Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego warto pisać sesje na forum, czyli bolączki amoriońskiego eMGie.
#14
(10-03-2019, 15:48)Ashariel napisał(a): Już wyjaśniam.

Jeżeli w chwili obecnej fabuła w grze ogranicza się do skąpych opisów lokacji, szczątkowej historii tych miejsc i ich geograficznego ulokowania, to w zasadzie trudno mówić tutaj o fabule. Skoro tej fabuły nie ma, to mowa aktualnie o jej tworzeniu, powstawaniu i to miałem na myśli.

W kontekście tego co napisałem wyżej, chodziło mi o to czy oby na forum nie powstanie fabuła, którą będą mieli gdzieś wszyscy nie wchodzący tutaj. Bo jeżeli tak by było i to co zostanie tutaj stworzone, nie będzie przeniesione do rozgrywki, to byłoby to tak jakby tworzenie oddzielnej gry fabularnej na forum gry mechanicznej Tongue

Skoro ktoś miałby poświęcać swój czas, to myślę, że warto byłoby się upewnić, że ten czas nie zostanie zmarnowany, a choćby pojawienie się bestiariusza jakoś zostanie zaznaczone fabularnie - w postaci wieści, zakładki w grze czy czegokolwiek.

Mam wrażenie, że żyjesz reliktem zamierzchłych czasów erpegowych Smile
Jak dla mnie nie ma to sensu, choć pewnie wszystko zależałoby od treści takiej plotki... Generalnie nie wiem, co miałaby ona wnieść.
I nie zrozum mnie źle, ja nie neguję takich działań, tylko po prostu ich nie rozumiem.
Albo inaczej - dla mnie informacja o tym, że postał bestiariusz i został wdrożony do gry to nie plotka fabularna tylko mechaniczna, a mechaniki z fabułą nie łączę.
Jeśli chodzi o to, czy w grze powstanie fabuła - jak dla mnie może zostać i skopiowana z tego, co tworzymy tutaj, tylko jaki to ma sens, skoro w grze nie ma gdzie grać fabularnie?
Poza tym gra i forum powinno stanowić integralną całość, do czego w sumie dążę. Wydaje mi się, że nie ma sensu babrać się w kodzie gry i symulować prace związane z wprowadzeniem zmian dla graczy fabularnych w grze, jeśli i tak forum daje o wiele większe możliwości. Skupiłabym się tutaj na tym, by usprawnić działania na forum i w inteligentny sposób zaimplementować w grze dojście do sesji, które dzieją się na forum. To wydaje mi się bardziej sensowne.

Jednakowoż, ja tutaj tylko sprzątam. Ostateczne zdanie i decyzję wyrazi administracja.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego warto pisać sesje na forum, czyli bolączki amoriońskiego eMGie. - przez Valerie - 10-03-2019, 15:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości