Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automatyzacja eventu kowala
#1
Wracam ze starym tematem, aby go przegadać w RK. Chodzi o zautomatyzowanie eventu kowala, tak by wieść leciała automatycznie w momencie, gdy kowal wykuje odpowiedni ekwipunek. Oczywiście w kwestii założeń eventu nic się nie zmienia, kowal musi mieć smoczą broń +2100 niehybrydową oraz zbroję +6300 niehybrydową oraz posiadać te rzeczy w swoim ekwipunku.

Dzięki temu event leci od razu po wykuciu, jest niezależny od tego jak Władca lub Namiestnik wchodzi do gry.
Dodatkowo omijamy sytuację, gdyby jeden kowal chciał "podarować" event drugiemu (bo np sam ugrał wcześniej) i przekazał mu ekwipunek - oczywiście takie rzeczy można aktualnie sprawdzać na bazie, ale jest to dodatkowa praca.
Inna sytuacja gdy jeden kowal wykuje max eq, nie zauważy tego, pójdzie do pracy, ogarnie po pracy że to on ugrał event, a tu się okazuje że event już padł. Wtedy Nerph oczywiście może zweryfikować (a przynajmniej zakładam, że takie rzeczy jak id gracza który wykuł ekwipunek jest) i poprawnej osobie przyznać event, aczkolwiek tak jak wyżej, jest to dodatkowa praca.

Temat poruszony jakiś czas temu w propozycjach: http://amorion.pl/forum/showthread.php?tid=1922
Odpowiedz
#2
Nie wiem, jak to wygląda od strony kodu, ale jeśli nie jest to dużo roboty dla Nerpha, to ok.
Odpowiedz
#3
Broń może być hybrydowa na event. W panelu w grze nie ma logów z kucia, więc takie rzeczy pozostają do sprawdzania Nerphowi w bazie.

Uważam tak jak Shade, jeżeli to niedużo roboty ze strony kodowania to można zmienić.
Angel
Odpowiedz
#4
Nie zakładam by było to dużo roboty, ale wypadałoby ustalić warunki odpalenia się eventu, a i pułapek jest kilka.
Samo posiadanie obu rzeczy nie jest rozwiązaniem ponieważ równie dobrze może prowadzić do nadużyć, gdy dwóch różnych kowali prześle po jednym przedmiocie do osoby trzeciej - wówczas event mógłby wygrać kowal (a nawet nie-kowal), który nie wykonał żadnego z nich.

Jakimś rozwiązaniem jest tu dodatkowe pole zapisujące twórcę przedmiotu, ale powiedziałbym, że wtedy trzeba by dobrze ustalić warunek sprawdzający wszystkie inne przedmioty w grze. Poza tym problemem mogłoby być przerzucanie przedmiotów przez klan (kolejne pole zachowujące pierwotnego autora).

Z mojej perspektywy, jeśli chcielibyśmy uchronić "zapominalskich" przed przegapieniem eventu, proponowałbym raczej inne rozwiązanie tymczasowe (albo i nie).
Mianowicie wykonanie przedmiotu eventowego (spełniającego warunki dowolnej broni +2100 i zbroi niehybrydowej +6300) mogłoby być raportowane do administracji (dziennik/poczta), dzięki czemu będzie istniała opcja zweryfikowania kto był pierwszy, a przede wszystkim nadania tytułu właściwej osobie, nawet jeśli nie prześle ona tych przedmiotów.

A jeśli nie, to możemy rozmawiać dalej.
Odpowiedz
#5
Myślę, że to raportowanie o wykonaniu przedmiotu eventowego ma sens i brzmi całkiem ok.

Dużym problemem było też to, że w okresie eventu kowala rangowi byli mało aktywni - przez co jeszcze kilka dni kowale kują, nie wiedząc, że event wpadł. Takie raportowanie uniknęłoby pewnie aż takiego opóźnienia, bo dostałby je Władca/Namiestnik i kto pierwszy zobaczy, może odpali wieść.

Dotyczyłoby zapewne wkucia zbroi, bo miecz robi się dużo szybciej. Ale też wypadałoby wysłać oba przedmioty do kogoś, aby była pewnośc, że oba jednak są.

Pomyślałam jeszcze o jakimś budynku, do którego można by przesyłać eventową zbroję i miecz tak, aby pojawiło się powiadomienie zarówno u Władcy i Namiestnika, i wtedy mieliby oboje pewność, bez czekania na siebie wzajemnie - ogłosili zwycięzcę. Ale to też wymaga jakiegoś sprawdzenia, czy zostało wykute przez tego samego kowala. Obecnie to sprawdzacie ręcznie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości