Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik
#1
Nowa Era jest, zatem zmiany w mechanice raczej na razie są odłożone na boczny tor, to myślę że mogę powrócić do starego tematu, czyli zmian w dzienniku Smile 

Na stan obecny jako lider klanu mam kilkaset stron w dzienniku. Życzę powodzenia w znalezieniu tam informacji, kto np. nie oddał chowańców do zagrody albo zrobienia listy, kto co wpłacał. Owszem, można przygotować skrypt, który będzie takie dane przetwarzać, ale musiałby być on całkiem mocno rozbudowany, by to ogarniać i zapisywać wszystko do bazy danych. Nie wiem zresztą, czy to nie podchodzi pod paragraf Smile No i jakby nie patrzeć to strzelanie do muchy z armaty.

W poczcie posiadając premium można wyszukiwać wiadomości po ID lub frazie w tytule. Myślę, że dobrym rozwiązaniem dla dziennika byłoby wprowadzenie tej samej opcji, czyli wpisujemy ID i pokazuje nam całą aktywność w dzienniku osoby o danym numerku, jeżeli taka była, albo wpisujemy np. "kraken" i widzimy wszystkie wpisy w dzienniku, które zawierają te słowo.

Taka opcja mogłaby być też tylko dostępna dla kont z wykupionym premium Wink


I tak, wiem. Można regularnie czyścić dziennik, ale to nie jest rozwiązanie, bo i tak i tak trzeba przeglądać wszystkie logi, a po paru godzinach nieobecności wpada ze 100 wpisów i tak czy siak w obecnej formie przeglądania tego, jest to uciążliwe. Dlatego też proponuję drugą zmianę, czyli wprowadzenie kategorii do dziennika. Wyglądałoby to tak, że klikamy kategorię np. [Arena] i filtruje nam wszystkie wpisy w dzienniku związane tylko z atakami. Nie jestem zawodowym programistą, ale takie wpisy według mnie dałoby się szukać po słowach kluczowych, np. [Arena] dałaby się wylistować po słowie kluczowym *atak*(w gwiazdkach, bo może być zaatakowany, zaatakowałeś, itp, a człon *atak* zawsze będzie w takich wpisach). Kategorie, jakie bym dał, to:

1) Arena
2) Bank
3) Skarbiec(surki i złoto przekazywane w ramach klanu)
4) Chowańce
5) Ekwipunek
6) Inne (lochy, gryzienie wampirów, strażki, itp) - to jednak według mnie nie jest konieczne, takich wpisów zbyt wiele nie ma Smile



Nie wiem, na ile jest to czasochłonne, żeby to zrobić, ale poruszam temat dziennika, bo według mnie przydałby mu się lifting dla wygody obsługi.
Odpowiedz
#2
(21-01-2018, 14:21)Nithrom napisał(a): wpisy według mnie dałoby się szukać po słowach kluczowych, np. [Arena] dałaby się wylistować po słowie kluczowym *atak*(w gwiazdkach, bo może być zaatakowany, zaatakowałeś, itp, a człon *atak* zawsze będzie w takich wpisach).

Można dodać do każdej akcji, która leci do dziennika dodatkową kolumnę do bazy danych typu "atak", "zagroda", "zbrojownia" itd. Dzięki temu wyciągnięcie wszystkich wpisów z danej kategorii nie będzie za bardzo obciążało (jak w przypadku przeszukania treści akcji by znaleźć słowo "zaatakowany"). Druga sprawa, że jeśli będzie chęć rozbudowy gry o kolejne akcje typu "atak", to nie muszą one zawierać słowa "zaatakowany" żeby należeć do tej kategorii.

@edit: A, no i to rozwiązanie jest znacznie prostsze do wprowadzenia od szukania po słowie Smile
Odpowiedz
#3
Obecnie posiadamy skromne sortowanie:
- Wszystkie,
- Klanowe,
- Bitewne,
- Administracyjne,
- Pozostałe.

Patrząc z perspektywy zwykłego gracza jest ono wystarczające, ataków i przesyłu surowców za dużo nie ma.
Będąc w klanie zazwyczaj nie daje się każdemu wszystkich uprawnień więc i ogromu wpisów klanowych też nie ma. Zazwyczaj to jedynie przywódca klanu będzie posiadał ogrom wpisów.
Na ten moment ery mamy 18 klanów, z czego dajmy max 10 aktywnych z większą liczbą członków. Propozycja zatem dotyczy baaaaardzo wąskiej grupy graczy.


Czy jest to istotna zmiana?
Angel
Odpowiedz
#4
Istotna, czy nie, będzie bardzo przydatna.

Innym rozwiązaniem byłaby możliwość wyszukiwania wpisów po id albo słowie kluczowym, czyli wklepujemy id, np. 127 i wyskakują nam wszystkie wpisy gracza o id 127.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości