Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Widoczne statystyki strażnicy + info o bestiach
#2
(26-03-2019, 18:26)Szakalina napisał(a): Cześć,

Strażnica posiada zarówno pulę ataku, jak i obrony - obie wartości liczone na podstawie sumowania statystyk posiadanych w niej jednostek oraz ewentualnie chowańców i weteranów, jednakże żadna z tych informacji nie jest widoczna dla gracza. Wypadałoby zatem, aby się pojawiła, najlepiej w głównym okienku strażnicy. Ewentualnie można rozważyć dodanie kolejnego 'perku', który taką informację by dodawał.
Obecnie kalkulowanie ilości ataku i obrony strażnicy jest proste i zasadniczo jednorazowe, bo jednostki zakupowane za złoto mają niezmienną wartość bazową, a procentowy bonus jest prosty w obliczeniu - tym bardziej nie ma sensu robić tego ręcznie.
Dodatkowym atutem będzie szybsze wyłapanie ewentualnych 'bugów' w rozbieżnościach między siłami strażnic, które pojawiły się w tej erze na początku, a wyłapane i poprawione zostały w połowie ery. Smile

Brawo za inicjatywę. Sam pomysł jednak niewiele wnoszący do rozgrywki na poziomie strażnic, a mocno upraszczający grę już i tak uproszczoną do granic pojmowania ludzi na każdym (nawet moim Big Grin) poziomie intelektualnym. Mimo powyższego popieram przedstawioną propozycję.
Ponadto proponuję wprowadzić info nt. straconych jednostek bestii w wyniku ataku na strażnicę, tak jak to do tej pory jest w przypadku wojska, machin i konstrukcji.

Przy okazji po raz kolejny poruszam temat zbyt długiej ery. Chodzi oczywiście o wprowadzenie wcześniejszego terminu startu igrzysk, około 75-80 dnia ery, przy relatywnie zwiększonym przyroście energii na reset. Nie mam pojęcia czy to dobry pomysł, ale kto nie testuje, nie pije szampana. W moim mniemaniu takie rozwiązanie zwiększy zainteresowanie krainą jak i ograniczy odpływ graczy znużonych czekaniem na rozstrzygnięcia eventowo-igrzyskowe.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Widoczne statystyki strażnicy - przez Crahulus - 29-03-2019, 09:14
RE: Widoczne statystyki strażnicy - przez Szakalina - 29-03-2019, 11:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości