Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strażnik Skarbu po nowemu
#1
Zgodnie z tematem wydzielam tu dyskusję na temat zmiany eventu bohatera.
Wątek ma jak sądzę pomóc skonfrontować opinie na temat zaproponowanej zmiany. Zakładam, że wszelkie ewentualne zmiany zostaną później ostatecznie omówione i przegłosowane przez tworzącą się RK, liczę jednak że można tu stworzyć coś na zasadzie bazy koncepcyjnej.
O ile rzecz jasna jesteśmy w stanie się dogadać Smile

Z perspektywy tego co na razie usłyszałem, widzę następujące pytania/uwagi. Dodam też swoje trzy grosze, ale bardzo proszę nie traktować ich jako wiążące, to raczej moja opinia.

1. Dlaczego w ogóle zmiana utartego eventu?
Bo jest stary jak świat, wg opinii kilku bohaterów upierdliwy jak diabli, a według mnie dodatkowo bogaty w błędy i generujący kontrowersje w stylu "za szybko ubity", "za wcześnie ubity", "bug z blessem co nie schodzi", "bug z unikami". Podsumowując: nie jest to wspaniały event, który za wszelką cenę powinien zostać jaki jest. Dlaczego więc nie eksperymentować?

2. Za duża zmiana, która uczyni event randomowym - krytyki, fakt że każdy może spróbować itp.
Mój punkt widzenia jest taki, że jeśli w ogóle dopuszczamy zmianę eventu, to czemu nie miałby być nieco losowy? O ile mi wiadomo, większość eventów jest przynajmniej odrobinę losowa.
Co do stopnia losowości, zgadzam się z argumentami odnośnie krytyków, głównie tego śmiertelnego (że nie powinien działać). Czy reszta nie powinna? Nie wiem, być może tak to jest wyliczone by właśnie uwzględnić krytyki i fart rodem z IA.

Co do tego, że każdy może spróbować - nie do końca każdy bo potrzebne będą punkty bohaterstwa, więc ilość podejść będzie ograniczona.

3. Event może nie paść albo ciągnąć się miesiącami
To jest bardzo ciekawa uwaga, bo przyznam że ciężko mi zweryfikować. Faktycznie wydaje mi się to możliwe, ale na to też można znaleźć jakieś rozwiązanie.

Oczywiście będę wdzięczny jeśli każdy chętny przedstawi również swoje uwagi, wraz z ewentualnymi propozycjami zmiany.


Tylko jedna uwaga: rozumiem, że ta nowa formuła może się po prostu nie podobać i koniec, więc można ją tylko zjechać od góry do dołu. Sęk w tym, że zachowanie poprzedniej to w zasadzie żadna alternatywa, bo to nie żadna perła wśród eventów Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Strażnik Skarbu po nowemu - przez Nerph - 06-01-2021, 01:39
RE: Strażnik Skarbu po nowemu - przez Shade - 06-01-2021, 03:10
RE: Strażnik Skarbu po nowemu - przez neherignus - 06-01-2021, 13:34
RE: Strażnik Skarbu po nowemu - przez Nerph - 09-01-2021, 22:39
RE: Strażnik Skarbu po nowemu - przez Gafar - 09-01-2021, 23:21
RE: Strażnik Skarbu po nowemu - przez Nithrom - 10-01-2021, 22:19
RE: Strażnik Skarbu po nowemu - przez Shade - 11-01-2021, 00:41
RE: Strażnik Skarbu po nowemu - przez Merthezeer - 11-01-2021, 01:13
RE: Strażnik Skarbu po nowemu - przez neherignus - 12-01-2021, 20:49
RE: Strażnik Skarbu po nowemu - przez Nerph - 13-01-2021, 19:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości