Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego warto pisać sesje na forum, czyli bolączki amoriońskiego eMGie.
#17
Wyszłam z założenia, że sesje powinny być dla graczy. Dlatego też może to grono, które chciałoby wziąć udział w sesji globalnej określiłoby parametry, które by ich interesowały. Wydaje mi się, że tworzenie sesji globalnych nie powinno opierać się tylko na pomyśle MG. Widząc małe zainteresowanie sesjami, które trwają, może dla odmiany ktoś zarzuci pomysłem, jaka sesja by go interesowała. W końcu dla MG ważne jest nie odbębnienie kolejnego pomysłu, tylko dobra zabawa wszystkich biorących udział w rozgrywce graczy. I bynajmniej nie chodzi mi o kierowanie postaciami w taki sposób, by wszystkim pasowało, bo każdy wie, że gracz sam tworzy swoje odpowiedzi. Ale świat rozgrywki musi, a przynajmniej powinien odpowiadać większości biorących w niej udział. Ja sama w innych projektach, poza prowadzeniem sesji własnego pomysłu podejmowałam się również współprowadzenia rozgrywek z pomysłów innych graczy.

Zaciekawił mnie jeszcze ten wątek:
(26-03-2019, 18:42)Alhelm Eldarmoon napisał(a): Dodałbym jeszcze to, że pewna grupa graczy byłaby bardziej chętna do pisania sesji globalnych, gdyby w trakcie, lub niedługo po napisaniu sesji, postacie mogły się w jakiś sposób rozwinąć. Np nagroda w postaci dodatkowych umiejętności, lub poszerzenia zakresu umiejętności wcześniej nabytych/opisanych... Ot taki pomysł, który widziałem w jednej z gier TGF, które były bardzo aktywne do momentu zaprzestania prac na aktualizacją systemu.

Możesz powiedzieć o tym rozwiązaniu coś więcej? Czy jest ono mechaniczne, czy tylko fabularne?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego warto pisać sesje na forum, czyli bolączki amoriońskiego eMGie. - przez Valerie - 26-03-2019, 19:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości