Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trenowanie Chowańców
#1
Podczas gry hodowcą zauważyłam pewną małą rzecz związaną z trenowaniem chowańców oraz zaokrąglaniem hodowli. W Polanie chowańców w Sali treningowej istnieje opcja trenowania chowańców za punkty treningowe i w zależności od ilości wykorzystanych punktów przyrasta hodowla. Problem polega na tym, iż przez zaokrąglanie wyników opłaca się tylko trenować po 3 punkty treningowe. Dostaje się wtedy 0.01 hodowli, tyle samo co np. za 4-7 punktów treningowych. Dlatego proponuję:

1) Zmniejszyć przyrost punktów treningowych dziennie z 50 do 15.

2) Zwiększyć ilość hodowli za jeden punkt treningowy do 0.01

3) Zwiększyć ilość podniesionej obrony lub ataku z 0.125 do 0.4

Zmiany ukrócą praktykę trenowania po 3, bez uszczerbku dla hodowli z treningu. Hodowcy zaznajomieni w temacie dzisiaj z obecnych 50 punktów treningowych uzyskują dziennie 0.16 hodowli, podczas gdy zwykli trenujący wszystkie punkty treningowe tylko 0.1 hodowli. Nie mówię tu o wielkich liczbach, ale przy profesji grającej ponad 130 dni to ponad 7 hodowli różnicy. Propozycje uśredniają dla każdego hodowcy 0.15 hodowli dziennie z punktów treningowych i zostawiają mniej kombinatorki na sprytne zaokrąglania. Z racji zmniejszenia ilości punktów treningów podniosłam ilość zyskiwanej statystyki dla chowańca, ale nie wiem czy wystarczająco?
#2
Skoro 3 punkty dają 0.01 a dopiero 8 daje 0.02 wynika to z zaokrąglenia. 3x0.002=0.006 -> 0.01; 7x0.002=0.014 -> 0.01; 8x0.002=0.016 -> 0.02
Lub coś w ten deseń.

Wtedy jeżeli patrzymy przez pryzmat graczy nie wykorzystujących zaokrąglenia należałoby zmniejszyć liczbę PT do 10 przy jednoczesnym podbiciu przelicznika do 0.01.
Jeżeli natomiast zakładamy, że wszyscy klikają po 3 można faktycznie podbić tę liczbę do 15.
#3
Co tu dużo mówić, jestem za. Sprawi to, że hodowcy nie wiedzący o tym nie będą tracili tylko i wyłącznie przez to, że gdzieś jest zaokrąglenie na liczbach mniejszych niż 0.01, co w jakiś sposób można teraz wykorzystać do budowania przewagi
#4
Jestem za
#5
+
Angel
#6
Zmiany które będą poddane głosowaniu:
  1. Zmniejszyć przyrost punktów treningowych dziennie z 50 do 15.
  2. Zwiększyć ilość hodowli za jeden punkt treningowy do 0.01
  3. Zwiększyć ilość podniesionej obrony lub ataku z 0.125 do 0.4

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, to ma 24h na przedstawienie ich. Jutro wieczorem rozpoczniemy głosowanie.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości