Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego warto pisać sesje na forum, czyli bolączki amoriońskiego eMGie.
#28
Wpisywanie nagród do profilu w takiej formie, w jakiej gracze wpisują np prezenty/dary po prostu zależałoby to od gracza. Jeśli chciałby zagrać postacią z tym itemkiem w kolejnej sesji, musiałby jednak nadmienić to w KP na forum (o ile takowe KP do sesji by powstawały). Wszystko też zależy od MG, bo jeśli chce prowadzić bardzo luźną sesję, to wówczas ma wywalonego dyndasa na to, czy gracz stosuje PG w takiej, czy innej formie i gracze mogą sobie używać niemal wszystkiego. Z drugiej strony, to jeśli MG wprowadza jakieś reguły dla graczy, to niestety, ale sam musi ich (tych graczy) pilnować. Taka natura tego zajęcia. Ja natomiast myślę, że sesje i te bardzo luźne i te z zaostrzonymi zasadami mają rację bytu. Co do samej mechaniki, to naprawdę... MG musi jedynie być rozsądny, stanowczy w swoich działaniach oraz konsekwentny wobec graczy. Nie trzeba rzutu kością, żeby stwierdzić, że gracz złamie nogę, bo MG tak sobie wymyślił, że ów gracz trafił na wierzchowca, który nagle zapragnął doznać smaku wolności Wink Nawet jeśli chce rzucić kośćmi, to przecież wcale nie musi informować o tym gracza. W końcu jest BOGIEM tego świata. Od niego zależy wszystko... Taki los i natura samego zajęcia narracji w grze. Ważne jest, że jeśli MG chce utrzymać w sesji swoich graczy, to musi robić wszystko, aby ci gracze pomimo najgorszych tarapatów po prostu przeżyli daną przygodę. Takie jest moje spojrzenie na pisanie fabularnych sesji, ale to i tak nic, kiedy wszystkie chęci MG rozbijają się o czas jego graczy/ich obowiązki w świecie realnym, czy same umiejętności.
P.S. Sporo graczy przychodzi do sesji, żeby kogoś wyrwać. Ileż razy nie widziałem, jak jakaś pani piszę sobie sesję dla przygody, a otacza ją niewielki tłumek adoratorów, którzy z miłą chęcią udzielą jej pomocy w ten, czy w inny sposób. Ona staje w centrum uwagi, a wątki nijako przelatują obok i niewielu stara się z nimi zmierzyć. No... Chyba, że trzeba będzie pomóc tejże pani, ale po co, skoro można śmiało pogaworzyć sobie przy ognisku. Sesja przyjmie takie rzeczy, ale czy warto? Najlepiej jest, kiedy schodzą się gracze, którym zależy na sesji, jako takiej. Jeśli jednak tak się ddzieje, to też zależy od MG, jak sobie z tym poradzi. Choćby właśnie dlatego w systemie, o którym pisałem na samym początku, niestety MG, to byli ludzie mający czasu, jak lodu; pierdyliard pomysłów na każdego gracza i cierpliwość szachisty.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego warto pisać sesje na forum, czyli bolączki amoriońskiego eMGie. - przez Alhelm Eldarmoon - 27-03-2019, 14:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości