Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany, zmiany, gracze vs rangowi? Temat z wieści
#4
Bardzo się cieszę, że mój komentarz pod wieścią odniósł się takich echem i chociaż nie miałam nadziei na jakąkolwiek zmianę... właśnie się we mnie ona zatliła. Uważam, że wyrzucenie z siebie żali, może oczyścić atmosferę i być może wpłynie pozytywnie na naszą wspólną ulubioną grę - hobby.
Nie będę się odnosić do konwersacji pod wieścią i czy konduktywne komentarze na temat konstruktywnych komentarzy są faktycznie konstruktywne... Przejdę do opinii o zmianach.

Z racji świąt i końcówki ery, niewielu graczy zagląda na Amorion, a jeszcze mniej na komentarze pod wieścią. Dlatego, Nerph, jeśli podejmiesz decyzję o wprowadzeniu RK, czy jakiejś grupy wybranych (rangą, czy jakkolwiek), proszę o dodaniu chociaż ogłoszenia na grze o takim naborze. Zwiększy to ilość osób, które się zgłoszą. W tej chwili nie wiem czy te słowa były rzucone i zgłaszać się można... czy to tylko otwarcie dyskusji.

Ale tak naprawdę, wystarczy formuła zaglądania na forum - jak napisał Neher - propozycje i bugi. Z mojej strony, również odnoszę się do nowych propozycji zmian, gdy tylko jestem w stanie (czasowo, oraz doświadczenie na amo mi pozwala się wypowiedzieć). Jeśli to wystarczy - masz już 4 osobę, która będzie się odzywać i komentować z jeszcze innego "obozu". Jest tutaj wiele świetnych pomysłów... Jeśli gracze zauważą, że są wysłuchiwane, na pewno pojawią się nowe. Sama mam wiele przemyśleń i pomysłów, ale jeśli te dużo mniejsze i prostsze są ignorowane, to nie widziałam sensu w rozpisywaniu kolejnych.

Jeszcze odnośnie serweru na discord - uważam, że rozwijanie go jest zbędę. Ilość graczy nam nie rośnie... a odsyłanie ich na zewnętrzny serwer, może wpłynąć negatywnie na aktywność (np. fabularnych graczy). Nie jest to też dobre miejsce na dyskusje na temat zmian - chyba widać to po tym, co jest teraz. A wymiana informacji? Głównym miejscem gry jest amorion.pl, zewnętrznym - to forum. Do obu mają dostęp gracze i nawet bez logowania na forum - widzą co się dzieje, mogą czytać, czerpać informację. Na discordzie należy posiadać konto na dc, komputer/telefon na którym go obsłużą (aplikacja jest bardziej wymagająca niż podstawowa przeglądarka), przejść weryfikacje w celu otrzymania dostępów dalej... Nie wiem jaki ma to przyśpieszyć przepływ informacji, bo większość jednak tam nie dotrze. Siły przerobowe i czas jest potrzebny na wpływ na rozwój amorionu, a nie zewnętrznych serwerów. Na tym forum jest ogrom botów reklamujących... Ale znajduje się czas na odsyłanie na dc do innego tematu, bo dyskusja zboczyła z kursu i kasacja wpisów, aby nie zepsuć zaplanowanego schematu. Czym więcej osób tam będzie się odzywać, tym wiadomo - wkroczy chaos. Discord to przede wszystkim komunikator. Wystarczyłyby 3 kanały - na spam i na ważne informacje (np gdy serwer padnie, aby było info od administracji, czy z datą wprowadzania nowej ery, konkursach itd), i 3 - dyskusje pomiędzy (dla wszystkich o amorionie). Ewentualnie miejscem na pisanie grupowych sesji, skoro na forum się nie sprawdziło i nie przeszkadzają fabularnym limity znaków.

Również z chęcią poczytam o najbliższych zmianach i pomogę ocenić. Nie wiem na jakim etapie wprowadzania ich już jesteś, skoro testowa era ma być wprowadzona zaraz po nowym roku. Daje to jednak czas na przyswojenie ich i... wybór postaci, którą zmiana dotyczyła, aby przetestować - do tego trzeba znać zmiany przed startem ery.
Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni. ~
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zmiany, zmiany, gracze vs rangowi? Temat z wieści - przez Arana - 28-12-2020, 00:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości