Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Las
#1
Propozycja przedstawiona tutaj będzie dotyczyła zdarzeń losowych odbywających się w lesie polegających na uzyskaniu Drewna  i doświadczenia.

Zmiana
-Wyrównanie szansy na znalezienie wydarzenia dającego drewno oraz doświadczenie do poziomu szansy znalezienia wydarzenia dającego rudy+węgiel i doświadczenie lub złoto i doświadczenie  w górach.

Interesując się tematem hutnika i dysproporcji w poziomach do zielarza, zwróciłem uwagę na jednego z zielarzy posiadających ponad 15 poziomów przewagi nad innymi zielarzami/hutnikami. Nie wynikało to z robienia profesji zielarza ani innej profesji lecz różnicy w doświadczeniu zdobywanym w lesie w stosunku do gór. Po upewnieniu się u Nerpha iż istnieje taka dysproporcja zgłaszam pomysł poprawy tego tutaj na łamach RK. Z odpowiedzi Władcy wynika iż dysproporcja jest rzędu losowania 7 pozytywnych wyników na 20 możliwych w górach przeciw 11 pozytywnym wynikom na 20 możliwych w lesie. Tak w lesie łatwiej wbijać poziomy i ma się około 1,5 większą szansę na trafienie pozytywnego zdarzenia.

Stąd pilna propozycja na NE, która zajmuje zamienienie cyferki/ek. 
Możemy zrobić 2 rzeczy:
1) Obniżyć szansę w lesie do poziomu gór lub podnieść szansę w górach do poziomu lasu.
2) Skorzystać z tej pięknej wiedzy i korzystać głównie z lasu.
Odpowiedz
#2
Myślę, że podbicie szans w górach do szans na poziomie lasu będzie dobrym rozwiązaniem Smile
Odpowiedz
#3
Też jestem za podniesieniem szans w górach, trochę nam to przy okazji załatwi problem hutnika i jego wolne wbijanie poziomów
Odpowiedz
#4
Oooooooo! To ciekawe. Aż 15 poziomów w tak krótkim czasie? Ogromna różnica.

Uważam jak pozostali - podniesienie poziomu w górach. Zarówno zielarzowi jak i hutnikowi to da szansę na szybszy rozwój. Ale i każdemu kto długo szuka pelerynki - w zależności od profesji, ale zwiększenie levelu da potem szansę na dogonienie konkurencji w umiejce i nie wyklucza w walce o event.
Odpowiedz
#5
Przewaga u tej zielarki zapewne wynika z faktu, że chciała sobie nabić poziom używając hodowli, a następnie zaczęła inwestować w zielarstwo. 15 poziomów to jednak zbyt duża różnica, w porównaniu do tego, że w lesie ok. 50% większe szanse na skarby są.
Niemniej jest to istotne w kontekście np górników robiących 10 mostów dziennie do pewnego etapu. Ten chodzący po lesie może wypracować sobie małą przewagę.

Temat jutro w południe poddany zostanie głosowaniu, z racji że jest to mała oraz jednostkowa zmiana, a wypowiedzi posłów są jednoznaczne. Czy ktoś chciałby jeszcze coś dodać?
Odpowiedz
#6
Czyli brzmienie zmiany którą wybraliście:

Góry
-Wyrównanie szansy na znalezienie wydarzenia dającego rudy+węgiel i doświadczenie lub złoto i doświadczenie w górach do poziomu szansy znalezienia wydarzenia dającego drewno oraz doświadczenie w lesie .
Odpowiedz
#7
Dokładnie, brak uwag od innych więc możemy zacząć głosowanie za tą zmianą. Zapraszam wszystkich posłów odpowiedniego tematu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości