- W przypadku równej liczby głosów „za” i przeciw” ostateczną decyzję podejmuje prowadzący rozprawę.

Jak dostanie w łapę i go skorumpują to będzie to niezwykle obiektywny wyrok.

Cytat:
- Władca ma możliwość zastosowania prawa łaski w przypadku skazania oskarżonego. Nie może jednak zignorować wyroku uniewinniającego.

xDDDDDD przepraszam, ale turlam się po łóżku jak to czytam.

Cytat:
Powyższy projekt trudno nazwać wersją finalną. Stąd temat na forum – by wytknąć mi wszelkie głupoty. Wciąż nie mam zbyt wiele doświadczenia z krainą i mogłem palnąć parę głupstw, czy też zapomnieć o czymś istotnym. Toteż liczę na kulturalną, merytoryczną dyskusję, dzięki której wspólnymi siłami moglibyśmy udoskonalić pomysł i przekonać władcę o jego słuszności. Tak więc... powodzenia, my ;)

Powyższe "coś", trudno nazwać "czymkolwiek", a już na pewno nie projektem. Rzucając więc perły przed wieprze, stwierdzam, że powinno zostać tak jak jest. Nie po to zmieniane było prawo by znów robić jakieś poronione roszady.

Amen.

Odpowiedz do tematu