Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zmiany w balansie ras/klas - podsumowanie IA
#6
(03-08-2021, 21:42)Hastin napisał(a): Myślę, że taką debatę powinniśmy rozpocząć od podsumowania wszystkich ostatnich zmian (w tym temacie mówimy o tych które dotyczą postaci walczących).
Oto moja opinia (postarałem się zaznaczyć istotniejsze rzeczy):
Klasy:
 
1) Czarnoksiężnik

Kompletny nie wypał. Nikt na poważnie nie zagrał tą klasą chociaż była nowa, co świadczy o tym, że ludzi nie interesują udawane nowości (bo w sumie w tej klasie nie ma nic nowego).
Według mnie bez żalu można tą klasę usunąć i odhaczyć jako niewypał.

2) Barbarzyńca

-Zmiana bonusu do obrony na +6(1-100)/8(101-200)/10(201-300)/14(300+), ale naliczane sumarycznie.

Szczerze mówiąc tego do końca nie rozumiem? To znaczy, że wcześniej to było liczone w zależności od lvla i... barb na powiedzmy 310 poziomie miał bonus w wysokości 14 * 310?

3) Złodziej

-Bonus do uniku ze złodziejstwa tylko w PvP.
-Wampir złodziej Zyskuje 50% mniej bonusu do uniku ze złodziejstwa w PvP.
-Zmiana wzoru na udaną kradzież w banku na :
Inteligencja + zręczność + 5*złodziejstwo > random(1, poziom * (45 + 5 co każde 50 poziomów + 10 co każde 100 poziomów))

Całkiem skutecznie ubiło nam to wampira złodzieja, a takie chyba było zamierzenie.

Rasy:

1) Krasnolud

-Zwiększona do +100% (zamiast +50%) premii z krasnoludzkiej szaty maga
-Podwojony bonus do HP z many.

Zmiana na pewno pomogła stworzyć Baltowi całkiem sensownego wytrzymałego maga. Oceniam na plus.

2) Hobbit

-Zwiększenie szybkości do 3 za 1 ap

Kolejne wzmocnienie hobbita (to już się zrobiło nudne). Sprawiło, że kombinacje takie jak hobbit wojownik mogły robić sobie z apekami cokolwiek tylko chciały (3,5/3,5 zręczność/szybkość). Ogólnie zmiana naprawdę bardzo bardzo pomogła wszystkim strzelającym hobbitom w mecie ciągłego expienia i dosyć niskich szybkości i była jednym z powodów, dlaczego to akurat hobbit był najliczniej reprezentowaną rasą w top 16 IA.

3) Człowiek

-Bonus do doświadczenia dla człowieka maga podniesiony z 5% do 10%

Zmiana nie przysporzyła człowiekowi magowi szalonej popularności ale na pewno trochę uatrakcyjniła ten wybór. Podobnie jak w przypadku gnoma, trzeba się zastanowić czy owa zmiana nie daje tej klasie zbyt dużej przewagi w wyścigu o event herosa.

4) Elf

-Elf mag ma 3.5 szybkości z ap.

Heh... ciężko coś więcej powiedzieć, bo nie mieliśmy okazji zaobserwować realnego wpływu tej zmiany na położenie elfa maga w odniesieniu do innych magów. Mogłoby to sugerować kolejne wzmocnienia ale sam nie wiem. Moim zdaniem można dać temu jeszcze czas.

5) Gnom

-Trening szybkości po 0.3

Hmm... nie mam zdania, naprawdę. Czy ktokolwiek korzystał w ogóle z tej możliwości w erze gdzie metą było expienie do oporu na absolutnie wszystkim? Big Grin

6) Wilkołak

Rasa naprawdę wypaliła. Zyskała sporą popularność wśród walczących i odniosła całkiem duże sukcesy na igrzyskach. Dalej nie do końca rozumiem tego bonusu do hutnictwa ale ok.

Walka:

-zwiększenie wpływu szybkości na unik do 0.45

-Podwojenie szybkości potworów poziomów 400/450


Zmiany całkiem sporo podniosły uniki postaci które inwestowały APki w szybkość, ale przede wszystkim zmiana szybkości potworów sprawiła, że postacie inwestujące w szybkość nie musiały trzymać apeków. Nie było kompletnie mechanizmu "odpalenia", który sprawiał, że postać wypadała z zasięgu sensownego expienia ale dzięki wydaniu apeków stawała się dużo mocniejsza i np. miała szansę przejść do następnej fazy. Oczywiście mechanizm dotyczył tylko szybkości, więc postacie które chciałby zainwestować w siłę ataku niestety musiały się odpalić przez co... albo tego nie robiły inwestowały w mniej opłacalną szybkość, albo żegnały się z IA. Generalnie zmiana utworzyła nam metę, gdzię umiejkowcom nie opłaca się robić nic innego niż po prostu expić do zdechu, a kto się wyłamie zostanie zwyczajnie zjedzony przez innych umiejkowców. Jako, że tacy umiejkowcy nie są królami SA, to nie trudno było się domyślić, że znowu IA wygra jakiś kraś...

