Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualizacja §6 Systemu Kar
#1
Chodzi konkretnie o ten "martwy" przepis:

"§ 6. Surowo zabrania się nękania innych postaci. Za nękanie uznaje się atakowanie innego mieszkańca częściej niż raz w ciągu jednej godziny zegarowej (np. 8.00.00-8.59.59) lub więcej niż trzy razy w ciągu doby (głównego resetu), przy czym każdy dodatkowy atak traktowany jest jako osobne przestępstwo (np. 5 ataków na reset główny to 2 przypadki złamania regulaminu)."

Dlaczego martwy? Ano dlatego, że można zaatakować 11x tą samą osobę w ciągu jednej doby i dostać tylko ostrzeżenie zamiast lochów jeśli jest się młodym graczem, w przypadku gracza z dłuższym stażem od razu poleci w lochy za nękanie. Pole do nadużyć? Oczywiście, że jest, multi na początku ery z czymś co jest mocne na początku i bezkarne fragowanie wrogiego klanu.

Pomysł na rozwiązanie? Zapis wywalić, a dodać ograniczenie do 3 ataków w ciągu doby (nie dotyczy uczestników IA, którzy czasem mają 10 walk) tak jak jest to w przypadku strażnic (3x atak w ciągu godziny) albo gryzienie przez wampira (max 1 atak/h na osobę)
#2
Cytat:można zaatakować 11x tą samą osobę w ciągu jednej doby i dostać tylko ostrzeżenie zamiast lochów jeśli jest się młodym graczem

Teoretycznie można, natomiast jednocześnie zapis mówi o możliwości, nie przymusie obniżenia kary, więc nie jest tak, iż młody gracz wywinie się niezależnie od okoliczności.
A że starszy stażem gracz otrzyma karę lochów za tego rodzaju przewinienie? No tak, a nie powinien?
Co do multi, to trochę dziwny argument, multi jest nielegalne i, wykryte, skutkuje kasacją i banem dla wszystkich kont.
Pytanie więc czy chcemy aby fragerzy mogli atakować swoje ofiary po 10-20 razy na dobę?
#3
No jasne, że jest nielegalne, a jednak ktoś zakłada i co jakiś czas mamy w lochach "Przyczyna skazania: Multikonto - do wyjaśnienia lub kasacji.". Wystarczy w pracy połączyć się przez proxy czy jakiegoś VPNa, założyć konto i sobie fragować. Konto i tak będzie skasowane, ale co pofragował to jego. Jakkolwiek strata 1 statystyki na początku ery nie jest wielka, tak zjawisko zwyczajnie może być irytujące, w szczególności dla nowych graczy, którzy co godzinę zostaną zaatakowani i są bezsilni, bo nie wiedzą co zrobić w takiej sytuacji.

Fragerów nie chcemy, dlatego po 3 atakach na daną osobę w ciągu ostatnich 24h, wyskakiwałby komunikat "Nie możesz zaatakować kolejny raz tej osoby" lub coś podobnego, tak jak jest to w przypadku wampira ("Już gryzłeś tego gracza podczas tego resetu!")
#4
Innymi słowy mówimy o automatyzacji limitu nie tylko dla ataków na mały reset, ale i ataków na reset duży?

Jeśli tak, to z tym w sumie się zgadzam i mogę wprowadzić.
#5
Tak, dokładnie o to mi chodzi.

Świetna wiadomość, młodzi nie będą fragować/fragowani, a jak ktoś starszy się zapomni, to mu system nie pozwoli zaatakować. Tylko tak jak pisałem, trzeba wyłączyć to dla ludzi posiadających rangę "Uczestnik Igrzysk".
#6
Wprowadzono mechaniczną blokadę dziennej ilości ataków (do 3 ataków na danego gracza w ciągu resetu głównego).

- - -
Zamykam temat. Smile
Angel


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości