Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna Wściekłe Węże vs. klany
#1
Klan Wściekłe Węże wypowiada wojnę klanom:

1. Unia Amoriońska
2. Mynder Wynder
3. Wataha
4. Dies Irae
5. Księstwo Zambii
6. Vredne

- - -

Dzień dobry, Namiestniczko,
Przesyłam akt wypowiedzenia wojny niżej wymienionym klanom: 

"Dzień dobry, Przywódco Klanu,
Mając na uwadze Haniebny Wtorek, nóż w plecy ze stron Unii Amoriońskiej, Rada Wściekłych Węży, nieco poobijana po niespodziewanej potyczce, zadecydowała o wykopaniu topora wojennego.
Klan Wściekłe Węże powstał na powiewie młodzieńczego uniesienia, gorliwej chęci zmian i swych ideałów za wszelką cenę dotrzyma. Amoriończycy, my walczymy o zmiany, chcemy polepszenia Naszej wspólnej doli! W obecnej sytuacji, sprowokowani przez Unię Amoriońską, jesteśmy zmuszeni odpowiedzieć: w Swej krwi utoniecie! By ta odpowiedź była dobitna, wystosowana prosto, a celnie, niech ją Wściekli Wężowie najpierwsi wytną, bastardy nasze piszą czytelnie!

Akt wypowiedzenia wojny kierujemy do:
I Unii Amoriońskiej - gniazda os;
II Mynder Wynder - Zielmitr, sprawca całego zamieszania, jako mąż Arany, na mocy małżeństwa oraz unii personalnej, jest odpowiednio: księciem małżonkiem oraz królem dla Mynderczyków (walka przeciw Mynder Wynder sprawia nam wyjątkową przykrość, darzymy bowiem Aranę wielką sympatią);
III wszystkich tworów, które, z okazji Igrzysk, wykluły się z Unii Amoriońskiej; klanom: Wataha, Dies Irae, Księstwu Zambii oraz Vredne, które uznajemy za suzerenów i podmioty niesamodzielne wobec Unii.

W przypadkach I i II na decyzji Rady zaważyły również następujące fakty: bandycki napad Zielmitra (284 poziom) na naszego brata Loguna Hanrida (13 poziom (sic!)) oraz grzeszki Mynderczyków: sianie antywężowej propagandy przez Glokka i homoerotyczne anonsy Ryanziego.

Od członków Unii Amoriońskiej, związanych z Władzą, żądamy podania się do dymisji ze wszystkich funkcji pożytku publicznego oraz wypłacenia 1 000 000 000 w złocie. Od przywódców pozostałych, wymienionych klanów żądamy wypłacenia 200 000 000 w złocie na każdy klan.

Niezwłocznie po tym, jak akt wypowiedzenia wojny zostanie zaakceptowany przez Namiestniczkę Istis, Przywódcy klanów i klanów-suzerenów zostaną poinformowani o otwarciu 48-mio godzinnego okna na realizację ultimatum. Niewywiązanie się z naszych żądań, w wyżej określonym czasie, będzie równoznaczne z rozpoczęciem działań wojennych przez klan Wściekłe Węże.

A teraz na poważnie:
Jesteśmy po wstępnych konsultacjach z Naszym Władcą. Zadeklarowaliśmy Nerphowi, że wybadamy stosunek mieszkańców do zmian oraz naniesiemy poprawki do postulatów. Dopiero wtedy przedstawimy mu gotowe propozycje zmian. Uprzejmie prosimy Przywódców Klanów, o deklarację, czy klan popiera zmiany z Postulatów. Szczególnie zależy nam na odpowiedzi w ciągu 24 godzin. Po tym czasie puszczamy machinę w ruch, a ja składam na Wasze ręce rytualne seppuku. Asystował będzie mi stary druh Frank, a jako ostatnią wolę proszę, o zakonserwowanie mojej głowy w słoju miodu lipowego i umieszczenie w jakiejś wnęce Świątyni Oregarla.

Jeszcze kilka uwag do Postulatów:
ad. I Żona zadecydowała za Kergisa, że nie może zostać Marszałkiem, więc rezygnujemy z popierania Jego kandydatury. Ktoś chętny?
ad. III Proponujemy, by po przegranej walce klanu, jego członkowie tracili po 1% złota na korzyść klanu zwycięskiego oraz, zapobiegając ucieczkom szczurów z tonącego okrętu, proponujemy by odchodzenie od klanów powodowało utratę statystyk, jak po przegranej walce, tylko dotkliwiej.
ad. V Renion przystał na naszą propozycję. Zamiast odrębnej lokalizacji proponujemy wydzielony fragment tablicy ogłoszeń - zawierający telegraficznie podane informacje dotyczące trwających zakładów.

Podpisano:
Rada Wściekłych Węży:
Immortal Ichor - Minister Wojny
Leviathan Moons - Niewidzialny Templariusz
&
Frank Zawistny Wężor - Przywódca Klanu Wściekłe Węże"


 - - -

Zgodnie z § 14. c) Ustawy o Klanach akceptuję wypowiedzenie wojny złożone przez klan Wściekłe Węże.


Cytat:Od członków Unii Amoriońskiej, związanych z Władzą, żądamy podania się do dymisji ze wszystkich funkcji pożytku publicznego oraz wypłacenia 1 000 000 000 w złocie.

Odnosząc się do powyższego fragmentu pragnę przypomnieć, że należy rozdzielać przynależność do klanów od bycia funkcyjnym, są to dwie niezależne od siebie kwestie (poza ograniczeniem liczby funkcyjnych z danego klanu). Dlatego też żądanie podania się do dymisji uważam za nieodpowiednie. Smile

 - - -

Obecnie klany są w stanie pokoju.
W oparciu o § 15. a)  Ustawy o Klanach po upływie 48 godzin nastąpi stan wojny.


§ 14. Rozpoczęcie wojny
c) Klan, który zamierza wypowiedzieć wojnę innemu klanowi, zobowiązany jest zgłosić ten fakt do Władcy lub Namiestnika, który w przypadku akceptacji wypowiedzenia zakłada temat na forum zewnętrznym w dziale "Klany". W zgłoszeniu tym należy przedstawić uzasadnienie konfliktu.

§ 15. Stan wojny
a) Stan wojny następuje w ciągu 48 godzin od zamieszczenia na forum gry informacji o wypowiedzeniu wojny lub warunkowym wypowiedzeniu wojny.
Angel
#2
Dzień dobry,
Z przykrością muszę zgłosić, że klan, który wypowiedział nam wojnę zaczął ją w nieregulaminowym terminie. Oto ostatnie wpisy z mojego dziennika:

Wydarzenie:
Data: 08.06.2018, 01:02
Klan Wściekłe Węże zaatakował i pokonał twój klan. Straciliście 0 sztuk złota, 0 sztuk mithrilu, 0 brył adamantium oraz 208 drewna sosnowego.

Wydarzenie:
Data: 08.06.2018, 02:12
Klan Wściekłe Węże zaatakował i pokonał twój klan. Straciliście 0 sztuk złota, 0 sztuk mithrilu, 0 brył adamantium oraz 0 drewna sosnowego.

Wydarzenie:
Data: 08.06.2018, 03:23
Klan Wściekłe Węże zaatakował i pokonał twój klan. Straciliście 0 sztuk złota, 0 sztuk mithrilu, 0 brył adamantium oraz 0 drewna sosnowego.

Proszę o ukaranie sprawcy.
Z poważaniem
Fardora Vroof
Przywódca klanu Dies Irae
#3
W związku z rozwiązaniem klanu Wściekłe Węże wojna nie dochodzi do skutku.

Zamykam temat.
Angel


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości