Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 272
» Najnowszy użytkownik: zyta207
» Wątków na forum: 518
» Postów na forum: 1,193

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 7 użytkowników online.
» 1 Użytkownik(ów) | 6 Gość(i)
Alhelm Eldarmoon

Ostatnie wątki
Bestiariusz Amorioński
Forum: Różności
Ostatni post: Valerie
Wczoraj, 21:52
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 360
W labiryncie dziwnych zda...
Forum: Sesje
Ostatni post: Valerie
Wczoraj, 21:39
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 486
[Problemy w Eastrock] Zbi...
Forum: Sesje
Ostatni post: Valerie
Wczoraj, 21:14
» Odpowiedzi: 14
» Wyświetleń: 331
Hasła w plain txt
Forum: Problemy
Ostatni post: Pirx
Wczoraj, 18:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 78
Podatność na XSS
Forum: Problemy
Ostatni post: Pirx
22-03-2019, 23:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
[Problemy w Eastrock] Kar...
Forum: Karty postaci
Ostatni post: Ashariel
13-03-2019, 20:46
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 361
Usprawnienie zarządzania ...
Forum: Propozycje
Ostatni post: neherignus
12-03-2019, 23:02
» Odpowiedzi: 28
» Wyświetleń: 12,176
Dlaczego warto pisać sesj...
Forum: Różności
Ostatni post: Arana
10-03-2019, 22:28
» Odpowiedzi: 14
» Wyświetleń: 436
W labiryncie dziwnych zda...
Forum: Karty postaci
Ostatni post: Ashariel
10-03-2019, 12:21
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 396
Usprawnienie expienia
Forum: Propozycje
Ostatni post: Szakalina
10-03-2019, 11:00
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 228

 
Exclamation Hasła w plain txt
Napisane przez: Pirx - 22-03-2019, 23:45 - Forum: Problemy - Odpowiedzi (2)

Witam, chciałbym zgłosić, że dane użytkowników, przechowywane są w bazie danych w niezabezpieczony sposób (plain txt). Podejrzewam, że twórca/twórcy są tego świadomi i skoro do tej pory nic z tym nie zostało zrobione to pewnie już nic się nie zmieni.

INFO DLA GRACZY!
Polecam wszystkim graczom zmienić hasło do konta w Amorion na takie, którego nie wykorzystujecie w żadnym innym serwisie. W razie włamu do bazy danych takie dane jak hasła nie są w żaden sposób zabezpieczone.

Wydrukuj tę wiadomość

Exclamation Podatność na XSS
Napisane przez: Pirx - 22-03-2019, 23:41 - Forum: Problemy - Brak odpowiedzi

Witam, chciałbym zgłosić, że przez wykorzystywane na stronie rozwiązania, gracze podatni są na atak XSS, z takich miejsc jak profile postaci oraz potencjalnie z wiadomości prywatnych (nie sprawdzone). Jeżeli ta poważna luka będzie potraktowana poważnie mogę podać administratorom więcej informacji w wiadomości prywatnej.

Wydrukuj tę wiadomość

  [Problemy w Eastrock] Zbiórka w Arrakin
Napisane przez: Voreno - 16-03-2019, 20:35 - Forum: Sesje - Odpowiedzi (14)

Zima miała się ku końcowi a jak dostaw nie było tak nie dalej nie ma. Margrabia Arrakin szesnasty dzień miesiąca Ches jako miejsce zbiórki dla wszelkich śmiałków którzy mieliby wybrać się do osady górniczej Eastrock. Śmiałkowie mieli zebrać się w obszernym hallu ratusza miasta i czekać na informacje od herolda albo od samego margrabiego. Co ciekawe wśród zebranych krążyły wciąż nowe plotki na temat problemów z surowcami.
Podobno margrabia wysłał gońca do Eastrock w celu dowiedzenia się jak wygląda sytuacja. Goniec do dzisiaj nie wrócił. Podejrzewano że z powodu srogiej zimy wszelkie szlaki zostały zamknięte lecz teraz kiedy powoli nadchodzi odwilż wciąż nikt z gór nie przychodzi. Powiadają że w górach nie jest już bezpiecznie.
Plotki plotkami lecz żadnej oficjalnej informacji wszelcy śmiałkowie jeszcze nie otrzymali. Wszyscy niecierpliwie czekali na wystąpienie herolda albo margrabiego i tylko każdy spoglądał na siebie uważnie z kim to przyjdzie współpracować.

OT:
Kolejny odpis 19 (wieczorem) albo 20 marca (rano). Do tego czasu jeszcze jest możliwość dopisania KP do kart. Po kolejnym odpisie częstotliwość odpisów się zwiększy.

Wydrukuj tę wiadomość

  Dlaczego warto pisać sesje na forum, czyli bolączki amoriońskiego eMGie.
Napisane przez: Valerie - 08-03-2019, 18:52 - Forum: Różności - Odpowiedzi (14)

Generalnie zauważyłam, że znakomita większość Amoriońskich graczy nie sesjuje globalnie. Mogę tylko domyślać się, że bierze się to z wielu powodów i zapewne, gdybym zaczęła je wymieniać, to post zrobiłby się przydługim i nieco monotonnym zlepkiem żali i bolączek każdego fabularsa.

Jak kilka osób jednak już zdążyło zauważyć (a może więcej niż kilka, tylko nie chcą się przyznać), jedną z pierwszych sesji założyłam w panelu sesyjnym w grze, a drugą na forum. Dlaczego tak? Jeśli ktokolwiek z Was, chociaż raz brał udział w sesji w grze, to zapewne wie, o co chodzi. Panel jest wysoce niefunkcjonalny, a to tylko przeszkadza i to nie tylko prowadzącemu rozgrywkę, ale przede wszystkim graczom.

Zawsze wychodziłam z założenia, że TO JEST ZABAWA. W jakim stopniu każdy z nas bierze ją do siebie, to inna sprawa, ale sesjowanie, czy w ogóle granie online powinno być zabawą. Stąd pomysł założenia drugiej sesji na forum. Początkowo myślałam, że po prostu porównam oba miejsca i nie ukrywam, zachęcę trochę Was - gracz, do tego, żebyście forum odwiedzali troszkę częściej.

To, że druga sesja jest na forum nie znaczy, że ta pierwsza jest zła - wręcz przeciwnie. Ale ja wiem i gracze wiedzą, że mogłaby być jeszcze lepsza, zarówno pod względem wizualnym, jak i po prostu ciekawsza technicznie.

Pisanie na forum wbrew pozorom nie jest takie złe, jeśli się już przełamiesz i postanowisz pokazać się od tej strony szerszej publice. No bo nie czarujmy się - sesja na forum, którą mogą zobaczyć i skomentować wszyscy, czy też sesja globalna w sesjowisku w grze to nie to samo, co pisanie pw. I nie umniejszam tutaj takiej gry - wręcz przeciwnie - sama piszę prywatne sesje o różnym charakterze, ale jednak gracza najlepiej poznaje się wtedy, gdy można zobaczyć, jak radzi sobie w większym gronie. 

Zebrać kilka osób, które nie boją się "wystawić" na oczy czytających i oceniających to spore wyzwanie - nawet dla dobrego MG. Cieszę się zatem, że przy sesji w grze nie było większych problemów. I tak - do sesji na forum też zebrała się grupa chętnych, więc i tutaj uda się rozpocząć zabawę.

Ale za tym idzie kilka słów wyjaśnień: JAK GRAĆ NA FORUM? CZYM JEST SESJA NA FORUM? JAK PISAĆ POSTY NA FORUM?

Wbrew pozorom sesje na forum nie różnią się niczym dla graczy od sesji w grze. No, może są ciekawsze, bo treść można sobie w dowolny sposób "upiększać", no i co najważniejsze - edytować.
Tak naprawdę nikt nie powiedział, że posty na forum muszą mieć objętość rozdziału książki i nikt też nie każe nikomu rozpisywać się tak, by zabrakło miejsca dla innych... (Jest to tak samo możliwe, jak trzaśnięcie drzwiami obrotowymi w internetach). Sesję na forum prowadzi się niemal identycznie, jak każdą inną. Różnica jest znacząca, jeśli porównamy nasz panel sesyjny i forum pod kątem możliwości technicznych. Z jednej strony mamy pustynię, a z drugiej rafę koralową - tak mniej więcej.
Kiedyś usłyszałam, że sesji na forum nie należy się bać, bo jeśli trafi się dobry MG i ciekawi gracze, to można się doskonale bawić. I rozwinąć warsztat pisarski. Sama uczyłam się w ten sposób, odkrywając różnice między czatowaniem, a pisaniem nieco dłuższych wypowiedzi, nad którymi można się zastanowić, i które można edytować.


Miałam okazję z kilkoma osobami grać prywatnie, obserwowałam też sesję Via Nocturna i wiem, że wielu graczom się ona podobała. Nie wiem jednak w czym tkwi problem i jak rozwiązać kwestię braku sesyjnej aktywności na forum. Pomóżcie komentarzami, bo tylko razem uda się coś zmienić.

Wydrukuj tę wiadomość

  [Problemy w Eastrock] Karty Postaci
Napisane przez: Voreno - 08-03-2019, 13:24 - Forum: Karty postaci - Odpowiedzi (7)

Miano postaci (imię, nazwisko albo pseudonim):

Rasa:

Wiek:

Wygląd:

Mocne strony (umiejętności):

Słabe strony (wady):

Przedmioty (w tym uzbrojenie)

Opcjonalnie: 
Magia:

Wydrukuj tę wiadomość

  Usprawnienie expienia
Napisane przez: neherignus - 03-03-2019, 16:27 - Forum: Propozycje - Odpowiedzi (1)

Pomysł dotyczy tego czego chciałby zapewne każdy woj oraz osoby chcące zostać wojami, ale nie mówią tego głośno. Automatyczne leczenie po walce/uzupełnianie many (jeśli ma się kasę/mikstury) + wywalenie wytrzymałości ekwipunku (relikt przeszłości jak dawne zmęczenie postaci).

Cel? Uczynienie expienia czymś przyjemnym, a nie naparzanie przez kilka minut żeby wbić 1 poziom. Dlaczego? Obecnie traci się mnóstwo czasu, bo jak się klika po 1 walce + leczenie, a dziennie się ma 2k energii, potrafi to zmarnować sporo czasu. Odbiera to chęci do gry

Plusy:
-woj nie traci czasu na arenie i może zrzucić energię równie szybko co rzemek
-mniej wymaganego czasu może przyciągnąć do wojowania ludzi, którzy odbili się od tego bo nie mieli czasu na grę lub ludzi, którzy by chcieli wojować, ale nie mają tyle czasu na grę

Minusy:
-brak minusów?

Dodatkowo pamiętajmy, że kostury magów nie mają wytrzymałości i nie trzeba ich naprawiać, więc najbardziej uprzywilejowana jest klasa która: najszybciej zmienia moby i nie musi naprawiać eq. Gra byłaby przyjemniejsza gdyby można było zrzucić energię z jednego dnia w max 10 minut. Zróbmy grę bardziej przyjazną dla ludzi, a nie czasochłonną koniecznością Wink

Wydrukuj tę wiadomość

  Generator rzutu kością.
Napisane przez: Valerie - 21-02-2019, 20:46 - Forum: Sesje - Brak odpowiedzi

Doszłam do wniosku, że może być pomocny podczas prowadzonych rozgrywek.

UWAGA:
Generator daje możliwość sprawdzenia wyniku rzutu, poprzez wpisanie w odpowiednie pole jego numeru. Każdy rzut może zostać dokładnie opisany w komentarzu, co może usprawnić nie tylko prowadzone sesje, ale również da możliwość sprawdzenia rzutu.

LINK: generator rzutów

Wydrukuj tę wiadomość

  Bestiariusz Amorioński
Napisane przez: Valerie - 20-02-2019, 21:18 - Forum: Różności - Odpowiedzi (5)

Szablozębna Łasica
Szczur
Kotołak
Goblin
Żmijoczłek
Płaskostopy Kobold
Ork
Szerokonosy Goblin
Troglodyta
Wysoki Hobogoblin
Szczurołak
Ork Łucznik
Leśny Wąż
Gryf
Troll
Chaotyczny Chochlik
Podziemny Wij
Gnoll Łupieżca
Ogromny Pająk
Uruk Nożownik
Zielony Ork
Skalniak
Orog
Ostrokły Krenshar
Goblin Oprawca
Szkielet
Baśniowy Pseudosmok
Gigantyczny Pająk
Dziki Ork
Nocny Wilk
Bezgłowy Rycerz
Leśny Gepard
Ghul
Jedziec Wija
Ziemny Mefit
Nekromanta
Pierścieniowy Lampart
Wilkołak
Skalny Golem
Harpia
Wampir
Czarny Niedźwiedź
Lassaukaur
Teoll Jaskiniowy
Krótkowłosy Niedźwieżuk
Szkielet z gór
Ogromny Pająk
Spaczony Satyr
Pan Wzgórz
Golem
Czarny Worg
Żywiołak Powietrza
Złowrogi Allip
Duch Kurhanów
Żywiołak Wody
Leśny Centaur
Żywiołak Ziemi
Krwawy Niedźwiedż
Czarnogrzywy Lew
Kryształowy Gargulec
Żywiołak Ognia
Złoty Jednorożec
Centaur
Pustynny Wojownik
Złudna Bestia
Troll Górski
Podziemny Żuk
Srebny Pegaz
Gliniany Golem
Dwugłowa Aranea
Kamienny Golem
Pajęczonogi Ettercap
Brązowy Golem
Żelazny Golem
Czworopalczasta Meduza
Licz Kurhanów
Bengalski Tygrys
Piekielny Pies
Piekielny Ogar
Leśna Wiedźma
Sukkub
Dżin
Ognista Jaszczurka
Białogrzywy Girallon
Widmowy Pies
Smoczy Żuk
Wsciekły Wilkołak
Troll Górski
Skrzydlaty Koszmar
Jaskiniowy Niedźwiedź
Cyklop
Bagienny Troll
Ekkimu
Brunatna Mantikora
Wynaturzony Yuan-ti
Mroczne Widmo
Rakasha
Pancernik
Ognisty Wywern
Czarny Jednorożec
Lich
Ziemny Żywiołak
Alaghi
Złotoskóry Chuul
Wielki Orzeł
Kyton
Mroczny Mastiff
Salamandra
Zielony Slaad
Vintaru
Behemot
Olbrzymi Drzewiec
Hydra
Czarny Lammasu
Sukkub
Mimik
Pancerny Ogr
Cyklop
Sfinks
Tygrysi Beschalor
Czerwonooki Couatl
Szary Rozpruwacz
Adamantowy Golem
Czworonożna Hydra
Gigantyczny Pająk
Gigantyczny Pająk
Tytan
Zielony Smok
Jabberwock
Skalny Smok
Dracolih
Bagienny Smok
Lodowy Smok
Widmowy Smok
Mroczny Paladyn
Illythyd
Wielki Jaszczur
Kraken
Demon
Górski Gigant
Kowal Dusz
Lewiatan
Duch Powietrza
Demi-lich
Demon z podziemi
Bhaal
Niszczyciel Światów
Balor

Wydrukuj tę wiadomość

  W labiryncie dziwnych zdarzeń - karty postaci.
Napisane przez: Valerie - 16-02-2019, 18:51 - Forum: Karty postaci - Odpowiedzi (4)

Ostatecznie w sesji biorą udział:
Rekrutacja nadal jest otwarta. Imię:
Nazwisko: (opcjonalnie) 
Rasa:
Klasa (Zawód):
Wiek:
Umiejętności:
Ekwipunek na wyprawę: max 10 przedmiotów, w tym 3 z poniższych:
krzesiwo, świeczka, pusty worek, mocna lina, ostry nóż - dodatkowo poza bronią, paski czystego materiału, kawałek kredy, skórzane rękawice, świeże mięso, pusty gliniany kubek, żywica, sakwa pełna jedzenia, bukłak na wodę, srebrny proszek, maść na oparzenia, twarda, stara piętka od chleba, woreczek z tytoniem, mufka z lisa, gruby sękaty kij 
Broń: (opcjonalnie)

Atrybuty postaci:

UWAGA WYBIERASZ MAX 5 - i masz dodatkowe punkty do rozdysponowania: 7
  • Strength (z ang. siła) - siła fizyczna
  • Perception (z ang. percepcja) - zdolność znajdowania pułapek, ukrytych wrogów lub skarbów
  • Endurance (z ang. wytrzymałość) wytrzymałość na obrażenia i choroby
  • Charisma (z ang. charyzma) - siła osobowości/atrakcyjność
  • Intelligence (z ang. inteligencja) - zdolności umysłowe/umiejętność rozwiązywania problemów
  • Agility (z ang. zręczność) - zwinność i szybkość
  • Luck (z ang. szczęście)
Przykład: 
Wybieram 
S - 1
P - 1
E - 2
C - 1
L - 2


Wydrukuj tę wiadomość

  W labiryncie dziwnych zdarzeń...
Napisane przez: Valerie - 16-02-2019, 18:49 - Forum: Sesje - Odpowiedzi (11)

Elakijski labirynt to miejsce mroczne i niebezpieczne. Pełno w nim śmiercionośnych pułapek, które nieostrożnych śmiałków, zapuszczających się w kamienne korytarze, wysyłają wprost do bogów lub do najbliższego felczera. Aż roi się tam od dziwnych stworzeń, które rzadko na światło dzienne wychodzą, a poza labiryntem zobaczyć je można jedynie na arenach walk. Zwiedzanie labiryntu może ze sobą nieść wielkie niebezpieczeństwo dla nienawykłych do przygód poszukiwaczy. Może też skrywać tajemnice i skarby, o jakich nie śniło się nikomu na tym świecie. Samo już wejście do podziemnego świata usłane jest kośćmi tych, którzy nieostrożnie krok stawiając wywołali kamienną lawinę, pod którą zginęli. Korytarze, często zatęchłe stanowią nie lada wyzwanie zarówno dla górników, jak i poszukiwaczy skarbów. 
 
Labirynt w Elakkce jest sławny. Poległo wielu, którzy w niego weszli i chwałę zdobyli Ci, którym krętymi korytarzami i ścieżkami udało się dojść do celu. Pewien arrakijski szlachcic, chcąc zapewnić rozrywkę gościom, zaproszonym na wesele jedynej córki wpadł na pomysł szatańskiej zabawy. Na terenie swojej posiadłości – skąd inąd ogromnej – kazał wybudować labirynt, który połączył znajdujące się tam niewielkie ruiny dawnej warowni, korytarze i stare sztolnie pobliskiej kopalni oraz opuszczone i dawno zapomniane cmentarzysko z katakumbami. Miał on niesamowitą wyobraźnię i charakter iście diabelski, bo do owego labiryntu zaprosił śmiałków, którzy po przejściu mieli ogrom złota i kamieni szlachetnych otrzymać w nagrodę. Wszystko zaś dziać się miało na oczach zaproszonych gości weselnych. Zabawa była niebezpieczna, bo śmiałkowie mogli zdrowie, a nawet życie stracić, penetrując ścieżki labiryntu, usiane wprost pułapkami. Lat temu to było ze czterdzieści. O szlachcicu długo potem mówiono, że z samym diabłem się spowinowacił, córkę za niego wydał i dzięki temu bogactwa zdobył, a w posagu córki dusze śmiałków przebywających labirynt oddał… Potem zniknął, podobnie, jak i córka jego, a posiadłość wraz z osławionym miejscem zabawy marniała i szła w zapomnienie.
Po wielu latach zapuszczona posiadłość przejął Meander von Atkin, który przybył zza granic Królestwa i miejsca da siebie w nowym kraju szukał. Stopniowo poznając to miejsce odkrył ruiny labiryntu i zaintrygowany przygotował niewielką wyprawę. Jej członkowie zaginęli, a młoda żona Meandera – Luessa von Atkin wiadomość rozesłała, by śmiałkowie w posiadłości się stawili i w zamian za kufer pełen złotych monet męża w labiryncie odnaleźli i uratowali.
 
ILOŚĆ OSÓB:  wg zgłoszenia przez pw (forum) lub priv (gra)
UWAGA!  
Warunkiem zgłoszenie jest wypełnienie krótkiej KP na forum w dziale KARTY POSTACI ---> W LABIRYNCIE DZIWNYCH ZDARZEŃ
CEL: Odnalezienie Meandera von Atkina
CZAS ODPISÓW: Odpisy do 48-72 godziny, 1 ruch na 1 odpis MG, chyba, że ustalone zostanie inaczej
PRZEWIDYWANY POCZĄTEK ROZGRYWKI: koniec lutego
RYZYKO: WYSOKIE (postać może zostać zraniona, nietrwale i/lub trwale okaleczona, może umrzeć)
SYSTEM WALK: w opracowaniu, wg informacji na oficjalnym forum Amorion

Wydrukuj tę wiadomość