Osobiście uważam zmianę szybkości jako kompletny nie wypał i chciałbym przywrócenia stanu sprzed tej zmiany. Wpływ szybkości na unik może oczywiście zostać.

Eventy:

1) Heros

Zamieniliśmy event ustawiany w całości przez wybór rasy+klasy na event odrobinę mniej zależy od wyboru rasy/klasy ale dalej z zaznaczonymi wyraźnymi faworytami (zwałszcza jeżeli chodzi o maga). Na pewno ogromnym plusem jest brak widoku herosa dla 5 gnomów magów. Generalnie na +

2) Bohater

Nasz cudowny event bohatera. Wygrał go losowy koleś który nawet nie miał największych obrażeń ale po prostu fartnął mocniejszego hita w dobrym momencie. Aha i mówiłem, że w sumie ktoś może ten event ukraść? To jest chyba podstawowy powód dlaczego jest we mnie chęć zostawienia tego eventu. Chciałbym zobaczyć jak ktoś z KFu kradnie event komuś z UA albo odwrotnie... oj chciałbym! Ogólnie event lipa totalna. Prawdopodobnie zarezerwowany tylko i wyłącznie dla największego klanu. Ciężko coś pozytywnego o nim powiedzieć. Może tylko tyle, że poprzedni był równie beznadziejny.

Inne:

1) Zmiana kowala
W tej erze nie korzystałem z usług kowali, ale jestem przekonany, że ta zmiana bardzo ułatwiła wytwarzanie eq i zmniejszyła czas oczekiwania na wykucie sensownych itemów, czyli spełniła swoje założenia.

Podsumowując:

Uważam, że była w tej erze przynajmniej jedna zmiana która drastycznie zmieniła nam obraz IA. Ciekawi mnie jakie wy macie o niej zdanie i co ogólnie sądzicie o tych zmian które ja uważam za niewypały?

1. Skoro już jest, to możemy pomyśleć, co zrobić, by była zrobiona z sensem.
2. Dokładnie tak.
3. Według mnie w dalszym ciągu jest grywalny, tyle że wymaga masy czasu i klikania, stąd też brak chętnych.
4. Heros u RC tak czy siak lądować będzie najprawdopodobniej u człowieka i gnoma, a jeśli czarnoksiężnik zrobi się grywalny, wtedy u dwóch gnomów. Pytanie czy taki stan rzeczy nam odpowiada.
5. Taki bonus był zdaje się że 2 ery temu i wówczas elf obok człowieka był najpopularniejszą rasą czarującą, obecnie jak to wygląda wszyscy wiemy.
6. Bonus do hutnictwa śmiało można przerzucić np do krasia.

Walka
Samo podniesienie bonusu do uniku z szybkości z 0.4 do 0.45 to raczej niewielka zmiana, zgodzę się ze stwierdzeniem, że to zmiana szybkości potworów najbardziej tu namieszała.
Osobiście (oprócz cofnięcia zmian) widzę tu dwa rozwiązania.
- dodanie mobka 425 o defie balora i SA bhaala, który ułatwi postaciom inwestującym z SA funkcjonowanie
- zwiększenie procentowego udziału trafienia pochodzącego ze statystyk względem UB -> samo expienie nie wystarczy wtedy, by uzyskać sensowne trafienie

Nowy heros również bardziej leży mi od poprzedniego, zastanowiłbym się natomiast nad podbiciem warunku dotyczącego umiejki o 100.
Względnie, jeśli to możliwe rozdzielanie umiejki pochodzącej z bonusu od tej normalnie nabitej u gnoma.

Bohater jest jaki jest, ale nie powiedziałbym, że jest gorszy od poprzedniego. Na pewno warto usiąść nad nim i dopracować.

Kowal ok.


Wiadomości w tym wątku
RE: zmiany w balansie ras/klas - podsumowanie IA - przez Shade - 03-08-2021, 22:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości