Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koszt utrzymania klanu
#1
Co główny reset z klanowego skarbca będzie znikać określona ilość surowców, złota i mithrilu (Wysokość których będzie zależeć od ilości osób w klanie plus ilość budynków klanowych, ewentualnie jakiś procent od umocnień) celem zachowania 100% kondycji klanu jako takiego. Nazwijmy to kosztami utrzymania klanu jako całość. Czynsz, renta, zwał jak zwał. 

Regularne utrzymywanie klanu w 100% kondycji oznacza 100% z studni, sali tradycji i noclegowni. Nie posiadanie w klanie odpowiedniej ilości surki na poczet utrzymania klanu obniżałaby jego kondycje co też oznacza mniejsze dzienne korzyści z budynków klanowych. Możemy nawet zalożyć że dobicie do 0% spowoduje całkowite usunięcie klanu z jego budynkami. Wojny klanowe dzięki temu rozwiązaniu staną się bardzo atrakcyjne, ataki/rajdy skierowane na wrogi klan celem osłabienia konkurenci. 

Wprowadzenie takiej zmiany dała możliwość aktywniejszej gry dla klanowych rzemów po większych eventach. Bo co tacy rzemowie mają do roboty (Zwłaszcza ci nie starający się o żaden event) po postawieniu klanu i wszystkich budynków? Absolutnie nic. 

Zapytacie w takim razie co z graczami fabularnymi? Może dodamy opcje że po mniejszych kosztach można postawić klan fabularny który nie oferuje umocnień, możliwości ataku innych klanów, bez budynków klanowych (no można im zostawić noclegownie). Taka jakby Gildia? Wtedy nie muszą się martwić o utrzymanie klanu, skoro grają fabularnie niech i klan służy tylko fabularnie, taki klan bardziej na papierze.

Ewentualnie myślałem że dodać opcje losowych ataków bandytów na klan celem rabunku jak to ma miejsce w trakcie podróży w grze. Coś co by ożywiło codzienność klanową. 


Co myślicie, co byście zmienili, czy warto w ogóle iść w tym kierunku? 
Pomysł wpadł do głowy pod wpływem chwili wiec z góry przepraszam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości